badl

Pěkně natočená rána na solar, když na vás nečekaně padne tíha koruny. Dobré zobrazení toho, jak nemůžete nikomu věřit, jak nevíte, co máte dělat a jak reagovat. Ukázka toho, že nakonec je nejlepší řídit se svým instiktem. Dobře natočeno, komorně, ale s citem. Nelíbilo se mi jen zobrazení francouzského prince, který byl podle mě spíše karikaturou. ()

mikeleon

Úžasný Timothée Chalamet v roli kráľa, ponorenie sa do ťarchy vládnutia a rozhodovania o krajine, výborná kamera, úžasné kostýmy, atmosféra, ani chvíľu som nepochyboval, že celý príbeh sa aj skutočne stal. Veľmi pekný historický film odporúčam vidieť! ()

mdf

Kterak Jindra Král dostal dárek od našeho Václava a vydal se do světa,aby taktikou Jana Žižky,svedl bitvu...Asi mi jen utkvěla ulétlá hlava a vrchnost,kterému to hodně klouzalo na blátě. ()

KatInTheBox

Pecka. Možem povedat, že za mna najlepší soundtrack tohoto roku. Ta dusivá atmosféra z hudby priam tryská. Hudba vlastne tvorí celý film, ktorý v podstate neprináša nič nového. Táto téma bola už x-krát zpracovaná, snád zo všetkých úhlov akých len ide. Samotný vojnový stret dvoch armád, ktorý sa javí spočiatku ako očakávaný vrchol filmu, je v podstate len kulisou a film sa obíde i bez neho. Ostatne celý boj zaberie len pár krátkych záberov. Doležité je to okolo - tie dlhé minuty hustnucej atmosféry jednaní a náznakov budúcich udalostí. Popravde som po skonení filmu bola sklamaná, že to nie je seriál, lebo takáto atmosféra by si zaslúžila viac hodinovu stopáž. A ten koniec, kde vidíme náznak budúceho vztahu priam táhá k tomu, aby bol divák zvedavý čo bude ďalej. Tak uvidíme, či sa dočkáme pokračovania - niečo na štýl královnej Alžbety. Tu by sa mi to velmi páčilo, i keď čisto historicky by to bolo rozprávanie zachytávajúce len pár rokov. ()

majorzeman13

Bravo Netflix ! Komu se líbil Outlaw King ,tak bude spokojený i s Králem ! Parádní herecké obsazení v čele sTimotheé Chalametem ( Edgerton,Harris ,Mendelsohn) + minimalistická hudba + dost dobrá kamera, dialogy..... Historických filmů není nikdy dost a kor povedených,podařených,že?. Vřele doporučuji všem filmovým fanouškům !! Stojí fakt za vidění !! PS: Jen je škoda,že si ho člověk nevychutná na velkém plátně !! Určitě by mu to slušelo více nemyslíte?! PSS: Finální bitva je drsná,špinavá,syrová,cool.Jo a mohlo jich být ve filmu více,ale? J ()

BranuliQ

Asi viac než polovicu filmu som si bol istý, že tomuto filmu viac než 4 nedám. Áno, je to vynikajúce remeslo, áno, takéto filmy sa už bohužiaľ netočia, no stále mi chýbalo čosi, pri čom by som si povedal "wau". No parádne špinavá a neuveriteľne autentická bitka pri Agincourte a po nej ten skvelý záverečný twist vyniesli film na môj pomyselný piedestál. Plusom je tiež skvelý Chalamet, ktorý už vo svojom mladom veku vie svojim výkonom zatieniť aj také esá ako Sean Harris či Ben Mendelsohn (pričom boli obaja skvelí) a len potvrdzuje to, že z neho raz bude veľká hollywoodska hviezda. Veľmi sa mi tiež páčila Britellova minimalistická hudba, výborný scenár a skvelá kamera. Michôd, aj keď mi jeho meno naozaj nič nevraví, natočil fakt skvelý historický biják, ktorý na to ale ide úplne inak ako napríklad také Statočné srdce či nemenej vynikajúce Kráľovstvo nebeské. O to je The King ešte väčším prekvapením a dôkazom toho, že ak je film dobre napísaný, vystačí si aj bez veľkolepých armád, krvavých striekancov a podobne. 90% ()

somme

Tak to se Netflix hodne vytahnul. Kam se hrabou vsechny mega hollywoodsky eposy za stamiliardy, myslim, ze tenhle nenapadnej Henry V. v podani proste nezastavitelnyho Timotheho jim konkuruje s prstem v nose. Skvely, skvely,vic takovych filmu. ()

BigMen odpad!

dokoukal jsme to., abych věděl co napsat. chce se mě zvracet. hnus. obrovský hnus. další velkolepá sračka od Netflixu. kolik jich ještě bude? ()

Guadeloupe

Film sa spociatku tiahne pomaly a mocne politicky. A predsa je zaver stopercentny. Ziadny zbytocny patos, milostna zapletka, srdcolomne sceny, len husta rezanica v blate. Sam film sa tak vo svojej podstate stava srdcolomnym dielom. Som velmi spokojna ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů