Černobyl

• USA Chernobyl
USA / Veľká Británia, 2019, 5 h 11 min (Minutáž: 59–65 min)

Recenzie používateľa Pitryx k tomuto seriálu (6)

Černobyl (2019)

Závěrečné resumé je u mne nějak kolem čtyřiceti procent, a to ještě se zamhouřeným jedním okem. Některé pasáže byly dobré, ale ke konci už to bylo k ničemu. Něco nutno také připočítat tomu, že mne to donutilo vrátit se k učivu o jaderné fyzice, ze kterého už jsem si moc nepamatoval. Herci byli dobří, scénář kupodivu ucházející. Jak jsem psal již dříve, kdyby to byl celovečerní film z prvních tří dílů, bylo by to o hodně lepší. ()

1:23:45 (2019) (E01)

Zbytečných šest minut na začátku, raději nás měli autoři stručně seznámit s postavami. Když už si to hraje na autenticitu, měli to předabovat do ruštiny. Takhle to vůbec nesedí. Avšak co se týče technické stránky nemám námitek. Zde je zpracování velmi dobré. Bohužel si nedávali pozor na čísla, odborník Valerij Legasov tam do telefonu říká /47/, že 3,6 rentgenu za hodinu je hodně, což je pitomost. I když jde o tzv. dávkový příkon, není to nebezpečné. Ovšem také to mohlo být špatně přeloženo z originálu. Mluvím o českých titulcích. Do druhého dílu jdu určitě. Ovšem s českým dabingem, protože poslouchat Rusy mluvit anglicky je děs. ()

Please Remain Calm (2019) (E02)

Jééé, Míša Gorbačovů. Ten překvapil. Ale jinak to ztratilo sílu prvního dílu, i když to celkově tak hrozně nudné nebylo. Vydržel jsem až do konce, ale už jsem měl občas tendenci posunovat. Došlo zde totiž k tomu, co nemám rád, totiž ke zbytečnému kecání. Naštěstí se většinou mluvilo k věci a k jádru pudla, takže jsem to vydržel. Budu koukat i na třetí díl, ale ne moc nadšeně. Jo a z původních zamýšlených čtyřiceti za tento díl zvedám na šedesát za ten konec. ()

Open Wide, O Earth (2019) (E03)

Velká škoda toho klišé v nemocnici, tedy myslím to manželské mini drama. To strhlo půlku dílu dolů. Ale zase na druhou stranu musím dát dvacet za reakci havířů a vůbec za ně, a pak musím přidat dvacítku maskérům, kteří se tu opravdu vytáhli. Takže oproti mému předpokladu, že nezvládnu ani půlku seriálu jdu do čtverky. Ovšem už bez očekávání. Ale jdu. ()

The Happiness of All Mankind (2019) (E04) odpad!

Aj aj aj, čekal jsem propad, takže nejsem překvapen, ale ne až takový. Už je to jen huhlání do vyčpělé situace. Iritoval mne ten dement, tuším Pavel, a střílení zvířat. Nic objevného už tu nebylo, a pátrání mne už v podstatě nezajímalo. Myslím, že kdyby tento seriál skončil třetím dílem, měl by i ode mne slušné hodnocení. Na pátý díl půjdu víceméně s nechutí, ale chci to vidět celé. ()

Vichnaya Pamyat (2019) (E05)

Už jsem nic nečekal, ale že mi poslední díl zkur.. hned na začátku retrospektivou, to mne dožralo. To jsem ještě netušil, že tak bude udělán celý díl. Tedy skoro celý. Nu, tato závěrečná část byla k ničemu, protože už se jen kecalo a rozebíralo již řečené. Přesto musím přiznat, že soud byl podán tak, aby i laik přibližně pochopil co se vlastně stalo. Jen, nebylo třeba to tak natahovat a dělat kolem toho další tyátr. Dvacet procent za díl a díky že už to skončilo. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD