Čo sa stane, keď dieťa z iného sveta pristane na Zemi, ale namiesto toho, aby sa stalo hrdinom, pretvorí svoje superschopnosti v zlovestné činy? (Itafilm)

Sala1

Rodina Gunnovcov pripravila podľa traileru nápaditý, zaujímavý a invenčný horor, ktorý polarizuje a definuje dobro a zlo a zároveň je krokom vpred pre žáner superhrdinského filmu. Trailer ale nie je realita a tak nás čaká približne 90 minút nezvládnutého rozprávačstva, prílišnej snahy o záhadu a deštrukčný model na základe nefungujúcich hororových prvkov. Prvá polovica filmu je vyslovene nudná a snaží sa skĺbiť motívy dospievania a rozlišovania medzi správnym a nesprávnym. Ako vysvetliť dieťaťu, poučiť ho čo má robiť a čo nie a vôbec zistiť, či sa správa podľa našej výchovy. Je samozrejmé, že koncept sa oprie o podobnú dejovú linku, výsledkom je však niekoľko jednoduchých dialógov a jumpscare momentov, ktoré sa navyše neustále opakujú a vo vyvrcholení neprinášajú hororovú divácku satisfakciu. Je útrpné sledovať hlavnú postavu chlapca (ktorá neskôr podá príjemný mrazivý výkon), pretože len mlčí. Nedá sa budovať hrôza na základe vizáže, pokiaľ nevnímame rozmýšľanie postavy - či už na základe dialógu alebo činu. V tomto smere je rozhodnutie tvorcov nefunkčné a ako som spomínal, dialógy to celé nezachraňujú ani trochu. Zrodenie zlého Supermana nie je podložené žiadnou mytológiou a v tomto prípade to ani nie je potrebné, lenže by sme potrebovali vedieť na základe čoho sa rozhodne ísť zlou cestou, odkiaľ príde na fakt nadradenia a prečo sa rozhodne ovládnuť svet. Sme svedkami školáckych situácii a incidentov, ktoré vedú k absolútnemu masakru, čo je vo výsledku prepálené a cítiť z toho, že sa tvorcovia snažili vzhľadom k rozpočtu vytvoriť komorný horor, aby v pokračovaní mohli zvaliť pár budov a odniesť si nálepku Cloverfieldu. Druhá polovica filmu sa mierne rozbieha a prináša niekoľko momentov, ktoré stoja za zmienku. Otázka dôvery a materstva, ktorá hoci vôbec nebola budovaná, prináša toľko potrebné napätie do rodiny a zároveň rozdeľuje jej členov vo vnímaní reality. Postava šerifa je zbytočná, pretože hrdinu nemôže nijako ohroziť a do riešenia záhady neprináša ani nič nové, ani nič zaujímavé. Celkovo snímka priveľmi prešľapuje na mieste a jej potenciál je uväznený rovnako ako vesmírna loď v stodole. Vo výsledku jeden z možných skrytých filmových talentov zlyhal a pravdepodobne si ani nezarobí na pokračovanie (popri Avengers, Johnovi Wickovi a Aladinovi). James Gunn by si vzhľadom k svojej situácii mal obozretnejšie vyberať projekty a dúfam, že režijne novú Suicide Squad potiahne. ()

Eventyrer

Ach...Keby to nemalo tak dobre efekty povedala by som, že je to tv film od hallmarku. Tešila som sa na zlého supermana, toho som dostala, ale to okolo: jeho rodičia, ktorý sa o synovi-mimozemšťanovi začnú rozprávať až ked už divák vie úplne všetko, farma na ktorej chlapec nehol ani brvou, nevideli sme chlapca normálneho, len v rodinných videách. Herec stvárňujúci "zlého supermana" je od začiatku desivý s výrazom šialenca, čo v divákovi zanecháva dojem, že bol divný odjakživa a nie len tých pár dní počas ktorých začne počuť hlasy. Najhlúpejšie mi však prišlo to, ako náhle mal schopnosti a malý herec s z toho nerobil veľkú hlavu. Viem toto, viem tamto, som super silný a nikomu nič nepoviem a beriem to úplne v pohode. Mohli by sme to zvaliť na to, že mu všetko vysvetlili tie hlasy, ale... mne to nestačí. Emocie sú to, čo drží film pokope a tuto ich mala iba Elizabeth Banks. Tak silný potenciál je úplne v prdeli. Ble. ()

Likan7

Pustíte si film o Supermanovi naruby a Vy doufáte ve všechny ty skvělý, brutální věci, které uvidíte. A vy je uvidíte v posledních 10 minutách + ještě dostanete to nejlepší při závěrečných titulcích. Syn temnoty má parádní nápad, jenže se k tomu dostal patlal, který nám dává 80 minut jen přičichnout k tomu jak skvělej ten film mohl být. Však ruku na srdce, neříkali jste si někdy, co by udělal Supermanův paprsek s obyčejnou lidskou hlavou? Tady to máte, ale je toho tak málo, a je Vám to předkládáno po tak malých částech, že na konci nejste nasyceni, naopak máte ještě hlad. Je to škoda, pár scén tu je povedených (plandající čelist, oko) a kombinace superhrdina + horor je lákavá. ()

Maximilianus

Celkom zaujímavý koncept. Nebol to horor ako skôr psychologický triler. Trochu mi to pripomínalo nový seriál z produkcie Amazon Prime The Boys. 6,4/10. ()

Shaleman

Tady zase všichni čekali Marveláckou nálož digibordelu. Chudáci. Místo toho dostali nízkorozpočtovou chuťovku na jedno podívání. Na prostoru 90 minut místy trochu hloupá, nicméně dalšími místy dobře vypointovaná historka ze života jednoho superzloducha. A ty gore scénky, ve filmu s dětskými herci neviděnými, jsou třešničkou na dortu. Já se bavil. I o tom má být film - nejenom přehlídkou hollywoodských polobohů a digitálních orgií, ale i obyčejnou jednoduchou zábavou. Jako vztyčený prostředník zvedám že 3 hvězd na 4. ()

rublik05

Námět a následně trailer nezněl a nevypadal vůbec špatně, ale po shlédnutí se dostavily těžce smíšené pocity. Na jednu stranu herecky vcelku zvládnutý snímek, dialogy a rodinné citečky nelezly na nervy a sem tam nějaká ta krev taky nebyla vůbec špatná. Na druhou stranu už toho sci-fi na mě bylo tak nějak moc. Snesl jsem ještě ufonské dítě obdařené nadpřirozenými schopnostmi jako třeba lámání kostí, ničení věcí atd. Ale jako létání nebo pak různé katastrofy ve zprávách to už na mě bylo moc. Nemluvím o totálně pokaženém závěru. Čekal jsem teda daleko víc. 4/10. ()

vikino1

Ač můžu s klidným svědomím říct, že se mi to líbilo, pořád se nemůžu zbavit pocitu, že kdyby si s tím někdo opravdu vyhrál a udělal něco opravdu atmosférického, tak by se mohla zrodit nová vlna neokoukaných filmů tzv. Komixhororů. Jelikož tento subžánr je ještě neprovařenej a finančně nevydojen. Takhle tu máme jen průměrný film pro 13ti letý fakany, který upadne brzy v zapomnění. Chtělo by vzít tohle téma a udělat seroš Smallville a na 15 dílů se dívat, jak Kel All procuje Kentovi Metropilis i Lexe Luthora. Prostě něco s koulema. ()

Jacques-ds

Originální koncept, neoriginální zpracování. Zlý superman Vás nijak nepřekvapí, nijak nenadchne, ani neurazí. Škoda. Ale i tak je to zábava až do konce. Za mě těsných 7/10. ()

Durgas

Ehm, tak neviem či toto je zrovna dobrá prvá lastovička proklamovaného nového superhrdinského žánru. V podstate mladý superman naruby - nezničiteľné supersilné decko a okolo neho dospeláci, chovajúci sa ako dementi, z ktorých väčšina umrie. Miestami celkom fajn gore okamihy, ale to je asi tak všetko. ()

Shaddy1 odpad!

Děj nulový, postavy nezajímavé, tvůrci pravděpodobně vytušili už při natáčení, že tohle bude propadák a tak se snažili toto fiasko zmírnit alespoň kvavostí a nechutností jednotlivých vražd, které má svědomí roztomilý chlapeček v masce z koberce. Kdo si libuje v násilnostech si raději pustí Nezvratný osud nebo sérii Saw. ()

kukkik

Výborný námět, dobrý scénář i obsazení, jen škoda toho chybějícího pokračování, mohla z toho být kultovní hororová série. Třeba někdy někdo tenhle nápad ještě oživí. 4/5 ()

Shanen29

Těžko natočit a ztvárnit nového hrdinu tak,aby se po prvé vryl do paměti a získal si obdiv.Chybělo tomu opravdu hodně a když se k tomu přidá mizerný rozpočet a nezkušenost režiséra s průměrným scenářem,ikdyž myšleka dobrá,nemůže to dopadnout jinak,než za pouhé tři hvězdičky. ()