Kinison

1. série hodně bavila a po druhém shlédnutí zvyšuji na plný počet hvězdiček, protože i po druhé jsem se bavil, z plna hrdla smál a oceňoval drobné detaily, které mi při prvním shlédnutí unikly. Líbí se mi, že hlavních postav není mnoho a spíš než do šíře jsou rozvíjeny do hloubky. Doporučuji každému teenagerovi, je to do jisté míry i naučné. Ftipně naučné. ()

KukulienkaHO

Nesklamalo, ale z trailerov som očakával niečo trošku iné. Niečo viac odľahčenejšie. Netvrdím, že prvá séria "Sex Education" nebola odľahčenou zábavkou, ale riešilo sa tu až príliš veľa osobných záležitostí. Skôr som očakával, že to bude viac o tej "klinike". Postavy sú zaujímavo napísané. Herci sú fantastickí, ani na jedného nemôžem povedať krivé slovo. Vtipov je tu tiež dosť. Je to celé o sexe a sexualite, a preto je potrebné, aby tu boli aj iné (LGBT) ako iba heterosexuálne postavy a rovnako dobré je predstaviť aj rasovo kombinované páry (pri druhom prípade by sa to mohlo aj zapracovať do príbehu). Áááále bolo toho viac, než by bolo potreba, a preto to niekedy pôsobilo ako nejaká propaganda. Navyše celý dej okolo sexuality na strednej škole je až príliš nereálny a pôsobí to niekedy dosť divne. ()

Rian_witcher

Příjemné a zábavné překvapení, které ve druhé sérii ubere na humoru, ale přidá na filozofii. Ve druhé sérii bych asi trochu ubral na LGBT tématice, ale pořád mě bavilo sledovat osudy hlavních postav. ()

PeteBuck

Veľká Británia zaválela, tentokrát komediálnym seriálom nielen pre tínedžerov. Je pekné vidieť celkom pekne vystavanú zápletku, zaujímavé postavičky, more hlášok a v celku pohodovú atmosféru. Aj keď je táto britská škola riadnou karikatúrou strednej školy, kde šuká v podstate každý, poprípade každý o tom minimálne hovorí a premýšľa, s kým by šukal, ako, kedy, kde. Proste bizarnosť veliká, fajn vidieť viac postáv, ich rozvíjajúce sa osudy, rovnako tak rozpitvanie osudov študentov, učiteľov a rodičov. Správna odľahčená somarina na zabitie času. Prvá časť mala teda riadnu kadenciu humoru a hlášok, trochu škoda, že viac a viac dávala na vážnu nôtu a počet vtípkov ustupovala serióznemu rozprávaniu, ale inak pohoda. ()

boss123

Recenziu na prvú sériu seriálu Sex Education som sa rozhodol napísať aj, preto, že ma seriál príjemne prekvapil a práve sledujem druhú sériu. Čo sa týka tej prvej tak nemám takmer žiadne výhrady jedná sa o kvalitne spracovaný seriál a ja som veľmi šťastný, že som ho mal možnosť vidieť. A to som o neho obrazne povedané zakopol. Herci hrajú presvedčivo. Dokázali sa uveriteľne vžiť do svojich postáv. Hlavne medzi Otisom a Maeve lietali iskry. Fungovala medzi nimi veľmi dobrá chémia. Celkovo sa však dá povedať, že postavy sú prepracované a tvorcovia sa pri nich neboja ísť do hĺbky. Scenár je taktiež dobre napísaný dokáže prekvapovať a originálnymi nápadmi udržovať divákovu pozornosť. A dospelým spôsobom spracúva sexuálny život nie len teenagerov. Hudba tiež vie, v ktorých momentoch má zaznieť, a tak sa nesie na rovnakej vlne atmosféry a nálady ako celé dielo. A navyše pôsobí sviežo ako vlastne aj celý seriál. Okrem Otisa a Maeve ma zaujala aj postava Erica, Otisovho kamaráta, ktorého vývoj v priebehu série je pomerne nečakaný a emocionálne silný. Iste nájde sa pár vecí, ktoré mi trochu vadili, ako napríklad, že tvorcovia si občas zbytočne pomáhajú až pubertálnym humorom a narážkami. A záver mi tiež nie úplne sadol, ale napriek tomu mi to celkový dojem nepokazilo. Udeľujem, teda seriálu Sex Education päť hviezd z piatich a percentuálne 90%. A dosť pravdepodobne ohodnotím za niekoľko dní aj druhú sériu. Dúfam, že dopadne aspoň ako tá prvá. ()

Razz

V dobre korona vírusu narazíte na kadečo. Sex Education je ale priamym zásahom najmä pre tínedžerov či tých, ktorí hľadajú niečo nepríliš náročné, no nie veľmi prízemné na oddych. K plusom patrí jednoznačne Asa, okúzľujúca Emma a výborný Ncuti Gatwa, ako aj široký výber tém, s ktorými sa mladí ľudia stretávajú. Celý seriál plynie veľmi príjemným tempom, v zásade sa nezasekuje a prináša neustále (aj keď miestami očakávané) zvraty. Mínus povrchné spracovanie niektorých tém (najmä potratu), ktoré ich v očiach mladého publika dosť bagatelizuje. Za zaujímavosť by som označil aj neskutočný výskyt asexuálnych mladých dám, ktorý neviem, či je náhodou alebo cieľom predstaviť reálny obraz krajiny. Ak hľadáte relax, určite odporúčam. ()

Tobias18

Další výborný Netflix original. Je to sice těžce nereálné a přehnané, ale šíleně zábavné. Tak zajímavé postavy jsem v seriálu dlouho nepotkal. Několik více dramatických linek funguje na jedničku s hvězdičkou. Veliká spokojenost, druhá série povinností. 90%. ()

MatyRock

Sexuální výchova je a bude jedním z nejlepších svého žánru a to nejen mezi seriály, ale i mezi filmy. Okamžitě jsem se zamiloval do audiovizuální stránky seriálu, která ve vás vyvolá oldschool feeling, přesto však působí moderně a neotřele. Soundtrack je naprostá trefa do růžového (vzhledem k tématu seriálu). Název je krapet zavádějící, neboť se zde pojednává spíš o vztazích mezi hlavními hrdiny a sexuální terapie fungují především jako koření. Tím však nechci říci, že se seriál bojí odvážných témat. Ba naopak! Tvůrci dokázali skloubit dramatické s komediálním, tak aby to nepůsobilo trapně a především dokázali dát všem postavám patřičnou hloubku. Jen málokdy jsem měl pocit, že sleduji výplňovou pasáž, která by neposouvala postavy dál. Asa Butterfield opět ukázal, že v něm tkví obrovský talent a Emma Mackey byla příjemným překvapením. K dokonalosti chybělo malinko. 9/10 ()

sadsammy

Tak od začátku jsem na to nemohla koukat vůbec, šlo to poměrně dobré asi po 3. dílu. Nevím čím to je, žádná postava nepřišla mi sympatická a nijak mě v průběhu první série nepřitahla. Pak jsem koukala pouze kvůli těm malým intrikám mezi jednotlivými postavami. Podle mého názoru, tady je velmi dobře propracovaná každá postavička, což dává seriálu větší kvalitu. Pak mě tak moc nevadilo, že je tu nesmírně hodně gayů, bisexualů, pansexualů, oni to tam dali všechno dohromady a nějak se to rozjelo už ke konci 2. sérii. Abych byla upřímná, tak druhá série zachránila celkově můj názor na Sex Education, mě to úplně pohltilo a těším se i na další sérii. Co se týče postav, jsou docela typické, nejvíc mě zaujal smutný Adam, celý seriál ani jednou se neusmal a až na konci vidět jeho úsměv bylo velkým potěšením pak to víc ceníš. Mayve také má stoprocentní typickou postavu, naštvaná na celý svět holka, problémy v rodině a hodně potenciálu, který ona nedává najevo. Naprosto každá postava má svůj příběh a to je na tom seriálu to nejlepší. ()

Korpy22

Vhled do světa mladých ale i starých lidí, kteří řeší svůj sexuální život. Freud řekl, že kolem sexu se točí celý svět a přestože figuruje v životě každého z nás, stále je pro spoustu lidí  tabu. Seriál tak není jen vtipna zábava, ale věřím, že pro spoustu lidi muže být dobrým návodem a prevencí, jak zvládnout první sex, menstruaci, nebi masturbaci. Hlavní hrdinové jsou vtipný a celý seriál má promyšlený scénář a nečekaně zvraty, které nejsou prvoplánové. ()

drkaldj

Snad až na jeden díl, který byl plnej chyb do očí bijících, to je zajímavé osvěžení. Tvůrci se nebojí vést dialogy o všem, na co si jen v sexuální části vzpomenete a nic není tabu. Příjemná změna oproti většině filmů a seriálů které se bojí slovo sex už jen vyslovit, aby zůstali family friendly. Tak jak končí první série je originální zakončení. ()

Johnysko

K tomuhle seriálu jsem se dostal az ted a i kdyz to je spis zamerene na teen divaky tak me to bavilo. Prvni serie je vyborna spis komedie nez dramedy. Na 5* to urcite neni ale velmi solidni 4* to urcite jsou. Vsechny postavy si zamilujete a casting je tady velmi silnou strankou serialu. ()