Prichádza k výbuchu reaktora. Pracovníci sa snažia zistiť, čo sa skutočne stalo. Na miesto prichádzajú záchranné zložky, ktoré sa snažia uhasiť výbuch. Ľudia z okolia sledujú požiar. Rádioaktívny spád sa blíži k prvému mestu. (Aktuality.sk)

elEStet

Pekne natocene, fakt pekne, ale devastuje to absolutne chladne spravanie postav!!! Nezmysel, ved ti ludia boli v strese!!!.....Chodia si tam ako Chuck Norris a pritom vedeli ake to je riziko. Urcite je 10x lepsie co sa tyka obsahu "Zero Hour: Disaster at Chernobyl" tomu sa da verit, tomuto VOBEC NIE :). Takto si nejako american predstavuje socializmus :D. A strasne mi vadi ze rusi nehovoria po russky...... Ta scena v bunkri v pripjati totalne WTF?!? Az smiesne. Tak prvy diel je prepadak, len krasna filmarcina.... krasne zabery ktore fakt nevypadnu z hlavy a urcite si ich clovek pozrie znovu. ()

Peter.Guba

Neuveritelne, ze takyto brak ma taketo hodnotenie. Taka je uz doba. Ked mozu ludia saliet za stupiditou zvanou GOT, tak moze byt takyto dokument na vrchole. ()

boss123

Strach hnus hrôza a majstrovská filmárčina. Len tak ide opísať to, čo som práve uvidel v prvej epizóde seriálu Chernobyl. Prvá epizóda bola napínavá ako guma na trenkách. Zatiaľ to vyzerá tak, že tu máme vrchol seriálovej tvorby pre tento rok. Viac napíšem do recenzie celej série. Silných 5z5 a 90%. ()

sarkikos

To je nářez! skvěle udělané, bez nadbytečných efektů. Pokud mohu srovnat s dokumenty, drží se faktů. A přesně , naprosto přesně ukazuje přístup komoušů, jejich nezájem o lidské životy, o cokoli, kromě nich samých. ()

PMU

Vtáhne okamžitě do děje a jen tak Vás nepustí.. protože Vy nechcete.. První díl je fakt bomba. Napínavé od začátku do konce. Strašné, co se tam dělo a jak se kolem toho mlžilo. Kolik životů vyhaslo zbytečně.. Po dlouhé době zas kousek, za který se nestydím dát 5* ()

wlaso

MEGA. Prvá časť dokonale zobrazuje vtedajšiu vieru súdruhov v neškodnosť atómovej elektrárne a toho, ze sa nemôže nič zlé stať. Pohľad na horiace rozmetané jadro bol magický, smutný a zdrvujúci. Rozbeh skvelý. ()

megacik

Kvalita prvej časti je výborná, atmosféra depresívna, sklamaný som však trochu zo skutočnej dĺžky tejto časti. 7 zbytočných minút na začiatku, 4 minúty tituliek na konci, a hneď sa dostaneme na 48 minút, ktoré prejdú ako voda. Viem, že natáčanie dalo zabrať, ale vedel by som si to predstaviť aj trochu inak. Chýba mi tam viac jednotlivých ľudských príbehov a menej no-name hrdinov. Pretože všetci vedia, na koho ukázať, keď sa povie Černobyľ, ale už málokto vie, komu ďakovať za to, že Európa je dnes obyvateľná..... Uvidíme ako to bude v ostatných častiach, každopádne ak to takto pôjde ďalej, myslím si, že radšej mohli urobiť 3 hodinový celovečerný film. Ako fanúšik dokumentov o Černobyle nemôžem dať plný počet, lebo myslím si, že všetky tie existujúce, v úhrne niekoľkohodinové, dokumenty(Napríklad Bitka o Černobyl, Nultá hodina a pod) nám toho povedia viac.... ()