Aký je život rozvedených mužov oddelených naštvanou exmanželkou nielen od stola, postele ale aj účtov? Ako zapôsobí rozvod na ich morálku a sebavedomie? Toto všetko sa dozviete z korektnej komédie s Marekom Vašutom v hlavnej úlohe. (Magic Box)

Olík

Jedna z nejsmutnějších ukázek, v jakých kruzích se motá současné mainstreamová tuzemská komedie……pro jistotu znovu zopakuji, že jedna z nejsmutnějších. Tohle je plivanec do obličeje vstupenku do biografu si zaplativšího diváka. Ale nakonec možná je to jako s vládou…..člověk má takovou, jakou si zaslouží :D ()

radaza

Naprosto odmítám jako kritérium filmu, že je sexistický. To bychom mohli přidat další minus, že tam nebyl černoch. I sexistický film může být dobrý. To ale není případ tohoto filmu. Většina herců v čele s Evou Decastelo (naprostá záhada, jak ji může někdo obsadit) a Berenikou Kohoutovou tu spíš existuje , než hraje. Zápletka vydá tak na půlhodinový bakalářský příběh a většina dialogů je opravdu stupidních. Celé to je jako hodně dlouhá hloupá sdružená reklama od oplatků Manner po obleky Bandi. Po Nabarveném ptáčeti si říkám, jestli to má Čvančarová zapotřebí v tomto hrát. ()

phoenixer odpad!

Další česká mučící zbraň? Celé herecké obsazení je už dávno za zenitem. Senior vedle seniorky. Přesně díky takovým to filmům česká kinematografie upadá do ještě větších... v rámci korektnosti, řekněme žumpy. Paní režisérka Marinovová se zřejmě probudila z kómatu a začala používat internet. Bravo, smekám, až na to že Ameriku objevil Columbus a země opravdu není placatá. ()

kluzo

Ten PP je fakt hodně násilný. Příběh vykradený z Lásky přes internet, hlášky, které nebyly vtipné ani před 30 lety. Jednou a dost. ()

Likan7

Hodina peklíčka, pak 5 minut náznak legrace a pak zase do konce peklíčko. Česká filmografie je fakt často úplný dno a Román pro pokročilé je dalším důkazem. Jestli je něco, co si za půl roku budu z tohohle filmu pamatovat, je Jitka Čvančarová. Ne kvůli jejím hereckým schopnostem, ale...jak to říct....kvůli jejích předností, které tady jsou přímo mamutích rozměrů. A to je to nejvtipnější z celýho filmu. To a ještě možná schopnost českých tvůrců něžně implementovat do svých filmů loga sponzorů, na sportovní kanál, sušenky, auta atp. To je vrchol trapnosti.. ()

Wyrdas

Co se laťky týká, nebyla nasazena vysoko. Přesto z románů pro kohokoli vyšel tento poslední asi jako ten nejlepší. Zcela na rovinu, Vašut s Etzlerem tahají 95% z celkové funkčnosti filmu a kromě Čvančarky tam prakticky ani nikdo jiný nehrál. Rozuměj, mám na mysli nějakou další postavu, která by se pro sledujícího více rozvinula a mohla si tak navázat alespoň nějakou chemii s divákem. Osobně si myslím, že výměna Čvančarky za někoho přitažlivého by filmu prospěla k další hvězdičce. Ale tohle nebyl jediný problém. Největší průšvih byla předvídatelnost děje. Aby člověk věděl jak dopadne celý filmový příběh už od prvního náznaku zápletky je za mě průser nejméně třech trenek naráz. I přes to se film s rudým čelem dokázal proprdět občasnými výstřely k tomu, aby blokové skeče zachránili celkový výsledek. A tak i přes zdejší osvícené odborníky na zejména českou tvorbu musím konstatovat, že film je při nejhorším průměrný. Za tu přívětivě odsírající stopáž, která nás svižně přes pár dobrých scének dovedla k průsvitnému, jednovrstvému konci a na vzdor zdejším kritikům ještě hvězdičku přidám. 3+1 - a upřímně, fakt to nebylo zas tak zlé. Znovu to vidět opravdu nemusím, ale neurazilo to... a několikrát dobře pobavilo. Navíc, vidina naděje, že i v 60ti létech může chlap klátit dvacítky jak na běžícím pásu je prostě pozitivní světlo, které se počítá a pevně stojí nad příběhem! :) ()

vikino1

Chápu, že je to film pro "vypínače mozků", ale když si to shrnu - Vašut se na začátku filmu dozví, že nemá prachy tak se odjede válet někam na hory do jeho hotelu, na který splácí hypotéku.. Tam jenom chlastá a každý ráno se probouzí bud s jednou nebo dvěma kočkama v posteli. To mu nestačí. Tak si na seznamce najde kočku, se kterou vymetá ty nejluxusnější (a taky nejdražší) hotely welnesy z naší republiky. Do prdele a kde na to jako bere ? A Etzler? Majitel hotelu s krabicema ? Jediná opravdu zajímavá postava byla jednoznačně Vašuta si vychutnávající Vanda Hybnerová. Už tu byl Román pro ženy a přísáhám, že pokud bude ještě jeden film s chytračícím Pažoutem, tak já si ho už rozhodně nepustím. ()

rublik05

Když jsem Román pro pokročilé viděl cca před rokem poprvé, zaujala mě na něm jeho uvolněná atmosféra, nijak zvlášť mě nepohoršoval a vcelku jsem se i pobavil. Po roce jsem na něj natrefil znovu a jediné, co mě na něm zaujalo, je ta již zmíněná příjemně uvolněná atmosféra. Jinak jsem byl až nemile překvapen, o jak velkou blbost se vlastně jedná. Všichni herci hrají naprosto příšerně, většina až nebetyčně přehrává, jediný Marek Vašut má alespoň charisma, i když ani on nepředvádí žádné přesvědčivé výkony. Snímek ve mně spíše evokoval dlouhotrvající reklamu na všechno možné, tak okatý product placement se opravdu jen tak nevidí. Zápletka je extrémně jednoduchá, stejně jako humor, který místy působí až buranským dojmem. Příště už fakt ne, takhle ten český Hollywood nevybudujeme, soudruzi. 1/10. ()

celticek odpad!

Jednu hvězdu dám, protože jsem zažil vtipnou scénu, která vůbec s filmem nesouvisí. Šli jsme původně s maminou na film Přes prsty, ale očividně se stala chyba a skončili jsme u tohoto provaru. Tak šovinistické žvásty jsem neslyšel opravdu ještě nikde. Vašut neskutečně přehrává, vážně maximální trapas, vtipné to není vůbec, Čvančarová už je taky nafouklá jak papuč. Všichni nadávají na Etzlera, ale jemu jedinému se jde aspoň pousmát. Strašná recyklace hlášek z jiných filmů, otřepané fráze, chvílemi jsem si připadal jak u Kameňáku 3. Je mi líto lidí, kteří považují tyto filmy za vtipné. Asi něco jak Matonoha v Na stojáka, ubohost největšího kalibru!!! Román pro ženy je proti tomuto Tanec s vlky, kurva!:) Nejhoršímu filmu všech dob (pro neznalé - Trhala fialky dynamitem) se to ale nevyrovnalo. Bohudík. Jo a soundtrack ani nehodnotím, protože je to jak obsluha na Kuncovi - mimo veškeré myslitelné i nemyslitelné stupnice. Edit: Po zhlédnutí Žen v běhu, musím ubrat na nulu. ()

ForGump odpad!

Příšerný festival nevkusu a především trapnosti a nevtipu. Fakt nevím, kdo se tomuhle může smát a ještě vydržet ty neskutečně úchylné nastrkovávání product placementu do každého záběru. Co je pozitivní, že od posledního filmu této dámy, se našel člověk, který alespoň trošku ví, jak snímat film, ačkoliv to stále vypadá jako z Ulice, ale tak alespoň ta Ulice. Ovšem nenašel se rázný dramaturg, který by té paní řekl, že ten vypečený děj stojí za starou bačkoru. Navíc někteří herci (ano, mluvím hlavně o tobě Jitko) potvrdili, že jsou prodejné děvky. Konec roku bude opravdu požehnaný na české filmy rozhodně. 5% P.S. Za vznik tohoto filmu viním Filipa Renče! ()