Princ Jindřich (Jiří Bartoška) odišiel do sveta, aby získal nevestu, a už sa nevrátil. Kráľovskí rodičia tú stratu ťažko niesli. Po čase kráľovná vďaka kúzlu porodila dvoch synov, dvojčatá Jaromíra a Jaroslava (v dvojúlohe Pavel Trávníček). Keď princovia dospejú, postupne sa vyberú na dobrodružnú cestu, aby vyslobodili staršieho brata, princa Jindřicha, zo zakliatia a priviezli krásnu tajomnú princeznú (Libuše Šafránková), do ktorej sa princ Jaromír zamiloval, keď objavil jej obraz ukrytý na zámku. Je to obraz toho istého dievčaťa, kvôli ktorému kedysi odišiel aj Jindřich. Nájde najmladší Jaroslav oboch bratov a podarí sa mu ich vyslobodiť? (TV JOJ)

ClintEastwood

Velice povedená pohádka s (dvojnásobně) sympatickým Pavlem Trávníčkem, která mi svou ponurou atmosférou připomíná snímky Deváté srdce či Panna a netvor od Juraje Herze. Málokdy si ji nechám o svátcích utéct. ()

Davies182

Hrozivá psychopohádka! Rád bych věděl, co jsem panu režisérovi Moskalykovi tenkrát udělal :-), že mne pak po několik let jeho film děsil v mých nevinných dětských snech! Rád se na to podívám znovu: něco mi říká, že bát se již nebudu. Démantové skály, no brrr. ()

Hrabka

Pohádka, která mě vůbec nebavila. V "Třech oříškách pro Popelku" jim to šlo lépe. O čem to bylo? To už moc nevím, protože mě to vůbec neuchvátilo. 35% ()

Jacinda

Celkem temná, ale originální pohádka, o které říká máma, že je depresivní. Celý příběh si vystačí s minimem herců (zvlášť hlavní postavy stíhají hrát dvakrát) a tato prázdnota je asi největší kámen úrazu. ()

salahadin

Mňam, temný podkres já tuze rád. Depresivní pohádka s až psychedelickou hudbou, charismatickými herci a nemalým kouskem skrytého poučení... rozhodně zajímavý pokus, který působí vedle všech těch pohádek o hodných čertech přece jen jinak... A Trávníček je machr... a Libuška šťabajzna...takže proto :-) A jak píše canakja, oba dva krát dvě = 4*. ()

Disk

Mám rád baladické pohádky se silnou atmosférou. A tahle od Antonína Moskalyka s Libuší Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem mi po letech hodně sedla. Scény odehrávající se ve skalách jsou správně hororové, kameraman Jiří Šámal (snímal také Moskalykovu Babičku) doslova čaruje a stejně báječná je i jedna z prvních Moskalykových spoluprací se skladatelem Ivanem Kurzem. Výborný film, který bych malým dětem nejspíš úplně nedoporučil. Královský pár Jana Hlaváčová a Luděk Munzar jsou velmi příjemným bonusem. ()

Adam Bernau

Asi není moc filmových pohádek, které vnímáte v dospělosti prakticky stejně jako v dětství. Co bych tak ještě napsal. Asi takhle: komnetář Morien. ()

HoneyBunny

Z týhle pohádky jsem měla jako malá noční můry. Pro malý děcka je to vážně trochu psycho. Trávníček se Šafránkovou dopadli v Tři oříšky pro Popelku líp. ()

Anderton

Rozprávka, kde máme síce osvedčený pár Trávniček Šafránková, ale skôr než na Popolušku temnejšou atmosférou pripomenie skôr Princa a Večernicu. Ale stále ide o rozprávku, temnota-netemnota. Dva obrazy, traja bratia, dve sestry, tri úlohy a jeden koniec. A aby toho nebolo málo tak aj dva meče, psi alebo kone, ako napovedá obsah k filmu. Nejde o príbeh, ktorý by som si schuti opakoval každý rok, ale nostalgické spomienky na detstvo v hodnotení taktiež zohrali svoju úlohu. ()

Kothy

Libuše Šafránková si střihla dvojroli. Pavlu Trávníčkovi se nakonec podaří vysvobodit své dva bratry a získat princeznu. ()

Mia...

Jedna z tech puvodnich nejelpsich a nejkvalitnejsich. Adspasske skaly tomu dodavaji nadheru a lesk. Pribeh je velice dobry, herecke dvojrole se vydarily a ja tleskam nadsenim. Krasna pohadka. Neotrela a trochu jina, tim padem i originalni. Nikdy neomrzi .. ()

Zemřel herec Luděk Munzar

Zemřel herec Luděk Munzar

26.01.2019

Ve věku 85 let zemřel legendární český herec Luděk Munzar. Toho dlouhodobě trápily zdravotní problémy, v minulosti například prodělal rakovinu ledvin a prostaty. Diváci si herce mohou pamatovat… (viac)