Pod vedením Emmy a Raye se podařilo 15 dětem uniknout z falešného ráje sirotčince Grace Field House. S démony v patách se musí prodírat skrz nehostinnou krajinu plnou pro ně doposud neznámých rostlin a zvířat. Zpráva od osoby jménem Minerva je udržuje v naději, že budou moci dostát přísahy, kterou si po útěku dali – jednou se do sirotčince vrátit, aby osvobodili zbývající děti. (Scalpelexis)

Jeoffrey

Dnes jsem konečně dokoukal poslední díl a tím finále to vážně totálně zazdili! Mám v hlavě jedinou otázku - Why would you do that? Dokonce jsem i slyšel, že pod posledními díly se nechtěl ani podepsat žádný scénárista a já jejich rozhodnutí docela chápu. Podruhé v téhle sezóně jsem z Jakusoku no Neverland strašně zklamaný a podruhé musím srazit hvězdu dolů ze svého dojmu. Víc psát nechci, po zklamání totiž obvykle přichází vztek a na delší komentář ve stylu "How dare you ?!?" nemám takhle v neděli po obědě vůbec náladu... 3,5/10 ()

Scalpelexis

Vnitřně pláču. Po první sezóně byly mé pocity z Promised Neverlandu v 7. nebi a toužebně jsem dychtil si je protáhnout o těch minimálně dalších 11 dílů. Málojakému anime jsem tak hluboce věřil (mangu jsem kupoval i přítelkyni, která ji s oblibou četla), takže se z ničeho nic drtivě dopadající a sílící frustrace s úděsem po 4. díle přibližoval k pověstným dýkám do zad, krádeži vlastního dítěte a jiným podobně přirovnávajícím zradám (i Saruman by se cítil dětinsky). Nejen tvůrci, ale s nimi postavy začali měnit rozum za šílenství, trhali po desítkách stránky předlohy a snažili se tyransky namáčknout nepoměrné množství hmoty do pár zbývajících dílů s potřebnou dávkou sprosté a nesmyslné manipulace. Napětí, inteligence, atmosféra - vše, čím se první sezóna mohla nadutě pyšnit, se vytratilo ve vzduchu rychleji, než by dokázal bitcoin nabízený za pár korun. Doposud uvěřitelný vývoj nabral pro hlavní postavy nedůstojný obrat a spád, soupeřící svět se rozplynul s jednoduchostí a rychlostí lusknutí prstu a místo toho, abyste se na konci imaginárně zvedli ze sedaček v společný ohlušující aplaus, tak skrz prsty vstřebáváte nepochopitelné poslední minuty mrtvolně nepohyblivé powerpointové prezentace, přičemž si každou další vteřinou uvědomujete, že Vaše hluboce nenáviděná tchýně je vlastně mnohem milejší než toto utrpení. Každý jen drobet zapálený fanoušek si musel nejméně 10x položit fundamentální otázku "Proč a za jakou cenu?" se udal tento tragický počin. Chceme to ale vědět? Osobně, pro klid duše a spánku, radši ne. Toto anime bylo vskutku jen zaslíbený; bylo by vhodnější, aby tato Nezemě z 2. série nikdy neexistovala. Objektivní a nostalgické 2*, subjektivně bych hodnotil ještě nekompromisněji. ()

Ryuuhei

Myslel jsem, jak tu všechny ty stěžovatele roznesu na kopytech a budu si jako jediný druhou sezónu tohoto anime pochvalovat. Hrozně jsem to tak chtěl. Ale to, co udělala poslední epizoda, mě donutilo jen nehybně stát, zakrývat si dokořán otevřenou hubu rukou a absolutně nevěřit, k jakému neskutečnému zvěrstvu se tvůrci uchýlili. Ale popořadě - začátek byl slibný, skvěle navázal na výbornou první epizodu, načal nový arc a vše se zdálo, že se ponese na podobně výtečné vlně. Postupem času jsem měl ale i já, člověk předlohovou mangou nepolíbený, pocit, že to není ono, že se začíná přeskakovat a vytrácí se to, co dělalo první sérii dobrou - napětí, postupné odhalování skutečností a vývoj vazeb mezi postavami. Od uspěchaného děje se přešlo i na přeskoky v animaci, čím dál víc se opakovaly záběry a některé scény dokonce zůstávaly zcela nehybné. Ale dobře, do předposledního dílu bych si pořád stál za tím, že mě to přes to všechno baví a zjevně se mohu těšit i na třetí sérii. Chyba! Ta rádoby prezentace na konci, která se už nikterak nepatlala se zbytkem, to totálně pohřbila a dovolila si navíc celé anime označit za ukončené. Tohle jsem ani já nečekal! Aneb jak jedna jediná epizoda a zároveň necitelná volba tvůrců (přeskočit víc než 140 kapitol mangy) dokáže celkové hodnocení srazit na 2 hvězdy. Za tu podpásovku si rozhodně víc nezaslouží. Anime zklamání roku! Díkybohu, že to samé neudělali i Titáni... ()

biasim1

Neuvěřitelné zklamání, aneb druhý Tokyo ghoul. (Komentář obsahuje spoilery). Prvních pár dílů bylo ještě celkem fajn. Atmosféru sirotčince už samozřejmě nezaměníte, ale stal se z toho celkem fajn šónen. Potom se to tak nějak změnilo. Už jsem tuto sérii na začátku přirovnal k Tokyo ghoulovi, a to z určitého důvodu, a to je velké přeskakování částí příběhu, a tady to je dohnáno ještě daleko dál. Mangu jsem osobně nečetl, ale po pročtení pár stránek zjistíte, že se vám opravdu jen nezdá, že jste něco vynechali, ale anime opravdu vystřihlo jeden celý arc a velkou spoustu kapitol. Motivace a celkové chování postav přestalo dávat smysl, navíc se mění minutu od minuty a to občas až neuvěřitelně moc ("chci vyhladit démony protože mě několik let mučili, je to můj celoživotní cíl ale vlastně si během pěti vteřin uvědomím že to je špatně i když jsem předtím nedala žádné náznaky k tomu, že bych s kýmkoliv chtěla vést diskuzi o tom, že jsou démoni hodní, natož abych s nimi jakkoliv soucítila"). Tomu tak je také u hlavních postav, protože například Emma se mezi dvěma díly neuvěřitelně změnila k tomu, že chce vlastně démony zachránit a všechny k tomu pár větami přesvědčila, aniž by následovaly jakékoliv otázky. Proč mi přišlo zvláštní že se Emma díl od dílu změnila? Protože mezi těma dvěma díly uplynul celý rok, který nám prostě tvůrci neukázali. O změně Isabelly se tu asi vůbec zmiňovat nemusím. Konec anime působí, jako by vás chtěl dojmout rozloučením několika postav a ukázat vám, že se chystá nějaká třetí série. Místo toho ale ještě potom, co si myslíte že jste viděli konec uvidíte sestřih nic neříkajících scén, u kterých se potom dočtete, že se jedná o ten rok, který jste vynechali, ale jelikož k tomu nemáte informace, absolutně nic vám to neřekne. Potom samozřejmě tři minuty po odloučení následuje shledání postav. To, že u posledních dvou dílů není napsaný nikdo u scénáře už za něco mluví. Abych tu nenadával jen na příběh, mohl bych také podotknout že se celkový vizuál od první série dost zhoršil. Nejvíce mi vadila absence jakkoliv zajímavě použité kamery, jak tomu bylo v první sérii, takže jakékoliv budování atmosféry přestalo fungovat. Za prvních pár dílů 3/10. ()

Nikolas__

Tak druhá série Promised Neverland je opravdu patřičné zklamání. Hlavně mě štve to, že kdyby se to trošku (no, spíš hodně) upravilo, a jinak rozfázovalo, mohlo by to být vlastně skvělé. Ale mezi první a druhou sérií je tak strašný rozdíl, twisty jsou úplně mimo, postavy už nestály za řeč. První epizoda je přitom skvělá, druhá ještě furt super, jenže pak už ujde jen čtvrtá epizoda, jinak tam skoro nic není dobré. A poslední díly je doslova příšerný. Celkově druhá polovina je fakt hrozná. Nicméně ta první je vcelku v pořádku, když to zprůměrujeme, takže za mě druhé sérii patří 5/10. ()

Simon.Dobes

Počas sledovania prvej série som si povedal, že do druhej nepôjdem. Ale úžasné finále ma presvedčilo, aby som do nej šiel. Ľutujem. Postavy mi po čase začali liezť na nervy a prišlo mi to miestami fakt hlúpe. Atmosféra sa vytratila, pekné nečakané zvraty mi tu chýbali najviac. Vidieť tu v hodnoteniach prvú epizódu v červenej, ďalšie v modrej a poslednú v čiernej farbe, ma pobavilo. ()

Katakimiku

První série byla úžasná, ta druhá je bohužel extrémní zklamání. Hlavně že dokončili příběh, který měl, co se mangy týče, obrovský potenciál na to stát se hodně oblíbených fantasy a pro tvůrce i solidním zdrojem peněz. Je to tak zkrácené, až vynechali minimálně rok příběhu, který se v manze normálně odehrává. A protože nemáte kontext, tak samozřejmě rozhodnutí postav nedávají moc smysl. Audiovizuálně je to taky znatelně horší. Skrytě doufám, že se v budoucnu objeví někdo s motivací udělat remake, ale moc velké naděje tomu nedávám. 2.7/10 ()

Kikyo

Nevím, proč se tvůrci uchýlili k tomuhle řešení, jestli byl na vině nízký rozpočet, nízká popularita serie? Opravdu mi to nejde na rozum. Mangu jsem nečetla, ale četla jí ségra a ta mi jen říkala rozdíly oproti manze, které už po pár dílech začaly být markantní. Uspěchaný konec o ničem, postavy vystupující ze svého charakteru... opravdu zklamání... než natočit takové pokračování, to radši nemuseli natáčet už žádné. ()

raiax

Absolutně odfláknutý. Zklamání největšího kalibru. Zbytečnější konec sem neviděl. Asi ani nemá smysl se rozepisovat, schopnost studia narvat 4 knížky do posledních 4 minut a prohlásit to za konec mluví za vše. 1* za hezký op a první 3 díly. Zbytek odpad ()