Černobyl

The Happiness of All Mankind (E04)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Happiness of All Mankind

Vláda sa snaží vypratať oblasť v okolí Černobyľu, nutné je však zabiť aj všetky zvieratá, ktoré sú rádioaktívne a mohla radiáciu rozniesť. Medzitým sa Legasov snaží prísť na to, ako v okolí elektrárne odstrániť všetok grafit. (Aktuality.sk)

fricek12

Zatímco předcházející díly měly vždy nějaký děj a spád, tento 4. díl je spíše taková americká telenovela ve stylu závěru Hry o trůny. Zřejmě nám chtěli přiblížit činnost likvidátorů, ale z těch tisíců životu nebezpečných věcí, které bylo potřeba udělat, se celých 20 minut věnuje netolik důležitému odstřelu psů - americká logika a rétorika (voják se před mladým zelenáčem opakovaně chvástá svými zkušenostmi v Afghánistánu a celkově působí jako nějaký americký šerif než tvrdý sovětský veterán). Kde je kácení Červeného lesa, dekontaminace všech budov - procházení bytu po bytě? Všechny tyhle práce by si zasloužily mnohem větší pozornosti, než několik potulných hafanů. ()

plostenka

Velmi kvalitní epizoda se silnými momenty, proti předchozím ji ale něco trochu chybí. Scéna na střeše je nicméně výborná a tvůrci si zasluhují uznání za kvalitní rešerži celé události a její převedení na plátno. ()

the_weaver

K strieľaniu psíčkov sa neviem vyhraniť, lebo nie som psíčkar. Na úkor toho mohlo byť radšej viac odpratávania odpadu zo strechy, to malo potenciál. Víťazom je však veľká dilema na konci epizódy. ()

boss123

Štvrtá epizóda seriálu Chernobyl sa snaží poukázať hlavne na to aké dôsledky zanechal výbuch v Chernobyľskej atómovej elektrárni na miestnych obyvateľoch a zvieratách. Zároveň Legasov, Ulana khomyuk a Boris Sčerbina riešia, ako zlikvidovať najnebezpečnejšie miesto na svete. Tí, ktorí seriál videli vedia o čom píšem. Pribehová línia s Pavel Gremovovom a Bachom je stále silná, ale proste na to, že sa jej venuje väčšina stopáže nie je až taká zaujímavá. To je asi jediná chybička, ktorú som našiel. Záver je aj v tomto diely silný ako snáď v každom. Táto epizóda bola o niečo slabšia než tá predošlá, ale stále je to silných 80% a 4z5. ()

pichta

Az koniec dielu vygradoval. Čiastočne sklamanie a väčší uspech - bohužiaľ s ľuďmi. Bolo to fakt zlé. Sudruzi boli tvrdohlavi a toto bola ich porážka. Vlastne sami seba porazili a urazili ()

Albireo

Tohle jsem rozdýchával docela slušnou chvíli, dalo hodně práce na konci nebulet. Neskutečné, jak drží kvalitu. A těším se na příští díl - retrospektivně uvidíme, co se dělo před explozí. ()

martina2103

Myslela jsem, že od prvního dílu už nemůže přijít nic co by ještě mohlo překvapit, ale pletla jsem se, protože zatím co první díl mně fascinoval, druhý zvedal ze židle, třetí mi vyrážel dech, tak čtvrtý mně už rozbrečel...Tolik různých nahromaděných emoci od fascinace přes vztek až po neskutečnou lítost...je to neskutečná síla a hlavně to vědomí toho, že za vším byla jen lidská chyba způsobena tupou hrdostí totalitního režimu založeném jen na lžích v tomto případě v Sovětském svazu, který chtěl před světem za každou cenu vypadat dobře a nepřiznat porážku, a to ani potom co způsobili tak strašnou katastrofu, protože nějaký Ďatlov,Akimov a spol byli jen malé zrnka písku, které to způsobili, začátek katastrofy byl ne v tu osudnou noc, ale již u samého zrodu Černobylu a tohle je neomluvitelné a padli za to příliš směšné nebo spíš žádné tresty...ale když se vrátím k samotnému seriálu, prostě dokonalá práce, tu radiaci snad cítím i přes samotnou obrazovku, hudba, která tu atmosféru podtrhuje, prostě jakoby tam člověk přímo byl... ()

roflmao

Malinko pomalejší díl než předchozí. Úder na city diváka; vykreslení situace po katastrafě. 90sekundová scéna byla dechberoucí. Nicméně nehodnotím, nevím jak. ()

SimcaJB

Tím, že se postupně dozvídám, že většina z postav ze seriálu dělalo, to co jejich skutečné předlohy v roce 1986, tím je zpracování jednotlivých epizod ještě lepší. Neříkám, že nejsou některé skutečnosti upravené v rámci scenáristické licence, ale opravdové příběhy lidí, kteří prožili radioaktivní zkázu, je pro seriál to nejlepší. Další epizoda, která splňuje nejpřísnější kritéria na to, aby dostala hodnocení na plných 100 %. ()

Jops

Davam pet hvezdicek, ale je z meho pohledu nejslabsi dil teto serie. A ano pet hvezdicek... Priznam se, ze zminenych 90 sekund se mnou nic moc nedelalo, ale kdyz si vzpomenu na dokument Bitva o Cernobyl, kde jsou dobove zabery z Mášy a odhazovani grafitu zpatky do vybuchleho reaktoru. Pri tom jsem mel fakt stazenej zaludek a fakt mi z toho nebylo uplne nejlip. No a antousci. Kua, to bych nemohl... Bylo to super dil, ale nejslabsi z tech ctyr :) ()

Morb

Chernobyl každým dílem nastavuje laťku výš a výš. Po 4. dílu už jsem přišel na to, že každá epizoda vykresluje osud jiné skupiny lidí. Ať už to byli hasiči, horníci nebo obyvatelé Prypjati. Celou sérií navíc protíná dějová linka výzkumné skupiny okolo Legasova, která postupně odhaluje zkázu, kterou Chernobyl způsobil. Navíc je v každém dílu krátká obočka vystihující idiocii komunistickýho režimu, která ale není do očí bijící propagandou, ale působí jen jako souhrn skutečnosti (teď mluvím konkrétně o úvodní scéně 4.dílu). Musím říct, že z nějakýho důvodu na mě tenhle díl zapůsobil nejvíc, pokud se povede finále, tak si troufám tvrdit, že máme možnost vidět legendární seriál "na živo". Fenomenální! V hlavě mi po tomhle dílu zůstala jedna věta: "You are done, commrade" P.S. Schválně jsem si stopnul, jak dlouhá je scéna ze střechy. Nikoho asi nepřekvapí, že 1m 30s. Je tam krásně názorně vyobrazeno, jaká chvilka, za kterou prakticky člověk není schopnen nic udělat, stačí k tomu si podělat zbytek života. ()