Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

Rychloskot

Trošku lepší horor od autora, který legendárně neudrží dobře rozjetý koncept v rukou. Je to dobře rozehrané, tajemné, diváka to pohltí. Hlavní hrdinka neumí moc hrát a těhotenství se ji nedá věřit. Nechápu nekonzistentnost v alternativních realitách - první vzali šupem, další se táhly, nepropojovaly, mám hrozivé tušení, že to bylo prostě špatně napsané. Nemám moc rád strašení náboženstvím a zároveň hodně nesouzním s představou, že "můžete chvilku využít peklo pro trochu toho dobra", jak jsem si konec vyložil. Příjemně se to sleduje, když o tom nepřemýšlíte. ()

argo.smile

Tak to bola iná trhlina v tráve so smyčkami. Dobre som sa zabavil. Od začiatku mi bol povedomý štýl režiséra a po skončení kukám že som mal pravdu, pretože on natočil prvú Kocku a tu opäť konečne ukázal svoje režisérske čaro s pomocou Kingovej knihy. Nadhodnotím o jednu * naviac lebo tá tráva bola spravená super. ()

rigby

Horory moc nemusím. A tenhle laciný ve vysoké trávě mi opravdu nic neříkal. Nejdřív se vůbec nic nedělo, pak se to změnilo ve zmatek. A to všechno jenom v trsu trávy. Navíc moc uječené, a to u filmů nesnáším. ()

Kushina

Celkem zajímavý koncept hororu na bázi časové smyčky a nekonečně se opakujícího příběhu, avšak opakujícího se tak, že se vždy mohou poučit z předchozích chyb. Svým způsobem zde hrála roli láska a obětování, bez něhož by smyčka nikdy neskončila. Trošku bych rád věděl víc o té trávě a tom kameni, ale na to už jsem si od Netflixu zvykl, že není téměř nic vysvětlené a člověk nechápe to, co vlastně viděl. Bohužel je to tak, ale tohle by asi ani vysvětlit nešlo. Prostě nadpřirozeno. Svým způsobem to ale bylo dobré, viděl jsem od Netflixu už horší zrůdnosti. 55% ()

veverysiak

Troška domotané a prekombinované, tá tráva nie je zlý nápad, ale ten čadič mi pripadal navyše, nepochopiteľne a zbytočne, možno som len nechápavý, ale pointa zostala niekde v poraste, a ináč Patricka by som ubil hneď na začiatku, vypracoval sa na perfektne nepríjemný typ zmrda, takže 40%. ()

Ronkar

Hodně mi to připomínalo Kostku 2. Bludiště se vyměnilo za trávu, ale taky tu běhá tlupa zmatenejch lidí, děj si hraje s časoprostorvými skoky a teorií multiversa. A do půlky je to vlastně celkem ok, protože nejsou všechny karty na stole, ale pak se to zvrhne v hroznou békovinu, která je vlastně ostravná a pointa je nemastná neslaná. Nicméně to místy má fajn atmosféru, jednu halucinogení úchylnou scénu a charaktery vyloženě neserou. Tajemno kolem balvanu je taky správně mysteriózní - tudy měl děj směřovat spíš. Režie je s ohledem na téma fajn s pár prima nápady v rámci kamery, zvuku, atmosféry. Jenž se z toho dalo vytěžit víc a bohužel jsou charakter archy příliš odtrženy od dění uvnitř děje, takže to drhne. Kdyby příběh víc vysvětlil, jak to celé funguje, méně se tam křičelo a hlavní duo hrdinů by mělo nějaký srozumitelný vývoj, bylo by to koukatelnější. Ale snaha byla a jako béčko na zabití času to +- funguje. 2.5 hvězd. Ale jen tak pro pobavení, pořád mi ti připadalo zábavnější než druhá část To... :D ()

brasek

Kanadský horor a Netflix ma mali odstrašiť okamžite na začiatku sledovania príbehu. Oba sú znakom absolútnych kravín a k tomu ešte Vincenzo Natali sa zaumienil, že sfilmuje sám seba. Škoda času. ()

jemiplano

Na to ze su Kingove horory vacsinou katastrofickymi projektami bez nadeje na uspech, pustal som si tento film ako jednohubku ktora zrejme sklame. Kupodivu to ale celkom fungovalo a po velmi dlhej dobe konecne podareny kusok, ktory moze Kinga tesit. Rozhodoval som sa medzi 3 a 4, ale plusov bolo viac ako minusov. ()

Scaevola

(vepsán spoiler) Úvodní myšlenka travního bludiště dokázala zaujmout, jenže zelené bloudění vydrželo strašit sotva 40 minut, a pak se začaly vršit nesouvisející motivy, jen aby bylo čím zaplnit zbývající hodinu. Různorodé a nijak nevysvětlené (ač působivé) travní bytosti, místa a skoky časem i prostorem jako by byly bez rozmyslu naskládány přes sebe, aniž by se byť jen jediný prvek mohl rozvinout. Chápu, že tvůrci hodlali strašit především nevysvětlitelnou záhadou, a to je v pořádku, ale příběh musí dospět k závěru, jehož základní linka nebo alespoň motivace musí být zpětně vysvětlitelná, jinak zůstane pouze netečná nahodilost. Proč se tedy dostalo spasení muzikantovi, ale realitnímu makléři nikoli, je mi záhadou. ()

moriero

Dost podhodnocený film na CSFD. A možná by to skvěle fungovalo jako hutný přežívák i bez "nadpřirozena". Zkrátka mám rád originální nápady...které většinou bývají i dost rozpočtově nenáročné. Takže proč platit za drahé amazonské exteriéry, když bohatě stačí obyčejná tráva? Jako obvykle - bál jsem se hlavně k začátku, kdy člověk ještě neví přesně, čeho se má bát. Ale i tak slušná zelená podívaná. P.S. A někdy od filmu Cestující (2008) mi z euforických psychopatů Patricka Wilsona naskakuje ta správná husí kůže. ()

Emperor1

Vybavilo se mi mé nedávné noční bloudění v kukuřičném bludišti, které jsem navštívil s rodinou. A lehoulinké atavistické záchvěvy paniky při snaze vymotat se z té zelené změti ven, přestože jsem měl baterku a kolem sebe slyšel jiné lidi. King asi jen těžko překoná sám sebe v nejlepších letech, přesto jsou jeho díla pořád čtivá a často i znepokojivá, což mi mnohdy k uspokojení stačí. Povídku jsem nečetl, ale film se mi celkem líbil, Kinga jsem v tom poznal, slušná atmosféra nepřehledného travnatého porostu a bezvýchodnosti situace. Ty mystické časoprostorové skoky tam ani příliš nerušily, ale asi by mi stačilo samotné bloudění a postupné blouznění jednotlivých postav. Těším se, až někdo konečně natočí film o Holčičce, která měla ráda Toma Gordona. ()

SpicyNugget

Sourozenci Becky a Cal cestují do San Diega. Becky je těhotná a po cestě se jí udělá nevolno. Vtom uslyší z vysoké trávy křičet malého kluka o pomoc. S Calem se vydávají za ním a netuší, že na ně v trávě čeká cosi hrůzného… Jako, nebylo to až tak špatné. První film, u kterého mi nevadila šíleně dlouhá stopáž, pořád jsem prosila, ať ještě není konec, že chci vidět víc. A to proto, že děj mě od začátku vtáhl, bylo to napínavé a velmi dobře vystavěné. Po té hoďce a pár minutách už to začalo být překombinované, házelo se do trávy (sorry, do placu) vším, co bylo po ruce, trochu kýč jak bič. Ale konec byl skvělý, Stephen King z toho byl skutečně cítit. Dobrý film. ()

zipS

Film urcite patri ku tomu lepsiemu co v poslednej dobe vzniklo. Malo to svoje muchy, ale drzalo ma to stale v napati a vobec som nezaspal :) Patrick Wilson si postavu evidentne uzival ()

Darxandri

Velice zajímavě pojatý horor. Dokážu pochopit, že to nebude úplně šálek čaje pro každého, ale já se bavil a to je důležité. Samotné pole vyvolává pocit úzkosti a není se ani čemu divit, když si představíte, že jste se ztratili v několika kilometrech čtverečních pole s vysokou trávou a pomalu nevidíte na dva metry daleko. Když do toho ještě přimícháte nějakou tu časovou smyčku a entitu, která celý tenhle binec ovládá, máte zaděláno na slušně napínavý zážitek. Herecké obsazení je skvělé. Všichni hrají velice dobře a co mě nejvíce překvapilo, tak i malý klučina zvládl svoji roli na výbornou. Za mě to jsou 4 lepší hvězdy. Je zde prostor pro zlepšení, ale hlavní myšlenku film pojal dobře a samotný wtf konec, kde se skoro nic nevysvětlí se mi líbil. Ne vždy se vám musí příběh vysvětlit, aby byl film dobrý. ()

Pavelkedar

Průměrný horor výtečně řemeslně(technicky) zpracovaný. Zvuk Dolby Atmos výce! než průměrný.A buď plátno, nebo co největší TV, pak je to supr. ()