Kreptry

Velmi zablácené, velmi studené a velmi dobré. Jedna věc mi tam ale nesedí, a to jsou trochu nepřesné historické události. Kvůli tomu dávám jen čtyři hvězdy. ()

v0jt1s3k

"They have their own kingdoms behind their eyes". Výborné, pomalé tempo (super!) vyprávění a přestože to je víceméně komorní konverzačka, tak jede od začátku do konce a drží napětí na špičkách ()

nezavisle

Do konca vás drží podvedomá nejasnosť okolo jeho vlastného poradcu, ktorý sa celý čas javí ako lojálny, avšak čosi tam predsa len nesedí. Svet v ktorom nie je možné sa spoľahnúť na nikoho. Skvelá výprava, ktorá naberá postupne na obrátkach. Zdalo by sa že je to historický film, ale tento je úplne odlišný od ostatných. Ukazuje prirodzenejšiu tvár onoho obdobia. Skvelé spracovanie a hudba. Trocha vyrušoval samotný predstaviteľ kráľa, ktorý pôsobil občas nevýrazne. ()

codyak

Skvěle odvedená filmařská práce. Tomu filmu snad nechybí vůbec nic.. skvělý scénář, skvělá kamera, skvělý střih, skvělá hudba, skvělý herci. Děkuji, tohle jsem si opravdu užil. ()

Foxikus

Po zhlédnutí traileru si člověk může myslet, že film je o Jindřichovi V., což je pravda, ale zároveň také není. Troufám si říci, že snímkem se snažil režisér najít podstatu důvěry a loajality, oslavuje samozřejmě anglického krále, ale zobrazuje i motivy spojenectví a odvahy. Že když věříme v sami sebe, dokážeme cokoliv. Za mě povedený film, dialogy a kamera jsou skvěle promyšlené. Dávám 4,5 hvězdičky z 5 :)) ()

Naby

Zajimave drama s hodne silným příběhem. Čekal jsem co se z toho všeho vyklube a musím uznat, že jsem se dočkal. Rozhodně zajímavý kousek pro všechny kdo mají rádi tuhle dobu a řinčení mečů. Celkem 4,1* ()

Tomulka

Velmi mne překvapil Timothée Chalamet jeho pojedí a hlavně zvládnutí rozdílných emocí v celém filmu bylo perfektní. Pravda je , že Joel Edgerton a Sean Harris byly také úžasní. Avšak to jsou již zkušení herci. ()

dinzbir

Moc dobrá lekce na téma intriky. Myslím, že hlavní pointou je, že moudrost, rozvážnost a velikost, může být rozhozena na 1000 směrů každým směrem, když je člověk obklopen z*urvysyny, kteří vás jen využívají. Aneb co si člověk neudělá a neověří sám, to nemusí být pravda. Doporučuji. ()

Toolshed

5* za to, ako dôsledne film ide proti očakávaniam fanúšikov historických (veľko)filmov v podobe, do akej ich formovali všetci tí Gladiátori, Bravehearti a im podobní. ()

Grifindoor

Až na to divný chování divnejch postav to bylo docela dobrý. Mohlo bejt víc akce a mordů, už dlouho tu nebyla pořádná středověká řež. ()

sherpa

Historie alá 21. století. Smůla byla, že jsem v den shlédnutí dočetl dějiny Francie, možná bych asi nebyl tak kritický. Docela se děsím nového zfilmování Jana Žižky, protože zrovinko čtu Žižku od historika J. Čorneje. Proč se musí historie tolik prznit? Protože by nepřilákala tu spoustu tupců, kteří tam jdou pouze na akční scény a celá historie je jim u prd...a pokladny by zely prázdnotou. Prachy na prvním místě. ()

Kusbi

Historický film podle mých představ. Skvělé natočené středověké drama, nesoucí si surovou atmosféru středověku. Skvělé herecké výkony (Chalamet a Pattinson vynikající), výborná kamera a v neposlední řadě fantastická hudba. Zhruba poslední třetina filmu v čele s bitvou je pak skutečně impozantní. Nejsem si zcela jist, zda se film drží reálných historických poznatků, ale i kdyby ne tak mu to rád odpouštím. Některé filmy Netflix skutečně umí. ()

Elwyn

Je velmi milé, když od historického velkofilmu dostanete něco, co ani tak moc nečekáte,... a ono to funguje, a to historickým minelám navzdory. ()

falky

"Když bychom se drželi reality, tak by to nebylo zábavné." Tak nějak se už léta vymlouvají tvůrci historických a historizujících filmů, když jim lidi vyčítají strašlivé chyby a nepřesnosti ve filmech. Prý by na historické filmy nikdo nekoukal, kdyby zobrazovali tehdejší realitu. Prý je středověk vlastně nuda, když se trochu nepřikrášlí. Těší mě, že se tím naštěstí neřídí všichni. Rozhodně ne film Král (The King), potažmo Netflix, který ho produkoval. Král samozřejmě není inspirovaný ani tak historií samotnou jako spíše Shakespearovou hrou. Atmosféru Anglie a Francie přelomu 14. století ale zobrazuje tak, jako skoro žádný film před ním. Potemnělé interiéry neosvětlují (až na jednu výjimku) pochodně, ale tak jako tehdy - denní světlo nebo svícny. Neuvěřitelná péče je věnovaná kostýmům a rekvizitám. Trůnní sál s biskupy a lordy je přímo pastva pro oči. Skutečná pečlivost se ale nejvíc projeví během bitev. Rytíři mají dobové zbroje se vším, co k nim správně patří. Řadoví vojáci pak kroužkové košile a jednoduché brigandiny - mimochodem nejběžnější zbroj tehdejších vojáků. A žádné meče tu magicky nesekají skrze zbroj. Ostatně meče tu - správně - skoro nejsou. Hlavní roli hrají kladiva, sudlice, kopí a dobře mířené hroty dýk do podpaží, pod helmu nebo do otvorů pro oči. Obléhání hradu a následná bitva u Agincourtu je pak lahůdkou samo o sobě, protože namísto CGI scén uvidíte pálit skutečné reprodukce obléhacích strojů. CGI je tu obecně pomálu. A přidává to filmu až neuvěřitelnou váhu, když namísto digitálních oblud proti sobě pochodují živí rytíři v chrastící zbroji, vstříc několika řadám těžké jízdy, na kterou prší šípy z dlouhých anglických luků. Angličané mluví anglicky, Francouzi francouzsky nebo anglicky se silným přízvukem. Každý z herců je ve své roli díky tomu přesvědčivý. Timothée Chalamet perfektně servíruje Jindřicha se všemi jeho náladami a démony. Největší překvapení je ale Robert Pattison. Ano, ten Pattison. Namísto stupidního upíra se zálibou ve třpytkách tu dokonalou francouzštinou provokuje nejen Jindřicha ale i diváka. Představí se totiž v roli syna francouzského Krále. Hraje svou roli tak, že jsem ho až do konce filmu nepoznal. Takže ne, milý Hollywoode. Není to o tom, že by nás to jinak nebavilo. Je to o tom, že to jinak neumíte. A proto vás Netlifx i HBO tak strašně drtí. 9/10 ()

Kamil111

Kudos v první řadě Edgertonovi, že kromě skvělého výkonu to spolunapsal a společně s Bradem Pittem i exekutivně produkoval a hlavně že přesvědčili Netflix, aby to zafinancoval. Není to samozřejmě tak intelektuálně hravé jako třeba můj milovaný Lev v zimě, ani historicky úplně přesné, ale poctivé a v dnešní době komiksových úletů téměř zjevení. No a Britellova hudba, po tom, co předvedl v Boji o moc, se už automaticky očekává jako near to perfection. Takže i proto zapomínám na slabší pasáže a zaokrouhluji nahoru. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů