Australský dobrodružný film odehrávající se v roce 1888 na vás dýchne romantikou příběhů z Divokého západu, přestože se tu nevyskytují chladnokrevní pistolníci s kolty proklatě nízko, ani tu není cítit vůně střelného prachu. Netradičně pojatý romantický western je plný krásných koní, lidských citů a vášní, odvahy a tvrdého chlapského života kovbojů. Jeho hrdinou je Jim Craig, mladý horal, který po smrti svého otce najde práci u bohatého rančera Harrisona. Zatímco ostatní honáci jím pohrdají pro jeho původ, rančerova dcera Jessica se s ním spřátelí. Brzy se však mezi oběma pomalu začne rodit mnohem silnější cit než je přátelství. Odmítavý postoj starého rančera k Jimovi i jeho vztahu s Jessicou však zlomí mladíkova odvaha, kdy se mu podaří v obtížném horském terénu dostihnout a zkrotit stádo divokých koní. (oficiálny text distribútora)

waska

Sympatický western s vynikajícím Kirkem Douglasem v nezapomenutelné dvojroli a mladým Tomem Burlinsonem. Od začátku je sice jasné, že se v něm nedočkáme nečekaných obratů nebo koltových soubojů, ale díky nádherné krajině kolem sněžně řeky a skvělým hercům je to jeden z westernů, které mám opravdu od srdce rád. ()

bearmeedek

Při všech těch krásných obrázcích by si film zasloužil víc hloubky a vážnosti. Prostě je natočený dost limonádovým způsobem. Až ten závěr se stádem koní je zajímavější. Ale nadprůměr si asi zaslouží. ()

Bigfuckman

Krásná hudba co doprovazí tento líbivý film z drsného prostředí.(hard country makes hard men). Jemná romantika zde není na škodu. Láska ke koním je tady velmi znát. Finální hon na divoké koňské stádo byl majsterštykový. Kirk Douglas se své dvojrole chopil perfektně. ()

Lina

Romantika pro milovníky koní v nádherném provedení. Český dabing (ta starší verze) je snad ještě lepší než hlasy původních herců. ()

miza

Romantika a drsní chlapi se k sobě moc asi nehodí.V tomto filmu je ukázano,že to jde k sobě a dá se na to i docela dívat. ()

ariari

dobre vystihnhuté scenérie a pohodová westernovka, uričte lepšie pozerateľnejšie ako súčasne vlaky do Youmy a podobné krvavé akciovky, z ktorých čaro westernu už vyprchalo pod tlakom naplnenia producentových vízií zárobku postaveného na predpísanom počte krvavých, morbídnych a erotických scén. toto by sa našťastie hľadalo márne v dobre natočenom westerne, tenje o vnímaní ako takom, nie o šablónach. ()

Atron

Kirk Douglas v roli bratra mi připomínal Lotranda:-), tam byl nicméně fakt dobrej. Ale jinak spíš limonáda. Jednou stačilo. ()

PTuranyi

Veľmi dobre natočený romantický príbeh lásky chlapca z hôr a dcéry bohatého austrálskeho statkára zabalený do prostredia dobytka a divých koní. Skvelý Kirk Douglas v dvojroli rozhádaných bratov. 70% Pre milovníkov koni 10% naviac. ()

fík

Australské filmy, když se povedou mají v sobě (alespoň pro mě) dojem úžasného prostoru. To naprosto platí pro tento film zaplněný samorostlými charaktery a nádhernou australsou přírodou, která je podtržena výraznou kamerou a velmi příjemnou hudbou. ()