Eternals sú príslušníci rasy nesmrteľných mimozemšťanov zo vzdialenej planéty Olympia, ktorí pred tisíckami rokov prišli na Zem, aby chránili ľudstvo pred mimozemskými predátormi Deviantmi. Eternals upozornili na túto hrozbu Celestiáli, vesmírni stavitelia, ktorých sme už mohli zazrieť v Strážcoch galaxie. Eternals na Zemi tvoria rôznorodú a mocnú skupinu, nájdu sa medzi nimi myslitelia aj bojovníci, každý z nich má nejakú špecifickú vlastnosť. Pri spolupráci sa tieto ich schopnosti dopĺňajú. Mimo služby fungujú ako hocijaká iná disfunkčná rodina, navzájom sa podporujú aj hádajú.  Príbeh sa odohráva na dvoch časových rovinách. Jedna línia je zasadená do minulosti, keď Eternals fungovali ako neohrozený tím a rodina. Druhá línia je v prítomnosti, keď sú rozdelení a rozídení, spokojne žijú medzi ľuďmi a ukrývajú sa všetkým na očiach. Opätovné objavenie Deviantov, ktorí zase ohrozujú ľudstvo, znamená, že Eternals musia odložiť svoje nezhody a dať sa znova dokopy. (CinemArt SK)

Farley

Mně to neskutečně sedlo. Marvelovky mě po spoustě copy and paste filmů začínaly solidně nudit. Tohle je konečně fresh. Svěží. Chloé Zhao dostala enormně složitej úkol. Ukočírovat film o deseti postavách, dát každé prostor, zasadit ho do universa a udělat náležitě epické finále. Všechno na 100% splněno. Za mě tohle přeskočilo 2/3 všech originů a krom Endgame všechny Avengery. Speciálně jedna příběhová linka tam sedla mnohem líp než její obdoba v Civil War. Dokonce si myslim, že tim, jak je celej děj "bokem", tak to bude pro MCU mudly ta nejstravitelnější vstupní droga. Je mi zle z toho review bombingu (naprosto zbtečnýho, ta gay postava dostala z těch 3 hodin kolik, minutu?) a ještě víc mi je zle z toho, jak lidi hodnotí pod peer pressure a jednu z nejepičtějších věcí, co Marvel kdy natočil, posílaj někam pod naprosto nestravitelnou Black Widow a ještě horčí Age of Ultron. ()

GameboyNES odpad!

ty vole, kerá uspávačka hadů do zase splácala. Tu nánu by měly upálit nahranici nebo pomalu utopit. A to obsazení bylo tragický, víc nesympatický komando bylo snad jen v rohlíku jedna. V dalším díle doufám bude i nějaký superhrdina na vozíčku a s turetovým syndromemem.A proč všude cpou ty uchylný bukvice!!! nablil jsem si do popkornu bléééé A co jiný uchylný menšiny, kdy ty dostanou prostor? Co? ()

ŠpetaMarek

Nejambicioznější Marvelovka, která trpí tím, že má spoustu nepotřebné akce, ale rozumím, že pokud by tam byli jen epické výjevy a k tomu pár mluvících hlav, tak by to propadlo ještě víc než to je. Nejhorší na tom je, že by chtělo to být hluboké a přemýšlivé, ono to i je. Ale v momentě kdy nad tím člověk začne přemýšlet, tak jak tvůrci chtějí, tak sice uzná o co jim šlo, ale taky rozkryje absolutní nelogičnosti. Hluchoněmý polo-bůh... really? ()

studiobadguy

Marvel sliboval něco nového a já rád uvítám změny. Bohužel tady změny jsou, ale nefungují. Jako první je počet a hlavně prostor deseti nových hrdinů. Mým oblíbencem byl Kingo s jeho sluhou a Druig. Zbytek postav je takový všelijaký. Ikarus a Sersi jsou 2 zamilovaní a ploše napsaní skauti, Sprite je otravný a ubrečený děcko, Gilgameš řekne ve filmu tak 10 vět a je pro děj naprosto nepodstatný, Angelina Jolie už je trochu podstatnější ale její prostor je taky asi 10 minut, Ajak je ve filmu vidět tak pětkát, Makkari je němá a její prostor ve filmu jsou tak 4 minuty (žádný budování charakteru) a Phastos, kterej bohužel má prostoru dost ale na mě působí hrozně otravně. Další bod je tempo. Film je neskutečně vysvětlovací a méně akční, což nevadí první půlku filmu, kdy se uvádí celá zápletka děje, v druhé půlce už zmíněný děj je velmi předvídatelný a zmíněné kecy ho jen zdržují. Akce je dobrá. Ve filmu jsou tak 4 velký akční scény a všechny jsou super. Za zmínku stojí audiovizuál, kterej je překvapivě na hodně dobré úrovní (hlavně vzhled a ozvučení Nebešťanů je neskutečný). Závěrem řeknu, že film nenadchne jako nový Chang Chi ale taky nenasere, jako Venom 2. 50% ()

WheX

Osobně musím říct, že má očekávání byla naprosto nulová, postavy jsem znal zběžně z jednoho komiksu a z informací kolem a nikdy mě tento tým extra nezajímal. Navíc díky informacím které kolovali po internetu jsem opravdu nevěděl jaké zvrácenosti čekat. Navzdory tomu, jsem byl nakonec velice mile překvapen. Po vizuální stránce byl film opravdu velice pěkný na pohled a schopnosti, bojové scény, kostýmy vypadali skvěle. Dokonce se mi líbila i kamera, které si normálně moc nevšímám. Ocenit musím samozřejmě velice rozmanitý cast, na který tento film lákal a většina hereckých výkonů byla skvělá, ikdyž u některých bych určitě ocenil více prostoru, avšak to si myslím, že se ještě stane s dalšími filmy, přece jen zde bylo 10 hlavních herců. Co se týče příběhu, tak vše dávalo převážně smysl, bez větších plot holes a Marvelovský vesmír je zase o něco širší (až bych řekl o dost). Dokonce došlo i na pár překvapení, minimálně aspoň překvapení pro fanoušky, což silně oceňuji. Za slabší stránky považuji, že po delší době už mi přišlo že se film malinko táhnul a originy postav bylo hodně pozměněné, ale to zde můžu omluvit, protože se dali pochopit a zároveň o postavách nevím až tolik. Za vypíchnutí také stojí množství Easter eggů a hlavně camea 4 nových postav mimo Eternals, které minimálně 3 mě velice zajímají do budoucna. Za mě průměrné 4* hvězdy, nebýt spoustu zmínek ze světa MCU, tak bych si řekl že je to cool sci-fi film a Marvel by mě ani nenapadl :D ()

tharros

|| 100% dát nemůžu, ale 80% musím || Po shlédnutí jsem si dal malou rekapitulační meditaci, jaké Marvelovky doposud vznikly a co sebou nesly. Vždy jsem ale skončil u toho, jak výplachové a v jádru neoriginální jsou -> vyrobené CTRL C / CTRL V. Ve filmovém MCU vesmíru jsou tedy Eternals vůbec prvním dílem, které jde kompletně svou cestou (až na pár slovních referencí na Avengers nebo DC Comics) a jedná se primárně o konverzační drama, s přenádherným vizuálem. Chloé má odemně obrovský obdiv, že si šla za svým a točila většinu exteriérových scén ve skutečném terénu a vykálela se na CGI plátno. Zatím nejodvážnější dílo z komixové dílny Stana Leeho. V kategorii "originální" vnímám konkurenci snad jen v top-notch WandaVision seriálu. || Dodatek na závěr:  Film nefilm, okamžitě si běžte poslechnout Soundtrack - Remember! ()

RAFT

Režisérka Chloé Zhao po filmu Země Nomádů si odskočila k Marvelu.A  tak, natočila Eternals a jak to asi dopadlo vcelku film ujde.Sice je pravda že, tohle je uplně jiná Marvelovka něž jsme zvyklí.Příjde mi že, ve filmu bylo moc kecání,některé scény nudné.U příběhu sem čekal asi něco víc.Co ve filmu ale,opravdu je ,tak přemrštěná délka .Nevím přoč,film musí být ,takhle dlouhej,stačilo by alespon zkrátit minimálně o půlku.Herecké obsazení vcelku dobré.Marvel měl minulý rok slabé filmy at už je to Shang-chi a legenda o deseti prstenech a potom Eternals.Za mě 65% ()

Cooller

chudáci Ditko a Lee už do toho nemužou kecat, tak už nic nebrani ani vykradčce kolegů z DC, Marvel tak ukradl nejen supermana a flashe ale rovnou celou justice league, zajimave je že avengers si těhle udalosti, včetně velkyho tramsformera v jadru země do dneska nevšimli... vůbec nic v tomhle filmu nedava smysl vubec nic nezapadá do dosavadniho světa hrdinu od marvelu a do toho se v pozadi angelina snaži tvařit hot... bezduchá sračka, uplacana z pisku. Pamatuju dobu kdy buzny byli rarita a řikalo se jim '4% menšina', dneska si už jen mužu přát aby byl film kde se nějaka buzna nějakym zpusobem neukaže. ()

Zuzu_kuc

Jako wtf? To je spíš reklama na hyperkorektnost než film o super Heroes, kdyby to promítali někde na summitu tak ještě ok...ale tohle..to už je fakt přehnaný. Asiat Černoch Gay Ind Mongol (asi) Hluchoněmá ...a k tomu ještě teenager.  Takovouhle směs všeho nepotkáte ani v sapě. ()

Telemachus

Tohle do svých dvou třetin není překvapivě vůbec špatný film, i když poměrně značně problematický Marvel. Bohužel se v oněch inkriminovaných dvou třetinách snímku stane přesně to, co jsem očekával od začátku, což to celé hodí do rovinu filmy značně generického a Marvelu pak vyloženě špatného. Avengers prostě nic nezachytí, nikoho z nich celoplanetární zemětřesení ze židle nezvedne a vynořivší se obří ruka s hrncem z moře taky nikoho netankuje. Ale stranou tohoto... Jednak mě vůbec nezajímalo, co na to Ikarus. Druhak si myslím, že se tvůrcům ke konci kompletně rozpadl koncept Deviantů. Dál jsem ale jakože vůbec nepochopil Spritin problém – vypadala na 15-16 a jak jsem se později ověřil, v době natáčení jí bylo 16, což je věk, kdy i Američanky už rodí děti. Na MTV vám ukážou i mladší. Čili nemožnost založit si rodinu? Bullshit. Nemožnost psychicky dospět? Bullshit. Nevím, co to mělo znamenat, ale bylo to úplně mimo. Dalším bodem je to, že ze Země dělají středobod vesmíru, a to mi už značně vadí. Navíc musí člověk s Arishamovou logikou vlastně trochu souhlasit. No a závěrečná scéna je pak něco vyloženě pro fanoušky fyziky :-D ()

wege

Když spolu chodíte 5000 let a rozejdete se, dostaví se asi fakt velká kocovina. Asi taková jako se dostavila v Marvelu při tomto filmu. Je to strašné peklo, sterilní a statické hlavní postavy, co většinou jen stojí a povídají si. Akce stojí za nic, dějově je to vyprázdněné. Je to nejhorší film, co jsem od nich viděl, hravě ho kvalitou překonává i Hulk. Ach jo, snad se proberou a začnou zase točit něco pořádného. ()

Kraty

Chloé Zhao..., režisérka tohoto filmu měla tak volnou ruku že mohlo vzniknout něco takového jako jsou právě Eternals. Je to tak trochu odlišné oproti jiným Marvel filmům a to právě v tom že se tu řeší "rodinné" drama, by se dalo říct. Když vidíte rozhádanou sedm tisíc let starou rodinu se super schopnostmi, je to opravdu něco! Překvapili mě právě v tom že neobsahovali moc humoru... Což je vyloženě dobře. Postavy v tomto filmu byly fakt že brilantně napsané... Vizuální efekty vypadají docela dobře a nemyslím si že by potřebovali nějak dodělat. Další věc ke které bych se chtěl vyjádřit... Proč doprčic! Má film modré hodnocení? Nepřijde mi to jako špatný film, ale lidi nejsou očividně připravené na tvůrčí změny. Filmu dávám 4 krásné hvězdičky. ()

JohnZ87

Hodně jiná a z jistého pohledu i "dospělejší" Marvelovka. Eternals působí značně izolovaně od dosavadních MCU filmů, nicméně na ně několikrát letmo odkazuje. Film je poněkud komornější, než jsme u Marvelu zvyklí, ale do celkového konceptu to skvěle sedí. Akce je efektní a působivá. Postavy nejsou ploché a diverzita ve filmu nepůsobí nijak zvlášť tlačená na sílu. Zkrátka skvělá a neotřelá podívaná. 75% ()

Maniik88

Po skončení posledných Avengers, koncu Iron Mana, zmene k horšiemu u kapitána Ameriky a smrti pár zakladajúcich postáv som sa sám seba pýtal, kam sa chcú teraz uberať, kto to má ťahať? Umrnčaný SpiderMan a banda nezaujímavých vedľajších postáv? Popravde, keby to skončí lúsknutím prstov Thanosa, bol by som spokojný :D Ale napr. Doctor Strange má ešte potenciál natočiť niečo zaujímavé. Nakoniec aj ShangChi a Spiderman neboli tak zlý ako som sa bál. No pozrel som si Eternals. A presne tam nechcem aby sa to uberalo. Postavy boli pre mňa strašne nezaujímavé, občas okopčené - viď Superman. Nová galaktická mytológia je už moc mimo smrteľníkov. Vtipy u mňa nefungovali a zasmial som sa možno 2x. Bolo to celé dosť tmavo natočené, takže ak nemáte OLED alebo to nepozeráte po tme, polovicu z toho neuvidíte. A ani súboje ma nebavili. Za mňa najhorší počin od Marvelu, horší ako Wakanďáci a prvý Amerika. A nedá mi nerypnúť si, to teraz každý nový film bude musieť splniť kvôty na všetky pohlavia, rasy, orientácie a potom tu máme 20 nezaujímavých akože hrdinov, kde má každý tak jednu-dve o ničom schopnosti? ()

neo250

Až na pár scén je tento film jedna veľká nuda. Neviem či sa mi niekedy pri Marvel stalo, že som počas filmu začal pozerať do mobilu. ()

TaNya_

Čekala jsem to horší, tolik horší, že zkouknutí jsem odkládala až na dobu, kdy mi nebude vadit jakýkoliv výplach mozku a budu potřebovat jenom vypnout. Z tohoto hlediska mě film příjemně překvapil, protože pár zajímavých momentů se tu objevilo a i ta přepálená stopáž utekla rychle. Na druhou stranu je to pořád zapomenutelný zážitek ačkoliv se sympatckým obsazením (kromě Angeliny Jolie, omlouvám se, ale moje averze mi nedovolí považovat ji za dobrou herečku). Konec s Black Knightem mě ale navnadil na pokračováí, tak uvidím, jestli tomu dám šanci. ()

papadoce

Eternals znamená veční, ale pre mňa hlavne rozporuplní. Marvel chce priniesť na trh novú značku plne nahrádzajúcu Avengerov, s ktorými sa film prepája len verbálne (kde tu padne o nich slovko dve). Dejovo sa základný príbeh odohráva päť rokov po Thanosovi, ale v priebehu filmu skáčeme do blízkej, ale aj skutočne vzdialenej minulosti, aby sme pochopili kto Eternals sú a čo je ich účel. Príbeh nie je vôbec jednoduchý. Je pochopiteľný, ale treba dávať hodne pozor a mladší povedzme detský divák, s tým môže mať problém. Lenže na strane druhej, jak Devianti (hlavní zloduchovia), tak samotní superhrdinovia Eternals, tak trocha pre detského diváka sú. Problém je ale až kasting. Nehviezdni herci sú z veľkej časti úbohí a tak asi polovica z nich aj nesympatickí, no a hviezdni (Salma a Angelina) sú úplne trápni a pôsobia neprirodzene. Šupou na solar je pre diváka až prvý otvorene homosexuálny superhrdina. To akože fakt? Osobne nemám skutočne nič proti homosexuálom, človek je proste človek a hotovo, ale pchať to takto silene do superhrdinského komiksu? To asi ozaj nebolo potrebné. Mne sa najviac zo všetkého páčil príbeh, dejový zlom spôsobený naozaj nečakanými zradcami a veľmi kvalitné efekty, čo už ale dnes býva časté. Nakoniec musím uznať, že Marvel má všetkých päť pohromade a položil dobrý základný kameň pre slušnú ságu. Finálový súboj bol parádny. Budem zvedavý, čo s tým urobí Marvel ďalej, no potenciál to má obrovský. Tento úvodný film som videl dlho na tri hviezdy, ale ako som napísal, príbeh, efekty a v neposlednom rade posledná štvrtina filmu, ma vyhnali ku štyrom. Úplný záver s premenou na človeka bol dojemný a vlastne už aj všetci tí nesympatickí herci boli zrazu v pohode 😉. V konečnom dôsledku som veľmi spokojný, aj napriek zvláštnostiam tohto diela. Tak predsa aj ženy môžu točiť superhrdinské filmy. ()

oldy

Vcelku se to dalo. Slabši průměr. Avengers se to nemuže rovnat. Ale lepši jak takovy Venom 2,ktery jsem nedavno viděl. Pokračovaní má co napravovat.... ()

Martin.Tokos

Jeden z nejlepších Marvel filmů vůbec, který vybočuje jakýmkoliv nastaveným standartům. Vizuály úžasné, vykreslení postav důkladné, humor (KONEČNĚ) povedený a příběh nevyzpytatelný. Jsem nadšený a plný očekávání na pokračování, které po tomto konci musí určitě přijít... 5* ()

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

Blade přišel na poslední chvíli o režiséra

28.09.2022

S novinkami kolem Marvelu se nám za poslední dny maličko roztrhnul pytel, ta poslední je ale zatím suverénně nejhorší z nich. Jen pár týdnů před začátkem natáčení totiž chystaný Blade s Mahershalou… (viac)

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

Co chystá režisérka Chloé Zhao?

21.09.2022

Režisérka Země nomádů a Eternals Chloé Zhao uzavřela exkluzivní smlouvu se společností Searchlight Television, pro kterou nyní bude vyvíjet nové seriály. Searchlight mimo jiné produkoval právě první… (viac)

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

Butch a Sundance dostanou seriál od Amazonu

19.09.2022

Na televizní obrazovky míří velká westernová akce. Reálné postavy amerických psanců Robert LeRoy Parker a Harry Longabaugh, kteří jsou více známi pod svými přezdívkami Butch Cassidy a Sundance Kid,… (viac)

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý