Monster Hunter: Lov sa začína

• Slovensko Monster Hunter (viac)

Za hranicou nášho sveta leží iná dimenzia, v ktorej vládnu zúrivé a nebezpečné monštrá. Keď sa do tohto sveta dostane poručíčka Artemis (Milla Jovovich) so svojou elitnou jednotkou, začne sa boj o holý život. V snahe vrátiť sa domov sa spoja so záhadným lovcom (Tony Jaa), ktorého zručnosti a skúsenosti sú pre prežitie v nehostinnej zemi viac než užitočné. Tím bojovníkov tak musí odvracať nespočetné útoky zákerných príšer a zároveň nájsť cestu domov. (Itafilm)

jarmil8

Na začátku to vypadalo jako špatný vtip a musel jsem zkontrolovat, kdo film režíroval. Naštěstí prostřední část je vcelku napínavá a zábavná. Ale jakmile se objeví ta kočka, je to zpátky, kde to bylo. ()

nikhaj

Viac som ocakval, nijako extra mi tu nebolo vysvetlene co preco ako. Zjavne si to nechavaju na pokracovanie. Mam taky pocit ze bojovat s takymito monstrami ma dost vela obmedzeni a nemoze to byt len o tychto fajtoch alebo kradnuti jedu menej nebezpecnym monstram aby porazili vecsie. Divna odrhovacka snad rozviny tu 2. ludsku rasu ()

bobisix

S nadšením jsem se pustil do tohoto snímku, neboť absence tohoto žánru, navíc postížená covidem, je neskutečná. Ale došel jsem k závěru, že raději ještě rok vydržím, než si něco podobného dát znovu. Vizuálně asi ok, ale všechno ostatní je vražda. Takže mi nezbývá, než se ztotožnit s verbalem a Hardym a doufat v lepší scifi, na které se čeká a čeká... ()

Bolex

První * dávám za vytrvalou akci. Ten, kdo ještě neviděl žádný komiksový, nebo podleherní trhák, ten si to užije. Druhou za postavu lodního kuchaře v závěru. Celkově 2* ()

Dandirion odpad!

Nečekal jsem mnoho ale dostal jsem ještě mín. Milla je naprostá herecká tragédie a až na Pátý element hraje jednu roli a to Millu Jovoich, jinou neumí. A její manžílek z reřisérský sesle na kvalitě nepřidá. Třeba tím, že se vůbec netrápí nějakým vyprávěním příběhu, 99 minut, kde se něco děje... ()

AmunRa

Jo, jasně, je to pitomost, ale zábavná pitomost. Už počáteční scéna s Ronem Perlmanem v obří paruce, který brázdí poušť v replice galeony ze 17. století a honí se s písečnými monstry napovídá, že tohle bude divoká jízda. Jednotka dobře vyzbrojených vojáků se propadla do šíleného světa z první scény a brzy zjišťuje, že pavouk křížený s potvorou z Pitch Black má minimálně tři metry a rohatá podzemní pouštní potvora s aerodynamikou buvola minimálně deset. Navíc jsou všechny potvory imunní proti střelným zbraním a platí na ně jedině kouzelné zbraně a dynamit. Naštěstí je hrdinka Milla Jovovich odolnější než terminátor a má k ruce místního čarostřelce a hřbitov lodí plný pokladů. Ne, smysl to opravdu nedává, ale má to nepřetržitou akci a dobré trikové potvory. O nějakém hraní nemůže být řeč a o logiku se režisér ani nesnažil, takže vypnout mozek a užívat si jízdy. ()

Martin.Proko

Vysoko rozpočtové béčko...  ...inspirace počítačovou hrou a guláš všech možných fantasy a dobrodružných filmů...  ...Visuálně velice působivé, ale nevyužité... ...triky ucházející... ...příběh primitivní...  ... na to jak je příběh mělký se herci vlastně hodně a zbytečně snaží... ... jednohubka na jedno odpoledne a víc to nechcete vidět....  ...takže pár hezkých scenérií a tím to končí...  ...pravděpodobně naprosto jiný dopad to bude mít v na publikum v Asii, protože odkaz na asijské RPG a hry tam je, což v zemích uznávající D&D nebude moc terno.... ...naprosto mi ušel nějaký nápaditý soundtrack. ()

placido1

Dostal jsem přesně to co jsem očekával. Příběhově by to asi mohlo jit i jiným směrem, ale proč ne takto. Hra podle které je film inspistovaný je super. Ve filmu se moc povedli monstra. Idealní oddechová jednohubka. ()

mmajjkii

No nic moc, Milla Jovovič prostě nemá na to táhnout celý film. V Resident evil, kde se neustále s někým řeže to jde, ale tady je půl filmu sama s maníkem, se kterým se nedomluví, kvůli jazykové bariéře a v podstatě se nic neděje. Monstra jsou sice fajn, ale z počátku její speciální jednotku roztříská jeden třímetrový pavouk, a o hoďku a karate trénink později si to už rozdává tělo na tělo v pěstním souboji se 40 metrovým drakem, přestože ještě 10 minut před tím utíkala před stádem splašených šestimetrových trávožroutů, aby ji nerozšlápli. Odsud posud, **, IMDb 3/10. ()

Ondak

Film, u kterého si s dějem nikdo hlavu nelámal. Vlastně téměř neexistuje. Celý film je probíhající souboj s pár místy, kde se nic neděje. Na film jsem asi moc hodný, ale já děj nepotřeboval a opravdu jsem se bavil. Jediné bylo až moc nesmyslné síly hrdinů. Dostanou ránu, že letí 50 metrů vzduchem, ale stejně se v pohodě zvednou. Zranění, které za 10 min nebolí a asi vůbec neexistovalo, bez problémů z 300 m kutálejícího se auta,  atd. Opravdu dost věcí nedává ani trochu smysl, možná dokonce všechny. Vizuál na opravdu vysoké úrovni a monstra super. Oddechový film s relativně úzkou skupinou lidí, které to bude bavit. Opravdu chápu, jak někdo může dát nízké hodnocení. ()

bigmatko

pomerne zábavné béčkové divadlo, ktoré má v podstate všetko čo sľubuje aj názov. sú tam monštrá a sú tam lovci. a to je asi tak všetko len sa to vzájomne kombinuje. Vzhľadom na absenciu kinových zážitkov sa musíme uspokojiť aj s HBO a Netflixom a inými službami. ()

Polux

4/10 | Andersona mám docela rád (a třeba AndersonCut u Event Horizonu by byl splněný sen), ale Monster Hunter je mizérie snad ve všech ohledech. Předlohu sice znám, ale nikdy jsem žádnou hru ze série nehrál, takže věrnost adaptace nemohu posoudit, ale dost pochybuji, že se (herní série) téměř celá odehrává v poušti a přilehlých jeskyních a jsou v ní všehovšudy snad 3 druhy monster, natož nějací vojáci z reálného světa. | Triky jsou na hodně slušné úrovni, stejně tak design samotných monster (ale předpokládám, že toto bylo do značné míry převzato z předlohy) a to je stran kladů vše. Jovovich i Jaa se snaží seč jim síly stačí (Pearlman má víceméně cameo), ale nemají co hrát, akční scény běžný průměr, příběh v podstatě neexistuje, jak a proč funguje daný fikční svět se divák téměř nedozví, totéž platí o postavách a vlastně i monstrech a celé to imho působí tak, že se z filmu vystřihla půl hodina budování charakterů a představení loru, přičemž je to (jako obvykle) pojato jako celovečerní prolog ke skutečnému dobrodružství, kterého se divák dočká ve dvojce, trojce atd. a.k.a. "víme, co skutečně chcete vidět, ale musíte nám zaplatit a nechat vydělat tímhle a pak to možná dostanete". | Ze synopse k filmu jsem doufal, že dostanu něco na způsob Sengoku jieitai s monstry. Namísto toho jsem se dočkal StarGate jen s tím rozdílem, kdyby se Russell a Spader celý film motali v poušti a všechno ostatní (vesničani, příchod Ra, celá mytologie, finální střet atd.) se odehrálo v posledních 10 minutách filmu. | PeZet ()

peppe

Film na prostá pohodová oddychovka, Mila fajn, Tony taky i Ron. Líbilo se mi to, krásnej relax. Leč místní odborníci to vidí jinak. A dobře jim tak. ()

Pavlis.xxx

Béčkové akční fantasy se špatně hrající nesmrtelnou Millou a pro jistotu nemluvícím nehercem Tonym. Perlmana mám rád a je to pořád sympaťák, ale tady mi neseděl ( možná proto,že měl nejlepší angličtinu ze všech :D ). Čekal jsem, že to bude lepší, ale na druhou stranu pořád se něco dělo. Monstra byla dobře udělaná a celkově prostředí v pohodě. Bohužel o zbytku se toho moc dobrého říct nedá. Slabé 3* ()

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (viac)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (viac)