Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. "The Way Out And The Way In". Dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť, a budú kvôli nej brutálne trpieť.
"Siren". Tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia veľmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru.
"The Accident". Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priateľkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Dochádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokoľvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy.
"Jailbreak". Starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvateľov, a nájdenie sestry jeho sestry bude oveľa komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekoná, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. (Marceloo)

JenomDominik

Hvězdičku na víc za chlapa, který byl donec si hrát na chirurga a taky za poslední příběh, který měl jako jediný nějaký smysl a myšlenku... Koukatelný to je, ale za týden už si na to ani nevzpomenu (50%) ()

brasek

Kde jeden príbeh končí, druhý začína. Obával som sa, že prvý príbeh kedže bol katastrofa poznačí celú stopáž... nebolo tomu tak, ale žiadnu sláva nemožno čakať... miestami zmätené, hlavne konce niektorých segmentov. ()

hony23

Povídky s lehkým nádechem gore hororu, které překvapivě plynule na sebe navazují a jako celek docela fungují. No za mně jednoznačně vítězí ta s dívkou sraženou autem. ()

DJMaroko odpad!

Tak to už stojí za komentář! Byla to tedy řádná chujovina. Pro všechny fanoušky sci-fi vůbec na to nekoukejte jedno velké zklamání. Propojení příběhu jen útržkovitě a pro mně nedostačující a vo čem to jako mělo být??? ()

Dr.Abe

Mě se to líbilo a vtáhlo mě to do sledování i děje. Možná hlavně díky neokoukaným hercům, mysteriózní omáčce, povedeným trikům, pro mě i realističnost nemocničních zákroků a to i to, že to bylo spíše rozděleno de menších povídek. Trochu mi to typem hororu připomínalo The Void, ale ten byl mnohem lepší a gradace tam byla hned zpočátku. ()

Richie4422

No tak páni. Páni, ale že zastavme sa na chvíľu. Stále tomu nemôžem uveriť. Po tomto filme som sa musel doslova prefackať. Vážne som videl kvalitný, originálny, zábavný, strašidelný, nepríjemný horor s myšlienkou, ktorá proste zaklapla? Musím sa priznať, po prvej scéne som mal nepríjemný pocit, ktorý mi pripomenul produkciu SyFy, ale o 2 minúty neskôr som ticho sedel a čumel ako koza na otvorené vráta. Southbound je prakticky poviedkovým filmom pri ktorom nemáte pocit, že sledujete "poviedky" ale celistvý snímok. Naozaj by som sa vedel rozpísať, ale myslím, že pre každého bude najlepšie, ak si ten film pozrie bez toho, aby tušil o čo ide. V konečnom dôsledku, každý uteká pred svojimi démonmi a každý má možnosť postaviť sa im alebo utekať. Spoločne jazdíme na diaľnici, ktorá ide Ničím. To nás spája a to je našim koncom.. alebo začiatkom konca. Film vás počas celej minutáže núti klásť si otázky "Čo to je?" "Prečo?" "O čo ide?" "Ako?" a mal som mierne obavy, či záver vysvetlí nevysvetlené a nezostane tak len dobrou jazdou bez cieľa, ale tvorcom sa záver podaril. Sedí, vysvetlí. Tlieskam. Odpadol som. ()

MartinSTFC

Nějakou hlubší pointu jsem v tom nenašel, zřejmě mělo jít o nějaké "mistrovské dílo", ovšem v tomto případě se tápání po důvodech, proč se co děje, minulo účinkem. Nevím, v čem je tento film, podle zdejších komentářů, lepší než většina hororů posledních let. Nemělo to ani hlavu, ani patu a to si o sobě troufám tvrdit, že jsem poměrně náročný divák a filmy s hlubšími zápletkami mi nejsou cizí. Za mě slabá jedna hvězda, tentokrát mě poměrně vysoké hodnocení zde na ČSFD opravdu zmátlo. ()

Martinko991 odpad!

Veď to nemalo ani hlavu ani pätu a to som celý čas čakal, že sa to nejako vysvetlí a konečne pochopím čo to tá réžšia vlastne stvorila. ()

Motherlovebone

Tak přesně tyhle pitomý historky sem si v usa vyslechl u ohýnku snad stokrát. Autoři asi přečetli něco od Kinga a taky se jim líbilo něco ala stopař. Každej příběh byl sice něčím zajímavej, ale dohromady to tvoří takovou nekoukatelnou bídu. Ještě mi tam chyběl jižanský tradicionál o zábavnim parku, ve kterym pracujou zavražděný děti. ()

90125

Riadna uletenina, ktora zije z momentu prekvapenia. Nepredvidatelnost, to je to, cim moze Southbound zaujat. Päť, akoby poviedok, odohravajucich sa na rovnakom "spooky Location", z ktorych prva zacina tam kde posledna konci, je prepojenych do jednej nocnej mory pre postavy v nej, ako aj pre oko divaka. Fakt je, ze film nikdy nestrati tempo. Skoda ale, ze tvorcovia isli viac po krvavych "slasher" surovostiach, namiesto aby hladali horor viac v atmosfere napatia a mysterii. Aspon mne teda, by taketo smerovanie sedelo omnoho viac. Hoci DJ v radiu vo svojom existencialistickom kazaní hovori o dôsledkoch hriechov a vykupenia, hladat v tomto celom nejaky zmysel, alebo vysvetlenia, myslim netreba. O tom tento film nie je. Je to len ftakovina na jedno pozretie. 52 % ()

JohnDiFool

Čo má byť na tom, kurva, scifi?! Niekto si tu potrebuje objasniť rozdiel medzi scifi a fantasy... Našťastie horor ostáva, nápaditý, plynulé prechody príbehov, zábavná "operácia", brilantný záber zrkadla v druhom príbehu, sem-tam podarený gore efekt. Rozhodne zaujímavá téma (chyby v živote, vina, výčitky svedomia, trest) ...SPOILEROID NA RADARE!... v začarovanom kruhu udalostí ...SPOILEROID MINUL CIEĽ... , ktorá pristála na povrchu a potenciál (väčší než ambície) ostal nevyužitý. No stále to stojí za tých cca 90 minút. David Bruckner má (najmä po The Ritual) našliapnuté na slušnú kariéru v hororovom žánri! ()

Accuphose

Rozhodně zajímavej počin, není to sice nějak super vymakaný, ale je tam pokus o inovaci. Vidím to přesně na 2,5 hvězdičky. Kdyby si s tím autoři dali víc práce, tak dám ty 3, ale některý momenty a pasáže obecně, bohužel odflákli... ()

drakobijce76

Musím přiznat,že jsem se hodně těšil na tenhle film,ne že by mě zklamal,ale....musím říct,že scéna operace byla fakt hodně dobrá i myšlenka celého filmu,ale nějak jsem čekal maličko více.4 hvězdy ()