Emma, Norman a Ray, nejchytřejší děti v sirotčinci Grace Field House, si nemohou na svůj život stěžovat. Přestože nepoznali své rodiče, starostlivá paní, kterou nikdo nenazve jinak než "Máma", jim dopřává všechno pohodlí, po kterém by místní děti mohly toužit: Čisté oblečení, dobré jídlo a vzdělání. Jediné nastolené železné pravidlo je nevzdalovat se od sirotčince. Ne všechno je totiž tak idylické, jak by první pohled naznačoval, což se brzo zvědaví Emma a Norman dozví, když se rozhodnou okusit zakázané ovoce a vypraví se za bránu jejich doposud poznaného světa. (Scalpelexis)

Recenzie používateľa Katakimiku k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2019) (S01)

Naprosto geniální seriál! Už dlouho se mi u anime nestalo, že by mi jednotlivé díly utíkaly tahle rychle a já sledovala všechny události naprosto se zatajeným dechem. Příběh je úžasný, má skvělé dějové zvraty a napínavou hlavní linku. Postavy jsou taktéž skvělé, nikdy si nemůžete být jistí, co zrovna nějaká z nich udělá a přitom jejich chování, i když to nečekáte, dává v rámci příběhu dokonalý smysl. Atmosféra je pak taky něco úžasného - napětí v jednotlivých scénách by se dalo krájet, hudba je perfektní a animace více než dobrá. A určitě mě zajímá, jestli postavy skutečně zvládnou uniknout svému osudu. 9/10 ()

Season 2 (2021) (S02)

První série byla úžasná, ta druhá je bohužel extrémní zklamání. Hlavně že dokončili příběh, který měl, co se mangy týče, obrovský potenciál na to stát se hodně oblíbených fantasy a pro tvůrce i solidním zdrojem peněz. Je to tak zkrácené, až vynechali minimálně rok příběhu, který se v manze normálně odehrává. A protože nemáte kontext, tak samozřejmě rozhodnutí postav nedávají moc smysl. Audiovizuálně je to taky znatelně horší. Skrytě doufám, že se v budoucnu objeví někdo s motivací udělat remake, ale moc velké naděje tomu nedávám. 2.7/10 ()