pederast

Ze dvou hodin nudy mě vytrhl jenom úvodní souboj a závěrečná bitva. Hlavní hrdina je příliš vetchý a nepřesvědčivý; závěrečný proslov před bitvou je k smíchu. Scénář je spatlaninou Shakespearova Jindřicha V a současného kýčovitého pohledu na historický film. Děj se od Shakespeara odklání v těch nejzásadnějších momentech (Shakespearův Jindřich je v roli krále sám a před bitvou se v přestrojení prochází po táboře, kdežto ve filmu má po ruce svého nejlepšího příteli, jenž nešetří radami a moudrými připomínkami... vynechán je působivý moment, kdy je oběšen Jindříchův starý přítel z mladí... a podobně). Nuda a šeď. Nevěrohodné, utahané, nevýrazné. ()

megacik

Výborne podaná ponurá stredoveká atmosféra, ktorá len podčiarkovala zbytočnosť existencie v tomto čase. Nechcel by som tam žiť.... Čo sa týka filmu, tak poviem len to, že menšia škoda bola, že sa prvé 2/3 filmu takmer nič dôležité neudialo, pretože keby som bol zlý, tak by som toho povedal viac....napr. aj to, že podstatnú časť filmu, kedy sa niečo dialo, som videl už v dvojminútovom traileri. ()

BDups

Nechtěl jsem si to pouštět za žádnou cenu, protože jsem odmítal přijmout Timíka Šalotku v roli krále Anglie. Svojí nechuť jsem překonal a rozhodně nelituju. Film sice neni uplně historicky přesnej, ale to s přehledem vyváží výborný herecký výkony Šalotky a parádně zahranej nechuťák žabožrout od Pattinsona (kterej na mě mimochodem skáče už i z lednice, je snad film kde kurva v poslední době nehraje?!). Závěrečná bitva v bahně mě laskala po penisu jako už dlouho nic, co mě už moc nelaskalo byla smrt Pattinsona, kterej v reálný historii někde prcal děvčata a možná i chlapečky, ale rozhodně nebojoval u Agincourtu a absolutně debilně nezkoušel zoufale zaútočit na Šalotku. Ovšem tyhle odchylky tomuhle filmu rád odpustim a uplatním u něj pravidlo, že když váhám mezi 4-5 tak rozhodne faktor toho, že se na to rád kouknu zas. ()

LukeB67

Vynikající počin režiséra Michôda. Drama hodné velkých Hollywoodským studií. Famozní Timothée Chalamet, kteréme sekunduje Joel Edgerton, který je za mě ještě o chlup uvěřitelnější a jejich zlý protějšek Robert Pattinson, který do role sedne jako zadek na hrnec. Když budu hodně rýpat, tak mi přijde zvláštní, že by v takové bitvě neměli rytíři žádný varkoč určující stranu, celkově bitva trochu slabší. ()

princeznaaur

Pekny historicky film,ale nesedi mi v nem hlavni postava, i kdyz pekne zahrane,tak by tam mel byt nekdo, o kom si alespon pomyslim,ze ten mec udrzi, a pri nastrojeni do brneni,ze se mu nepodlomi kolena, mel nejdriv nabrat trochu svalove hmoty,takto tam vypadal jak tintitko. ()

trici

Kvalitní kousek bez hollywoodských kycovitych okázalostí. Poctivá filmařska práce, zejména provedení bitvy je poměrně realistické a surové. ()

Mytago

Velké plus za historickou atmosféru, obsazení, výborné zpracování a celkový dojem. Příběh je poutavý, i když trochu předvídatelný, to však neubírá na kvalitě hereckých výkonů vůbec nic. Historický kontex je ovšem trochu jiný, sám Jindřich rozhodně nebyl až takový pacifista, nicméně toto přičtěme na vrub zákonům dramatu a vývoji postavy. Celkově by ale filmu vůbec neublížilo věrnější vykreslení historických souvislostí a širší pohled na jeho vládu. Ale jinak není co vytknout, velice kvalitní film. ()

tehol

timothee delivered. opravdovy herecky koncert, od herce, ktereho jsem do teto chvile prilis nemusel (v rovine sympatii). paradni akce v bitve, dlouho jsem evidel takhle zazivne natocenou velkou akcni scenu. zaver top. ()

ixel1

Ač jsem velký fanda historických válečných velkofilmů, tohle je pro mě velké zklamání. Před válečným tažením se děj nepříjemně vleče, a když konečně dojde na bitvu, která ze začátku vypadá velmi slibně, nakonec i z té zůstane poněkud rozpačitý pocit. ()

stuj

Výlet do středověku. Pojetím trochu připomíná, jako by to byla adaptace divadelní hry. Tzn. je to hlavně o dialozích. Ale jsou tam i rozmáchlejší scény - třeba pěkně blátivá bitva u Azincourtu se docela povedla. Problémem ale je málo uvěřitelné chování hlavní postavy. Lusknutím prstů se z neposlušného princátka stane až příliš uvědomělý a svědomitý král. Nepřirozené. Celkově jsou postavy dost jednolité. Ale jako okénko do historie (i když se zbytečnými výmysly) bavilo. ()

vonBahnhof

V podstate je mi jedno, aké odchylky od reality tvorcovia tohto kúska priniesli. Aj tak z reality poznáme len pár faktov a každý, kto má o históriu záujem si to vďaka tomu naštuduje. Čudujem sa ako veľa hodnotiacich sa tu vôbec nevyjadruje ku katarzívnemu jadru tohto filmu. Mladá - stredná generácia britov si v súčasnosti prechádza seba kritickým obdobím. Kritizujú národnú militantnosť, reflektujú povrchnosť uplatňovania kresťanských hodnôt vo vlastnej koloniálnej minulosti atd. Pre mňa je investícia do takéhoto diela jednou z najlepších investícií v roku pred CORONA krízou. Počas celého filmu cítite, že všetko chce byť v poriadku, ale niečo v poriadku nie je. Hovorí to hudba a hovorí to charakter hlavnej postavy. Keď sa všetky veci poserú, dá sa to dať do poriadku len sebakritikou a oddanosťou pravde; odhodlaním urobiť to lepšie. Všetok ten hnoj sa dá len podliezť, zniesť a vydržať. Keď sa urobí chyba, pomôže len vôľa isť ďalej a napraviť ju. Tento film vedie horkohlavých k pokoju, trpezlivosti, spravodlivosti a sústredeniu. Chalametova osobnosť a výraz nesie rozpor medzi aroganciou a pokorou, a jeho francúzsko - americký pôvod a fyziognómia výborne fungujú, pokiaľ ide o všetko to čo sa medzi dvoma národmi kumuluje 2000 rokov. Mäsové scény sú podľa mňa na minime. Aj napriek tomu je napätia dosť a tých pár hereckých výkonov + výprava je dosť na umiestnenie v osobnej TOP 10. Vrelo odporúčam. ()

Still_I

Pořádná filmařina, ke které se budu ráda vracet. Už dlouho jsem nezavadila o tak poctivý dobový snímek. Žádné vykreslování silných ženských charakterů, kterými je nynější doba přesycena, tady nemá místo. Jen surový temný středověk. Věrohodná psychologie postav o tom, čeho je schopný nezkušený král pod trochou manipulace. Moje osobní guilty pleasure je perfektní scéna s Robertem Pattinsonem (určitě budete vědět, kterou myslím). Pouštěla jsem si jí několikrát, fakt jsem se nasmála. ()

Elanornegra

Vynikajuci historicky film, ktorý kraľoval svojou komornostou. Skvelým napätím, si má získaval viac a viac. Mladý Timothee, už chápem prečo je taký ospevovany. Skvelý support aj od Edgerton, Pattinnson a Mendelsohn. Určite si to pozriem ešte raz. Z počiatku mi nebolo jasne, prečo bolo výprava taká, ale nakoniec aj scenár výborný. Bitka bola síce slabšia, ale opäť som nečakal niečo veľké. Viac takých historických filmov by bodlo. 90% ()

hypnos11

Vynikající film, kterému bych vytkl sand pouze mírný odklon od reálií, zapříčiněný zřejmě inspirací v dílech W. Shakespearea o Jindřichu V. (díky čemuž rychlý přerod Jindřicha V. z ochlasty ve výzanmného panovníka nepůsobí příliš dobře). Ale to není tak podstatné, aby to zkazilo zážitek z filmu, který je natočen velmi kvalitně. Třešinkou na dortu tu jsou perfektní zbroje a helmice a výkon Pattinsona. ()

kak2s

Skvělý příběh, vývoj jednotlivých postav i herecké výkony. Určitě stojí za shlédnutí, přestože bitva rozhodně není tahounem tohoto filmu, alespoň co se akce týče. Timothée Chalamet příjemně překvapil jako herec. Snad nebude Duna (2021) zklamáním. ()

Tomas129

Tak tohle byla naprostá pecka. Byl jsem naprosto vtažen do děje. Najednou jsem si uvědomil, že v té době nebylo tak jednoduché se ve všem rychle zorientovat. Jediné co mě mrzí, že film nepokračoval dál. Naprosto luxusní kousek! ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů