Mali ste odísť

• USA You Should Have Left

S manželstvom Thea a jeho oveľa mladšej manželky Susanny to nevyzerá dobre. Už dlho si navzájom nedôverujú a majú tajomstvá. Víkend s dcérou v odľahlom prázdninovom dome je posledným pokusom o záchranu ich krehkého vzťahu. Tam sa však Theo ocitne tvárou v tvár tajomnej sile, ktorá, ako sa zdá, vie o ňom a Susanne všetko. A začína sa hra na mačku a myš, v ktorej sa ocitnú oni dvaja. (TV JOJ)

Emperor1

Za mě spokojenost, mělo to myšlenku, zneklidňující klaustrofobické prostředí, tísnivá atmosféra by se dala krájet, Kevina a jeho věčně ztrápenou tvář mám rád. Někteří tomu vytýkají pomalé tempo, ale mně osobně se u hororů spíš líbí, když se většinu času vše odehrává jen v náznacích, lehké šimrání neznámého a znepokojivého, kdy divák dlouho neví, co se vlastně děje a tahle nejistota mě dokáže, je-li to dobře zmáknuto, naladit a navnadit natolik, že odpouštím i nezbytnou projekci bubáků někdy, dejme tomu, v poslední třetině filmu. Ale to je věc preferencí, každý od hororu očekává něco jiného. ()

Kushina

Náhodou ten filmy byl dobrý. Spíše než jako na horor bych na to koukal jako na hřích a trest. Celou dobu ten film směřoval jen k jednomu konci, jak to musí skončit, protože ďábel si nevybírá... Když to vezmu jako celek, tak spíše psychologické lehce mindfuck drama, než horor, ale neměl bych problém to vidět znovu. 60% ()

jarmil8

Skvělá kamera, hezké a stylové prostředí, sympatické obsazení a pak snad 3 nekonečné hodiny běhají po baráku a je konec. ()

Pavelkedar

Průměrný a celkem předvídatelný psycho horor. Bacon na svých 61roků vůbec nevypadá. Uvěřitelné výkony hlavních protagonistů otlučených léty v HW. Ale až neuvěřitelný herecký výkon malé holky! Tak si často říkám, jaký je to obecně diametrální rozdíl proti našim současným českým dětským hercům. Obávám se, že poslední Pan! dětský herec byl asi Tomáš Holý. Jinak mě nikdo nenapadá. ()

Machaut

Nechápu to nízké hodnocení. Pro mě byl tento film velmi příjemným překvapením. Možná proto, že jsem od něj nic nečekal a byl jsem naopak velmi překvapen. Děj výborný, herecké výkony taktéž. Co musím vyzdvyhnout, že postavy se ve filmu chovali logicky, což se ve většině hororů nevidí. ()

Accuphose

S tímhle filmem mám problém, tedy ne ani tak s tím filmem, ten se mi líbil, jako spíš s tím, jak ho hodnotit. Nemůžu vytknout zpracování, herecké výkony, dialogy, ani scénář. Je ve své nahotě až prostý, ale tam, kde je například v Expresu na západ hodně silné téma, tady je to téma až banální. Většinou takové filmy přirovnávám k Tarantinově tvorbě, ta je ale ve své načančanosti v porovnání s tímhle příliš laciná, bez urážky. Nicméně si asi ten film znovu jen tak nepustím a proto dávám 3 hvězdičky. Spíš se mi vybavilo mnoho filmů s podobným tématem a pojetím, některé horší a některé lepší. ()

DeLonge

Nehorázná debilita. Jeden dům, který není dům. Ale spíš faunův labyrint, který stojí na místě, kde bylo už asi milion jiných domů. A dvě neschopná individua. Takže Kevin Bacon možná kdysi dávno byl dobrý herec, ale už je prostě za zenitem. Do této role se opravdu nehodil. Ještě teď mám panickou hrůzu z toho, jak byl na jednu stranu strašně cool a na druhou tam jen fňukal a válel se po zemi. No a v podstatě vůbec nevěděl, která bije. Amanda Seyfried ta oproti tomu nejenže nevěděla, která bije, ale ona si ani nevšimla, že vůbec nějaká bije. Byla záživná jak doučování z deskriptivní geometrie a zbytečná jak automat na kondomy ve Vatikánu. No prostě hrála dylinu jako vždy. Ale uznávám, že se na ní aspoň hezky kouká. Jinak je to ale nudná odpornost každým coulem. Tu jednu malinkou, roztomilou a blonďatou hvězdičku dávám za malou Ellu, která svým výkonem trumfla oba dva rodiče na plné čáře. A to už je hodně smutný příběh. ()

sadsammy

Z tohohle filmu by bylo mozne udelat fakt bombu, ale scenariste podle me to trochu posrali, protoze snimek ma docela dobrej potencial a pribeh. Ale ta koncovka me velice zklamala, ja jsem cekala neco vic. Takze hra hercu opravdu dobra, celkem i vizualne to vypada moc dobre, ale urcite ne samotna realizace scenare. Fakt me to mrzi.. z toho je mozne udelat peckovy film, jen to chce trochu desu a hloubky IMHO. Tady je zajimavy pribeh jedne rodiny, ktera se prestehovala do noveho bytu a proste zije a uziva si zivot, pak se zacnou objevovat nejake tajemstvi kazdeho clena rodiny, coz znici asi vsechno. Jinak moc nedoporucuju tenhle snimek, protoze hodinu a pul ztratite u docela povrchniho a nudneho filmu. ()

PMU

Tak nevím co mi nesedlo víc. Kevin, scénář, hudba? Ani mi to nepřišlo moc napínavé..Tento "horor" patří k těm ze spodní poloviny žebříčku, bohužel. ()

lineker

Asi na rozdíl od jiných mám rád, když v mysteriózním filmu dlouho nevím o co jde. To se mne u You should have Left splnilo. Rád jsem byl i za to, že se nejednalo o stokrát ohrané story s nějakým domem, kde v minulosti proběhl masakr a tudíž v něm bubákují buď oběti, nebo vrah této děsivé události. Vysvětlení toho všeho má alespoň snahu o nějakou originalitu, i když se dá předvídat cca půl hodiny před "velkým" finále. Navíc mám vcelku rád i veverčí ksichtítk Kevina Bacona. Takže, pro mne film na silný průměr. ()

Wercing

Film jsem si pustila jen kvůli Kevinu Baconovi (co si budeme, pořád je hratelný a mám pocit, že od jisté doby ani nestárne). Nicméně film jako takový je průměrný. Koukat se na něj dá, i když je poměrně táhlý a zajímavějším se stává až v poslední třetině. Podruhé si ho zřejmě nepustím, protože mi nezůstane v paměti dlouho, ale nevnímám ho vyloženě jako ztrátu času. ()

gggggg

Film bol na môj vkus až moc sci-fi.  Všetko napätie sa vytratilo už na začiatku a to pokazilo dojem zo zvyšku filmu. Keď to všetko podčiarkne slabý scenár a hudba, hororové napätie je úplne preč. Musím povedať, že tak nezaujímavý a podpriemerný thriller som už dlho nevidel. ()