Hlavní hrdina Roger Cobb je válečný veterán a spisovatel. Po úspěšné hororové knize se už rok snaží napsat své zážitky z války ve Vietnamu. Po smrti své tety se nastěhuje do jejího domu, kde kdysi při návštěvě tety záhadně zmizel Rogerův syn, v domnění, že tam bude mít klid a dokončí svou knihu. Roger postupně začne zjišťovat, že s domem není něco v pořádku, až se nakonec ukáže, že Rogerův mrtvý kamarád z války jeho syna vězní a snaží skrz strašidelný dům pomstít. (jonyyy)

CrazymanM

Trošku starší,ale přesto dobrý mix komedie a hororu,kde jsou sice triky na dnešní dobu úsměvné,ale celkově je to stále koukatelné.Mám pocit,že jsem to už někdy viděl,některé pasáže mi byly povědomé?! ()

brasek

Komédia / Horor - tento spoločný žáner nemám rád, okrem pár filmových výnimiek. Spomínam ako som hltal každý snímok, keď tento film vysielali na ORF. Za pekné spomienky, pekné štyri hviezdičky. ()

Velislav

Hororová komédia je problematický žáner. Divákovi buď chýba poriadne napätie, alebo to nie je dostatočne vtipné a výsledok vyznieva fádne. To je aj hlavolam tohto typického filmu osemdesiatych rokov, ktorý som prvýkrát videl ešte ako dospievajúce decko a po dlhom období po pozretí ho v súčasnosti hodnotím vyššie, než som čakal. Mačkopes to síce je, netreba k nemu však pristupovať ako k rýdzemu hororu (príklad Voskové múzeum) a navyše, pocitovo mi to pripomínalo akoby nejakú adaptáciu Kingovej poviedky/knihy. Taká štandardná práca dvojice Miner - Cunningham, tvorcovia kultovej série Piatok trinásteho, ktorá neurazí. 6/10 ()

montel

Roger Cobb (William Katt) je spisovatel a veterán z Vietnamu. Právě o Vietnamu má být jeho nová kniha. Stěhuje se tedy do domu své tety, která tam spáchala sebevraždu a vždy tvrdila, že v domě straší. V domě se také kdysi ztratil Rogerův syn, který nebyl nikdy nalezen a FBI po něm neustále pátrá. Právě v domě uslyší Roger po dlouhé době hlas svého syna...Velmi napínavý a zároveň komediální horor režiséra, který vybudoval svou kariéru u Jasona Vorheese z Pátku třináctého. Dům je můj oblíbený horor z dětství a ani po 20 letech co jsem ho viděl, neztratil nic na svém kouzlu. Příšery jsou roztomilé, zvlášť zrůda napodobující Rogerovu přítelkyni je velmi zábavná. Ale těch příšer je ke konci filmu víc a víc. A Kay Lenz je k nakousnutí. 70% ()

Fenk

Poválečné téma se zážitky z Vietnamu a s jejich následným vyrovnáním zpracované trochu jinak. Dům je jako projížďka strašidelným zámkem pro odrostlejší. Nepostraší, ale s radostí čekáte odkud na vás zase něco vybafne. ()

zekon

Viděl jsem jako novinku na VHS ve své době. Už tenkrát v té hrstce filmů která se objevovala to moc nezaujalo a těžce nudilo. Trapná horror sranda s trapnýma gumákama a nulovým dějem a stupidníma scénama z Vietnamu. Jediné co je pěkné tak mrtvola vojáka na konci, ta je naprosto geniální. No a v dnešní době kdy jsem si dal repete je film naprosto nedívatelný, protože je ještě trapnější než tenkrát. 1* za mrtvolu. ()

Wez

Tak tento film opravdu dost drsně zestárnul-z 80 let jsem si jej pamatoval jako parádní film,ovšem včera jsem se na něj ze zvědavosti podíval znovu-a ani jej nedodíval-totálně mě to nebavilo... Efekty bych na dobu vzniku považoval za velmi dobré,i když dnes už budí pousmání,I když se pár dobrých momentů našlo,tak je to velice roztahaný děj,který tomuto dílu uškodil snad ze všeho nejvíc-opravdu i ta hodina a půl byla moc.Bohužel musím s hodnocením rapidně dolů ()

Hystory

Klasický béčkový horor zlepený z osvedčených metód predchádzajúcich kinohitov. Tak napríklad spomeňte si na hodiny z 3:15 zomrieš (The Amytiville Horror, 1979), na šatník z Poltergeist (1982), alebo na príšery Sama Raimiho z The Evil Dead (1981). Na večerných predstaveniach a v autokinách v 80. rokoch, v časoch tromáckych hitov bol Dom jedinečným zážitkom svojho druhu. Na prvý pohľad sa zdá, že tomuto projektu chýba originalita (tematika strašiacich duchov v starom dome). Pozrime sa však bližšie pod „plášť“ filmu a zistime v čom badať odchýlku resp. výnimočnosť od doterajších projektov. Lineárne prebiehajúci dej naozaj nie je ničím novátorským, avšak fantazmagória hlavného hrdinu je pozoruhodná, dokonca jej duálne stvárnenie je priam raritou. Zo skutočného sveta nevedome prechádzame do ireálneho prostredia, ktoré sa inherentne člení na dva svety a to na "románový svet" a na akoby "zrkadlový" odraz tohto sveta, ktorý samostatne existuje mimo abstraktného priestoru a času. Je to svet v ktorom autor stratil kontrolu nad vlastným dielom, výtvorom. Oba dominujú príznakom tajomna. Existuje však aj tretí, nepriamo uvádzaný svet a ním je sen resp. snívanie. Práve tento tvorí akýsi rámec medzi skutočnosťou i vidinami a predstavuje akýsi pilier nejednoznačnosti, t.j. ovplyvňuje presah jedného sveta cez druhý a určuje nevypočítavosť presnejšie náhodu, osud. Tieto elementy vzbudzujú v divákovi hrôzu a motivujú ho k tomu aby znovu zhliadol film a vylúštil záhady, alebo posvietil na spomínanú tajomnosť. Ďalšia časť sa týka žánrovej diferenciácie a to komédie a hororu. Komédia v našom prípade značí čiernu komédiu, konkrétnejšie jej pochmúrnejší variant. Aj napriek tomu, že tieto humorné sekvencie sú pomerne funkčne vložené do deja, občas pôsobia dojmom zbytočnosti (viď. infantilný záver) inokedy dojmom prehnanosti (kamery pred šatníkom a typický "americký" sused). Ďalšia problematika sa týka hororových pasáží, lebo kvôli presýtenosti príbehu (z dôvodu asymetrického striedania sa svetov) a scenára sú hrôzostrašné prvky znížené na minimum. Z tejto preplnenosti vyplýva aj to, že jednotlivé vedľajšie postavy sa len mihnú na plátne, pričom by mohli byť prospievajúcimi časťami filmu (napr. "fešná" susedka alebo hrôzu naháňajúce mátohy). Vzhľadom na "béčkovosť" projektu, na slabé vizuálne riešenia, na pomerne dobre rozpracovaný príbeh (najmä kvôli komplikovanosti svetov) zaslúžene získava tento film tri a pol hviezdičiek, ale bohužiaľ takéto hodnotenie nemožno dať ... ()

Lubek

No ty vole! Neviem teda ako vy, ale už dávno som sa nepobavil na takejto volovine! Miner musel mať hódne slabú chvílku, pretože jeho Piatky 13teho boli super. ()

Pecca007

Klasika, která nevadí. Už kvůli všem těm příšerám. Nejbéčkovitější horor, který jsem kdy viděl. Takové lepší 2 hvězdy. ()

xvasek

Toto je jeden z hororů mého mládí. Teď jsem ho shlédnul po asi dvaceti pěti letech (právě s kamarádem z mládí, co jsme horory "žrali" - udělali jsme si retro :-) a ukrutně se mi líbí pořád. Je tam hodně zajímavých nápadů, velmi levné triky a masky nepůsobí vůbec směšně, naopak jsou velmi působivé. Atmosféra je správně hororová a komediální prvky překvapivě funkční - už dlouho jsem se nesmál k slzám. Taky musím vyjádřit hluboký RESPECT k hlavnímu hrdinovi, který ke konci ukáže, že je to pravý chlap a se vším se popere, já bych po první objevené potvoře vyměnil Pampersky a už by mě v tom domě nikdy nikdo neviděl. Ke konci sice film přejde do trochu jiného žánru a trochu se to začne táhnout, ze začátku je to taky hodně pomalé (pro tyto dva důvody hvězda dolů), ale úplný konec mi sedl na milimetr přesně a nechci ani v nejmenším spoilerovat, tak to tady utnu. :-) ()

Duffson

Strasna kravina..proste v techto letech vznikaly skvely filmy(predator,aliens,thing,atd) ale i dobra Becka, toto k nim ale nepatri...nuda ()