Vodič družstevného nákladiaku Pávek sa k svojmu závozníkovi, mentálne zaostalému Otíkovi Rákosníkovi, správa ako k vlastnému synovi, aj keď mu Otík spôsobuje samé problémy. Aj keď s ním po mnohých nehodách odmietne ďalej jazdiť, nedokáže ostať bokom, keď vidí, ako sa chalupár Rumlena z Prahy snaží Otíka pripraviť o rodičovský dom... (STV)

JohnFarst

Mám tento film úprimne rád a vždy mi je Bána tak ľúto, že mi je do plaču. Vážne jedna perfektná tragikomédia u ktorej si niektorí ani len neuvedomujú prečo ju majú tak radi ale to nevadí, hlavne že JE. P.S. Sverák tu má svoje najlepšie filmové cameo, na jeho nástup sa vždy teším najviac. ()

Zeek

Zná to každý a je to víc než dobré, to víme všíchni, ale není to nejlepší, jak někteří píšou. Není jich moc, ale znám lepší české filmy. Moje hodnocení: 85% ()

Jeremiah

Vždy, když jsem na návštěvě u lékaře / a nebývá to nijak často / , tak se obávám, že se bude chovat jako bodrý doktor z tohoto filmu. To je jediný drobný kaz na jinak již klasické komedii, která vždy potěší, ale i inspiruje. Bohužel jsem doma ještě nebjevil ten správný "sedmý schod". ()

Pidzey

Co napsat??Jedna z nejklasičtějších českých klasik,plná geniálních a hlavně nesmrtelných hlášek a vtipů.“Neděláš dobře Jaromíre….“.Svěrák je jednoduše génius. ()

J R C Pecuchet

Naprostá špička české kinematografie ! Když vezmete v úvahu fakt, že tento film vzniknul vlastně náhodou, tak je to skoro neuvěřitelné ! Pane Svěráku máte můj velký obdiv ! ()

GE*O*R*GE

Komedie, kterou není nutno představovat. Mnohé hlášky z tohoto filmu zlidověly. Režie Jiřího Menzela a hlavně výkony herců jsou nadčasové. Sáhnu po ní kdykoliv, když si chci zlepšit náladu. Film, ke kterému se vždy rád vrátím. ()

pend

Dnes už absolutní klasika československé kinematografie. Těžko říct, která scéna se mi vryla do paměti, film je jich totiž plný. ()

sirien odpad!

Tenhle film nenávidim. Bez ohledu na to, kolikrát mi kdo vysvětloval co jiného tam mám hledat, pro mě to je prostě film o laciné ubohosti vůči mentálně postiženému člověku. Občasná snaha tvůrců kolem toho stavět humor to ještě víc zhoršuje. Bezcitně cynicky a uboze odporné - jeden z mála filmů, u nichž mi podobný dojem zastínil jakékoliv další prvky čehokoliv. ()

zdeny99

Hodně zidealizovaná česká lidová sranda, především kvůli tomu Otíkovi, kterýho by hned vyrazili. Ale právě kvůli tomu Otíkovi je to tak velká prdel. [77214. hodnocení, 922. komentář, 88%, 54. nejlepší film, 152. nejoblíbenější film] ()

Dement

Ani jinak nemůžu...milá československá komedie, skvělé postavy, dialogy atd.. Člověk by ani nevěřil, že to je 20 let starý film. ()

bobrux

Jsou filmy, pro které je i těch pět hvězdiček málo... A tento mezi ně rozhodně patří. I když jste film viděli nespočetně krát a znáte jej zpaměti od začátku do konce, tak se vždy budete smát, jako by jste jej viděli poprvé. Dokonalý scénář, excelentní herecké výkony a nezapomenutelné hlášky. Potřebuje dokonalý film ještě něco? ()

Joll

Film jenž dokáže pohladit po duši a i od srdce rozesmát a to i na padesáté zhlédnutí.To si zaslouží jedině plné hodnocení.U mě TOP 1 z českých filmů.PS:V žádným případě neodcházejte před koncem, konec je úplně nejlepši!!:) ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková

09.06.2021

Z Prahy přichází velmi smutná zpráva. Svět českého filmu dnes opustila filmová, televizní a divadelní herečka Libuše Šafránková. Před pouhými dvěma dny přitom oslavila své 68. narozeniny. O úmrtí… (viac)

Zemřel Jiří Menzel

Zemřel Jiří Menzel

07.09.2020

Ve věku 82 let zemřel v sobotu večer český oscarový režisér Jiří Menzel, informaci v neděli prostřednictvím sociální sítě zveřejnila jeho manželka Olga. Světoznámý tvůrce, jenž se v posledních letech… (viac)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)