Čo robíme v temnotách

• Česko Co děláme v temnotách (viac)
USA, (2019–2024), 23 h 3 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Jemaine Clement

Kayvan Novak, Harvey Guillén, Natasia Demetriou, Matt Berry, Mark Proksch, Alexandra Henrikson, Beanie Feldstein, Doug Jones, Jake McDorman, Chris Perfetti (viac)

Seriál nazerá pod pokrievku každodenných, alebo skôr každonočných životov troch upírov „žijúcich“ už stovky rokov na Staten Islande. Samozvaným vodcom skupiny je bojovník a dobyvateľ z Osmanskej ríše - Nandor Neúprosný. Potom je tu britský upír Laszlo - tak trochu darebák, švihák a frajer, ako o sebe s obľubou hovorí - a Nadja, zvodkyňa, pokušiteľka a upírska verzia Bonnie od Clyde v Lászlovom podaní. Po nečakanej návšteve ich temného pána, baróna Afanasa, sa upíri majú vrátiť k tomu, čím boli po svojom príchode na Staten Island poverení - teda ku kompletnému ovládnutiu nového sveta. (HBO Max)

Oup

Po pravde, pri zhliadnutí Waititiho filmu som sa prekrásne zasmial.. Keď som čítal, že bude seriál, tak som si povedal,.. V živote to nebudem pozerať... Našťastie som sa veľmi nudil a prečítal komenty tu... Zkukol som to na šup.. Je to neskutočná bomba... Vrelo doporučujem... Môžete byť čistý, opitý, high, to je jedno... Je to špica... ()

anicca

Fakt dobrá vec. Ak ešte váhate či si to pozrieť. Neváhajte. Reality šou o upíroch? Áno a budete sa fakt baviť. Dobrý herci, dobré zápletky. Takto proste beží čas upírom. Už film bol výborný a seriál si drží vysoko nastavenú latku ()

Buxo

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov. What we do in the shadows je podľa mňa proste skvost.  Čo sa stane ak dáte do jedného domu troch upírov z rôznych období a jedného energetického upíra? No pravdepodobne plno kuriozít ale čo sa stane ak majú dôverníka ktorý pre nich všetko zaobstará?  U mňa osobne je Collin Robinson jednička a dosť mu fandím v tom čo robí. Guillermo je celkom tragická postavička tým čo ho v živote postretlo ale osobne mu tiež dosť fandím. Smiešne a premyslené scény zo sveta upírov, ktorí sú už znudení nesmrteľnosťou sú fakt niečo čo by ste si mali pozrieť.  Dúfam že natočia ešte minimálne poslednú sériu s rozuzlením všetkých vecí ktoré, sme mali možnosť vidieť na konci 3. série. ()

Jareth

Tohle je můj šálek kávy, který můžu, většina epizod je vážně vtipných. Twins Waititi ví co dělá, a vede si v tom dobře. Herci se v upírech našli a věříte jim že jsou upíry. Typ falešného dokumentu tomuto seriálu sednul, a dle mého v některých ohledech dohání populárnější (a pořád o něco lepší) The Office. ()

Lukysak

Seriál vsadil na trefu do černého, kterou byl jeho filmový předchůdce. Představil nám upíry trochu jinak, setřel z nich ten otravný maz, který na ně s velkou parádou nasral Twilight, a ukázal nám, že ještě pořád mohou být zubaté pijavice něčím zábavné. Do protipólu k postavám, které už jsou unuděné svým bezletým stářím (a, jak nám představuje pár Nadji a Laszla, jim nezbývá nic jiného než souložit a krmit se) seriál staví Guillerma, obtloustlého naivního gaye, který by pro Nandora, trochu hloupého upíra ze starých časů Al Qolnidaru, udělal cokoliv. Dokonce za bílého dne na zahradě za domem elektrickou pilou rozřezával těla vysátých nebohých panen a paniců. Občas nám režiséři šoupnou na talíř nějakou externí postavu, třeba barona Afanaze, nebo Simona Úskočného, a ty, ať už se rozpadnou v prach příšerně debilní smrtí, nebo jen chtějí Laszlův prokletý klobouk s řití čarodějnice, zase mizí, aby byl udržen seriálový status quo. Ale ani ten se nakonec neukazuje za absolutní, když se postavy vynořují z bahna vedlejších postav o pár dílů později znovu, o to více směšnější a vpravující další dech do seriálu, kterého má seriál zdá se skoro nekonečně. Pochmurnou gotickou atmosféru navíc vždy osvěží skvělá písnička od Laszla a Najdi, třeba "Ve vesnici byla dívka s jedním velmi malým chodidlem" nebo "Kdo se při svatební noci udělá první?". Odstrkovaný Colin Robinson, ten nejnudnější energetický upír, jaký snad svět poznal, ze začátku budí jen malé sympatie, a když vstoupí do záběru, jsme úplně stejně otrávení, jako všechny ostatní postavy. A když ho konečně v pozdějších dílech máme mít za co rádi, za ukrutných podmínek (v místnosti zamořené prdy), umírá a zdá se, že už je navždy po něm. To jen aby mohl znovu nastartovat další sérii a ukázat, že Co děláme v temnotách má rozhodně ještě hodně co říct. A kdo ví, možná jsou upíři skuteční, jen si nás na začátku seriálu podmanili dvojitou hypnózou. ()

besenheim

Po shlédnutí filmu s Waititim a Clementem, jsem se seriálu trochu bál. Domníval jsem se, že tak dobře ty jejich šílené upíry už nikdo nezahraje. Dámy a pánové, jak jsem se mýlil. Všechny hlavní postavy se svých rolí zhostili naprosto parádně a člověk by byl schopný všech pět sérii sledovat jen jejich chemii. Je ovšem úžasné, že seriál je perfektní i ve všech ostatních ohledech. Jsem navíc mile překvapen, že scénář, nápady ani humor ani po čtyřiceti dílech neztratili svou kvalitu. ()

skycze

Musím uznat, že mám ke komediálním seriálům velmi pozitivní vztah a jsem tím pádem ve finále i dost kritický. V tomto případě jsem se ale opravdu dost bavil a systém pohledu televizního štábu, který sleduje život party upíru opravdu baví. Situační černý humor zde funguje více než skvěle a opravdu jsem se dlouho tak nezasmál. Jednoznačně se nedá říct nic špatného snad jen, že by díly mohly být delší, jelikož vždy když jsem se nejvíce smál byl konec, což možná bylo i naschvál. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)