Mali ste odísť

• USA You Should Have Left

S manželstvom Thea a jeho oveľa mladšej manželky Susanny to nevyzerá dobre. Už dlho si navzájom nedôverujú a majú tajomstvá. Víkend s dcérou v odľahlom prázdninovom dome je posledným pokusom o záchranu ich krehkého vzťahu. Tam sa však Theo ocitne tvárou v tvár tajomnej sile, ktorá, ako sa zdá, vie o ňom a Susanne všetko. A začína sa hra na mačku a myš, v ktorej sa ocitnú oni dvaja. (TV JOJ)

borec999

Priemerná ducharina od Blumhousu na 1 pozretie s pár obstojnými atmosferickými momentami. Režisér David Koepp po vyše 20 rokoch znova spojil sily s Kevinom Baconom (podarené Ozveny mŕtvych) a pustili sa spolu do ďalšieho mysteriózneho hororu. Tentokrát to však nedopadlo tak slávne. Je to relatívne schopne natočené, dobre odohraté (najmä Kevin Bacon) a film ničím extra diváka neuráža. Rozbeh je pomalší, následne sa dočkáme prvých náznakov, že s domom (alebo hlavným hrdinom? alebo tým že Bacon má za ženu Amandu Seyfried ktorá vyzerá ako jeho dcéra?) nie je niečo v poriadku no stále je to len vo veľmi light forme. Do čisto hororového módu Koepp prepne až v poslednej tretine. Síce funkčne, ale predsa len trochu neskoro. Okrem Bacona na konci poteší i že príbeh do seba pekne zapadne ako puzzle a dáva zmysel, ale vo finále aj tak musím uznať, že potenciál s triom Koepp-Bacon-Blum bol omnoho väčší. 50% ()

Pat.Ko

Ako chápem, že tvorcom nešlo o natočenie kvalitného snímku, ale vravím vám, je to strata času, ani neviem jak som to mohol dopozerať do konca. Veľmi slabý nábeh, skoro nič sa také hrôzostrašné neudeje, teda ak mám byť presnejší, vôbec nič sa tam neudeje. Ak by nebolo toho dievčatka, tak nič príjemné by na tomto filme nebolo. 2/10. ()

F.W.Colqhoun

Life is not survivevable. SPOILERY. Mít obývací pokoj zevnitř o 1.5 metru delší než zvenčí, se zdá být řešením některých palčivých urbanistických problémů současnosti. Ale kdo se v tom má potom vyznat? Napříč několika filmy jsem Davida Koeppa identifikoval jako režiséra, jehož práci nemám rád. Dokud se jako obvykle pohybuje v rovině budování atmosféry nejistoty a paranoie, není to sice originální, ale ani marné. Film se přesunuje z průměru kamsi podstatně níž v okamžiku, kdy Koepp uzná za vhodné divákům vše, ale skutečně naprosto vše vysvětlit. Nikoliv mistrovsky, ale pracně budovaná rutina, podpořená sympatickými a pohlednými, nikoliv virtuózními hereckými představiteli se rozsype jako špatně vyměřená ďáblova věž. ()

Flopik

Nalákalo ma herecké obsadenie ktoré ten film vytiahlo o hviezdičku ak nie o dve vyššie. Kevin skvelý, Amanda ho výborne dopĺňa, no a tá malá klobúk dole. Príbeh ma bavil , skôr ako horor je to mysteriózny/psychologický kúsok. V podstate celý film sa tam nič také nedeje, okrem výbornej atmosféry a tušenie toho, že niečo nie je v poriadku.Koniec je troška akčnejší ale veľmi predvídateľný a rozhodne som to teda čakal lepšie. U mňa za 3* na večer v pohode film ale kto hľadá niečo strašidelné tu to nenájde. ()

Rathalos

Tak osobne som si myslel,ze to bude horsie podla komentarov,ale chvalabohu nebolo,ma to skvely namet,vynikajucu atmosferu,ktora vas drzi dlho v ocakavani,samotny dom je krasny,no v urcitych momentoch strasidelny a Kevin Bacon ako vzdy skvely herecky vykon,zaujimavy mysteriozny thriller/horor,cize som v celku spokojny...:-) ()

CharlieSs

Chápu, ne každému sedne a také souhlasím s komentářem, který napsal LIVINGDEAD - jde spíše o psychologické drama, ale pro mě teda opravdu dobré. Je tam kombinace různých věcí (např. v určitých momentech připomíná zápletku Interstellaru) a rozhodně to je chvílemi i dost nepříjemné a napínavé. Zklamaná nejsem, vlastně spíše naopak - čekala jsem méně a dostala víc než dost. ()

pumpkinqueen

Slušný námět na psychologický thriller, bohužel ale zpracován neskutečně nudným a nepoutavým způsobem. Líbil se mi Kevin Bacon, role mu sedla, ale ani dobrý herec nenapraví špatný film. Bylo to ve stylu "mrk frk" - nic se dlouhou dobu neděje, pak se děje všechno během deseti minut a je konec. Nepřekvapivý a nedotažený. Napětí dle mého osobního názoru nefungovalo ani v nejmenším a to je u takového filmu opravdu zapotřebí. Na konci si říkám: ,,A to je všechno?", ale vlastně jsem i ráda za to, že to uteklo tak rychle, protože jsem se vážně nudila. ()

misbos

Inzerát na Dúm, ve Kterém šlo Vyprávění do Kopru - aneb - když už chcete ztěžka moralizovat, tak ať má ten příběh hlavu a patu, jinak plácáte do vody a řvete "drááámáááá"... což je na H. ()

KUFI

Docela koukatelny a obstojne zahrany. Beacon do hororu sedne. Moch by natocit pokracovani paradniho Stir of echoes. Mimochodem ty zmeny domu mi lehounce pripomeli hru Control. ()

SilentMemory

Celý film jedna velká nočná mora. Priestory parádne, začiatok nadchol, herci skvelo vybraní no co z toho ak by to viedli niekam inam stalo by to za to? Nemám rada tieto smyčky atd. Ale inak skvelo vyjadrená nočná mora preto to nemám rada lebo presne také nočné mory som mala ako decko obmedzeny priestor na jeden dom ktorý je zároveň celý svet, tak malý pritom tak široký, malé miesto z ktorého niet úniku. Režisér mal asi podobne nočné mory. Alebo neviem ci je to metafora na sebaodsúdenie a prečo sa to práve viaže k tomu domu a ze mali ešte šancu odísť,ako si to vyložiť. Ak existuje peklo vyzeralo by asi takto. ()

Solverino

Taky slušná slabota, pan Slanina to fakt nezachrání a Amanda je celkem nesympatická pipka. Nejsympatičtější je ta malá holčička. Zápletka nic moc, škoda, že se ohledně "legendy" nedozvíme víc, mohlo to tomu dodat trochu více šťávy. ()

Mamlas odpad!

Film pojednává o tom, že rodina je v domě, chodí po něm dopředu, doprava, doleva a někdy taky nahoru a dolů. To je skoro na Oskara. (1%) ()

Pitryx odpad!

Film kde se tři čtvrti hodiny nic neděje. Pak také nic moc a do toho ještě nacpali děcko. Více už asi zajímavé téma domu zkur..t nešlo. Kevin Bacon by si za svůj výkon dvacítku zasloužil, ale protože jsem se nudil jak čert, nedostane snímek nic. ()

petrik11

Za Slaninu jedna hviezda, i keď ani ten tu nehviezdil. Ešte dobre zahralo svoj part to malé dievča. Inak zmätočná bieda, dej ujetý, samé prestrihy, vízie... ()

xxmurphyxx

Naj strašidelnejšia scéna bola s tieňom na stene, naj atmosférickejšia zase s hompálajúcou žiarovkou na medziposchodí no a naj vypätejšia so 60 kilovým Baconom snažiacim sa plaziť hore schodmi. A logika si vzala v tomto filme dovolenku. Akurát ten nápad s domom bol sympatický, ale aj to je vlastne len prach sprostá kópia očistca na spôsob Silent Hillu. ()

DonBraso

Většinou se nestrefím do hodnocení zdejších,ale musím souhlasit.Zpočátku ta pomalá nota vůbec nevadila,ale to by nesměl být vcelku scénář dost ohraný a s jedním tajemstvím je to sakra málo.Zvláštní film u kterého se dobře kouká na hlavní protagonisty,ale ve výsledku je to stejně putna jako celý film.Máme domek,tajemství a pár dveří ke štěstí.Nic víc zde prostě nemáte šanci objevit.Jedna opřená legenda,kdy posledních 20 minut zapne film směr turbo nemůže už dneska extra obstát.50% ()

Kamill63

Film sám o sobě má perfektní námět, donutí diváka se zamyslet. Do konce jsem netušila co by se mohlo odehrát až do konce filmu a to mám rada, jelikož takové filmy už pomalu jistě vymizely. Určitě má na lepší hodnocení nez slabých 52%.. A to nemluvě o perfektním obsazení, malá holcicka překvapila a nebojím se říct, ze ji určitě nevidíme v posledním filmu. Film mi určitě ještě nějakou dobu bude ležet v hlavě.. ()