Sexuální výchova

• Veľká Británia Sex Education (viac)
Veľká Británia, (2019–2023), 29 h 20 min (Minutáž: 47–85 min)

Tvorcovia:

Laurie Nunn

Hudba:

Oli Julian

Asa Butterfield, Emma Mackey, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Kedar Williams-Stirling, Aimee Lou Wood, Connor Swindells, Patricia Allison, Tanya Reynolds (viac)

Recenzie používateľa tween3r k tomuto seriálu (8)

Epizoda 7 (2019) (S01E07)

Seriál si drží své tempo, ale trochu mě mrzí ty vedlejší postavy. Jako jasný, něco tady probíhá a je to na sebe nějak napojený (Jackson x Maeve, Maeve x Otis..), ale třeba takovej Adam má mnohonásobně menší screentime, přitom jeho potenciál je obrovskej. Bohužel se vždycky ukáže jen na chvíli, pohrozí smrtí nebo zandá nějakou trapnou hlášku, a jede se dál.. škoda. Vztah Otise a Maeve se vyvíjel solidně, ale upřímně si moc nedokážu představit, že by tihle dva byli spolu, a spíše je fakt vidím jako nejlepší přátele. Uvidíme, jakou roli ještě sehraje Ola a její táta, která mi k Otisovi přece jen sedí o trochu víc. ()

Epizoda 1 (2020) (S02E01)

Z té scény v autě jsem se málem pochcal xD Geniální start druhé řady, akorát linka s Maeve mi přijde dost umělá.. jakoby se ta postava měla vrátit jenom proto, že ji fanoušci chtěli, nikoliv proto, že to scénář dovoluje. Eric je opět praštěnej a do školy nastoupí novej Zuco.. Jason je stále ve hře, a Ola chce posunout vztah s Otisem někam dál. No ještě to bude zajímavý. ()

Epizoda 2 (2020) (S02E02)

Já se po celou dobu bavil, akorát mě tam pořád irituje ta Otisovo máma.. jako doteď nechápu, co v tý škole vlastně dělá. Co se mi ale líbí, tak že se děj točí převážně kolem Oly, a Maeve je tak odsunutá na vedlejší kolej, aby mohla rozjet své koníčky a nové zájmy. Lily je odteď moje nejoblíbenější postava.. já tu holku miluju :D ()

Epizoda 3 (2020) (S02E03)

Díl trošičku slabší. Ubralo se na humoru a přidalo na vážnější notě, tak jenom doufám, že se to stejnou vlnou nepotáhne až do konce druhé série. Rahim mě upřímně moc nebere, a je to celý nějaký divný.. jaká je šance, že do školy nastoupí novej kluk, taky gay a čirou náhodou se zamiluje do jedné z našich ústředních postav. Jako jasný, chápu že je to seriál a v rámci milostnýho trojúhelníku to ještě sehraje roli, ale kvůli tomuhle u mě seriál klesá na tý realistický rovině. Doposud nám předkládal situace, se kterými se může ztotožnit každej, ale tohle už prostě začíná šustit scénářem. A ta Maeve je taky trochu mimo, když pořád jede po Otisovi, ačkoliv dobře ví že je pořád ve hře Ola.. ()

Epizoda 4 (2020) (S02E04)

Ola by mi seděla spíše k Lily, ale Ola k Otisovi víc než Maeve.. upřímně se divím, že se tvůrci nevydali opačnou cestou, kdy se Otis do Maeve bezhlavě zamiluje a ona mu dá friendzone. Tohle by mi z hlediska scénáře dávalo mnohem větší smysl, protože ta holka se chová spíše jako jeho starší ségra, než že by spolu měli něco mít. Dále mi přijde zvláštní, že škola plná sporťáků a žádnej z nich po Maeve nejede.. to jako vážně žádná konkurence? Já chápu že scénář jde na ruku postavám, ale jak už jsem zmiňoval minule, tak ne, nelíbí se mi to. Štve mě, že se občas seriál vydá cestou, která by v reálu prostě nemohla fungovat, a která působí až moc uměle. I přesto jsem to schopnej nějak zkousnout a zapnout další epizodu, ať vím, jak se tenhle cirkus bude vyvíjet dál.. ()

Epizoda 5 (2020) (S02E05)

Sny jsou jenom sny.. ()

Epizoda 7 (2020) (S02E07)

Moc se mi nechce věřit, že by Otise o tak důležitej milník v životě skutečně připravila zrovna Ruby a ještě k tomu mimo záběr, takže haha.. vtip dobrej :D Ale zbytek překvapil. Jen mě trochu mrzí, že o Rahimovi nevíme skoro nic.. doteď tam vlastně byl, jenom aby byl a nic moc z něho nevypadlo. Adam má tak obrovskej potenciál už od první série, že mě vyložene drásá, jak málo prostoru dostává.. a Ola s Lily nakonec přece jen spolu. Jako jo, ona už od začátku vypadala tak trochu gay, ale nechtěl jsem to říkat nahlas, aby mě někdo náhodou neukamenoval :D ()

Epizoda 8 (2020) (S02E08)

Druhá série byla rozhodně lepší, zábavnější a nápaditější než první, a upřímně jsem dost rád, že seriál nakoukávám zpětně.. čekat totiž na třetí sérku rok by se mi fakt nechtělo :D Adam udělal největší progres, a fakt doufám, že vydrží až do konce seriálu a neodklidí ho někam pryč.. jop, a taky se přidávám k těm, kteří by raději viděli Otise a Maeve jako nejlepší kámoše.. vždyť ta holka se chová jako jeho ségra. Jean jinak totálně otravná postava, ta linka se školní terapeutkou byla fakt přestřelená. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

09.05.2022

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

Netflix rozšířil produkci ve Velké Británii

28.11.2020

Britské projekty, zejména pak seriály Koruna a Sexuální výchova, slaví dlouhodobě velký úspěch u předplatitelů Netflixu. Nejen proto streamovací gigant letos výrazně navýšil rozpočet pro britskou… (viac)