Slušní chlapci - to sú Matthew McConaughey, Charlie Hunnam, Colin Farrell, Hugh Grant a ďalší. Dej sa točí okolo Američana Mickeyho Pearsona (McConaughey), ktorý si v Londýne vybudoval výnosné marihuanové impérium. Keď sa v podsvetí začne šuškať, že chce skončiť s biznisom a odísť z trhu, rozbehne sa kolotoč klamstiev, úplatkov, vydierania a zákerných podrazov, v ktorom chce každý zo zúčastnených získať čo najväčší podiel pre seba. (Forum Film SK)

Franc1s

Ještě větší parádička, než bych kdy tušil! Jakmile jsem viděl film RocknRolla před několika lety(za tu dobu asi 5 viděno), hned jsem si řekl, že tohodle režiséra si musím hlídat! No a pak bylo pár Holmesů, taky fajn, a taky Artuš, u kterého to vypadalo na brutální průser, ale on to byl nevídanej mazec, u kterého jsem se furt válel smíchem po zemi :D A pak přišel trailer na Gentemani a já věděl, že je opět Guy "Hračička" Ritchie ve svých vodách a bude to symfonie. Od začátku to šlapalo pěkně pomalu, ze široka, až se to časem přehouplo do té správné noty a rozjelo se to na plné otáčky, hlášky a dialogy opět bezkonkurenční, ještě v tom anglánckým stylu, super! Tolik zajímavých herců, kde každý si bral scénu pro sebe a já se jen náramně bavil (aspoň zmíním H.Grant a C.Farrell). Plno zajímavých a vtipných nápadů (3 výrostci otravují řidiče, Batolata a jejich klip). Tohle prostě nemělo chybu! A já se pozítří podívám znovu! 10/10 TOP ()

Parm1

Dlouho jsem neviděl něco takhle povedeného a i po třetím shlédnutí si to u mě pořád drží plný počet a podívám se ještě určitě znovu. ()

Nix

Ritchie je fakt ve formě v poslední době. Nečekal jsem tak skvěle podaný příběh. No kdo jiný než Matthew ho mohl pozdvihnout na vyšší úroveň. Jestliže holdujete příběhům o drug lordech, tak už nemeškejte ani sekundu a jděte do toho. A Hugh Grant mi vyrazil dech, tohle jsem nečekal. Pane Ritchie jeďte dál a nebojte se toho, někdo ty otěže vzít musí. ()

Patrik200s

Majstrovský výsledok s Britskou eleganciou a hereckou kvalitou hodnou môjho hodnotenia. Pečať jedného z mojich obľúbených režisérov šperkuje výsledok. Malou škvrnou je pre mňa možno nie vhodne zvolený Farrel ale výsledok sa tým nemení. ()

junxi91

Další film od mistra Richieho, který mě velice bavil a celkově potěšil. Sice už to není taková nostalgie jako Podfuck a Sbal prachy a vypadni, ale přesto má tento snímek hodně co do sebe. Takovou obrovskou podzemní halu plnou trávy bych chtěl taky mít, akorát já bych to všechno zhulil a na prodej by mi nic nezbylo. A jak říkal Mickey, tato droga nikoho nezabíjí, na rozdíl od těch svinstev, která prodávají jeho konkurenti. A to doupě smažek, to jsem viděl prosím pěkně i u lidí, kteří se oddávají jen tomu legálnímu a společensky schvalovanému alkoholu. Král džungle musí ctít zákony džungle a starý lev by měl uvolnit místo mladému a silnému. Krále Mickeyho se snaží svrhnout kde kdo, ať už ten miliardář Matthew nebo ruští oligarchové, na něj jsou však díky jeho schopné pravé ruce Rayovi všichni krátcí. A postava Kouče v podání Colina Farrella je taková třešnička na dortu toho všeho. Taky patřím do té staré školy, která si potrpí na balení jointů s tabákem a tvrdé drogy ji nezajímají. ()

Ceberus

Guy Ritchie prostě umí vyprofilovat postavy, vybudovat mezi nimi chemii a pak jim házet vtipné klacky pod nohy, aby se s tím chudáci nějak vypořádali. :-) Je to mistr ve skládání šňůry příběhových průserů. Také musím pochválit vynikající casting všech zúčastněných, nejen ta velká hollywoodská jména, ale i ta menší. Ritchie (podobně jako Tarantino) je příkladem, že film nemusí být nutně výkladní skříní vizuálních efektů nebo kaskadérských kousků,, aby diváka zaujal. Tyhle typy filmů by se se svými náklady daly natáčet i v Česku místo těch neustálých hořkých sociálních komedií z dob komunismu, bohužel u nás na to nemáme dostatečně kreativního člověka. Každopádně jsem rád, že už mám jméno tohoto režiséra nějakou dobu zapsané v paměti a mohu tak vyhlížet další jeho tvorbu. Mimochodem, vyhněte se Aladinovi z téhož roku - na rozdíl od Gentlemanů na něm vůbec nejde poznat Ritchieho rukopis. ()

gemi

Film o filmu. Po deseti minutách jsem věděl, že je něco hrozně špatně. Silná stylizovanost by tolik nevadila, ale tuny rádobychytrých průpovídek a ta křečovitá snaha působit strašně cool ano. Abych parafrázoval film: "Když chceš vypadat cool, nesmíš se tvářit cool. Musíš být cool!" Není to cool. A nejhorší je, že je to strašlivá nuda. V polovině filmu jsem přemýšlel, že to vypnu. Nakonec jsem to hodil do okna a začal si ve vedlejším okně guglit specifikace telefonů. Něco takového jsem nikdy neudělal. Zdejší hodnocení je jak z paralelního vesmíru. ()

samkko

Je to dobrý, ale strašně přeceněný film a ačkoliv se jedná o slátaninu žánrů: akční, krimi, komedie, je to jen stylové krimi. Zasmál jsem se celkem asi jen 3x (a ani ne nahlas) a dobré akce tady taky moc nepostřehnete, sem tam se něco mihne, ale do žánru AKČNÍ bych to, že se dva hoši nahání po městě, nezařazoval. NA druhou stranu tohle jsou  všechny mínusy a to není vůbec špatné, protože jako plus můžeme brát celý zbytek snímku. Má to své pomalejší tempo díky čemuž máme víc prostoru oblíbit si postavy, herecky je to zahrané i obsazené na jedničku a hudba je velmi příjemná a zábavná. Příběh je vyprávěn neotřelým a zábavným způsobem a Guy Ritchie vás dokáže překvapit nejedním dobrým zvratem. Jak můžeme  už z názvu odvodit, film působí svým způsobem vznešeně a inteligentně. Takže závěrem, i když jsem se u sledování nenudil, nemyslím si, že by to bylo nějaké mega originální, či převratné dílo, ale jak říkám, někomu se to zalíbí fakt moc a bude pro něj tento snímek něco víc a někdo to bude brát spíš jako fajn oddechovku a to je můj případ. Hodnocení: OVERRATED: 7,9/10 ()

waska

Perfektní Ritchie jako ostatně skoro vždy. Příběh, který chytne hned od začátku. Zápletka, akce, přesně tak jak jsem čekal. ()

Flory14

Gentlemani byly pro mě projekt který přišel z čista jasna, avšak po prvním traileru kde byla jedna hvězda za druhou jsem měl jasno že tohle bude stát za to! A dopadlo to výborně! Guy Ritchie opět předvádí že jako režisér umí a jeho filmy ukazují něco co běžně nevidíme. Scény jsou velmi zapamatovatelné a hodně z nich jsou opravdové skvosty, za mě je asi nejlepší YouTube video klip nebo když je Ray v jižní části Londýna. Postavy jsou zde zahrány skvěle, žádný herec zde nehraje na půl plynu a předvádí zde maximum. Charaktery jsou napsané skvěle, za mě je top Couch. Co ještě stojí za chválu je skvělý humor kde se Ritchie nebojí jít až za hranici korektnosti a to mě prostě sedí, skvělá ukázka toho že i dnes nám může vzniknout film který si umí udělat srandu z kohokoliv. Malou výtkou jsou asi občas delší scény, jak jsou některé scény úžasné, jindy jsou trochu nudnější ale není jich mnoho. Čisté čtyři hvězdy, film mě určitě nezklamal. ()

vetsinezobri

Colin Farrell si tenhle biják ukradl pro sebe. Každá jeho scéna je supr povedená a já čekal, kdy se objeví nějaká další. Ostatní jsou taky výborní, to by ani jinak při tomhle obsazení a napsaných dialozích nešlo. Malinko mi vadil ten celkový způsob vyprávění, kdy jsem se úplně nemohl ponořit do děje a pořád z něj vypadával. ()

Terminer

To nejlepší z britského humoru, obaleno ve velice zábavném ději a hvězdném obsazení. Nejvýraznější pro mě byli Charlie Hunnam a Hugh Grant, ale bavili mě všichni. Pokud bude i nadále tento rok oplývat takovými filmovými zážitky, tak bude na světě zase o trochu lépe. Hlavně jsem ale rád, že se Guy zase vrátil ke svým gangsterským námětům. Jen tak dál. ()

tlesk

O tom, že filmový rok u nás začíná neskutečně silně, není sporu. Nu a o tom, že Gentlemani jsou zatím pokud ne nejlepším, tak rozhodně nejzábavnějším filmem, jaký jsem měl tu čest letos vidět rovněž. Jsou prošpikovaní nabroušenými, vtipnými dialogy, úchvatnou prací s kamerou, herci, kteří předvádí životní výkony a řadou natolik ikonických scén, až z toho přímo čiší kultovní potenciál. Guy Ritchie nejen, že natočil perfektně vypointovaný, obsazený a do všech detailů naprosto vypiplaný filmový opus, on navíc vykročil z vlastního stínu a překonal vše, co dosud filmovému světu dal. Výsledkem je pak dokonale vycizelovaná gangsterka, která ani vteřinu nenudí a funguje snad po všech myslitelných stránkách. Pokud si nějaký z filmů v kině zaslouží vaši pozornost hned několikrát, jsou to Gentlemani. Tohle není jen návrat ke kořenům, ale něco víc. Už dlouho jsem si film v kině takto neužil. Ritchie je zpět v nejlepší možné formě! ()

DrobekSKS

Tento film svou řemeslnou dokonalostí a Ritchieho nápaditostí tvoří opravdu výjimečnou směsici. Parádní poctivá filmařina. Herecký koncert od trojice McConaughey, Hunnam, Grant. Výborně vystavěný příběh. Až překvapivě hodně parádních vtipů. To vše dává dohromady výborný filmový zážitek. ()

J.e.r.e.c

„If you wanna be king of the jungle, there can't be no doubt...“ Dnes, po víc jak dvaceti letech na scéně, už nelze ani v nejmenším pochybovat, že Guy Ritchie je přesně takovým kingem, o kterém se mluví v prologu jeho nového fláku. Elitním režisérem a mistrem svého oboru, který si klidně může dovolit hodit půlku stopáže do flashbacku, aniž by tím jakkoliv utrpěla plynulost příběhu. Scenáristou, který se může vyžívat v nekonečných ukecaných expozicích, a přitom ani chvilku nenudit. Tvůrcem, který do svého filmu narve profláklé ksichty, a přesto většina z nich ztvární roli, na kterou se jen tak nezapomene. (Grant i Farrell si to zle dávají a Charlie Hunnam je ten nejstylovější consigliere v dějinách filmové mafie!) A v neposlední řadě slovním ekvilibristou, který použije výraz kunda (cunt) asi na deset způsobů a pokaždé tím pobaví... Je to paradoxní - v dobách svých začátků mi přišel pouze jako wannabe Tarantino s rádoby cool postavami a na sílu tlačenými hláškami, zatímco teď, když velkej Quentin točí už úplně jiné filmy, mi najednu Ritchieho styl fakt sedí. Změnil se jeho přístup nebo můj? Asi si to budu muset ověřit a dát si jeho starý pecky ještě jednou... 80 % ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

18.06.2022

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

Seriálových Gentlemanů se ujme Netflix

13.03.2022

Málokdy se stává, aby britský režisér Guy Ritchie (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) oznamoval spin-off některého ze svých snímků, natož pak aby ho oznamoval takřka ihned po premiéře. Jenže svět… (viac)