Burnhamovci sú na prvý pohľad šťastnou rodinou. Majú pekný dom, drahé auto, pôvabnú dospievajúcu dcéru, ktorá chodí do dobrej školy. Pani Burnhamová (Annette Bening) je stále usmiata, aspoň na verejnosti. V skutočnosti je ale všetko úplne inak. Rodinná dráma o nečakane radikálnom riešení krízy stredného veku získala 5 Oscarov a takmer 90 ďalších ocenení. (RTVS)

DruidKarel

Poslední celý dokoukaný film na cestě po Maltě... Tak a tohle byl pro mě fakticky nátěr a skok do neznáma, protože jsem vůbec nečekal, že tenhle film bude tak moc dobrej. Fakt jsem nechápal, jak může bejt takhle vysoko v žebříčku film, o kterým vůbec nic nevím. Tak, byl jsem naprosto šokovanej... Vynikající scénář a herecké výkony jsou na úrovni snů... Kevin Spacey se vryl do mé mysli pouze jako akční herec, ale tady byl nepřekonatelnej. Mena Suvari je neskutečně smyslně nádherná a taky kvalitní herečka. Film mě hrozně moc překvapil a šokoval svým příběhem i koncem, který bych nikdy nečekal. 5* za každou minutu, za každý střih i za všechny herecké výkony. 5*!!! ()

zuzinka2

Často není rodina a rodiné vztahy tak idilické, jak se na první pohled zdají a u této filmové rodině to platí dvojnásob.Téma by se dalo zpracovat mnoha způsoby a Mendes si vybral ten, který vás chytne za srdce a donutí se zamyslet nad svým životem. Všechny postavy jsou svým způsobem dost reálné a myslím, že každý někoho takového ve svém okolí zná, a také jsou výborným způsobem ztvárněny (musím vyzdvyhnout Kevina Spaceyho a Menu Suvari). Film má i své mouchy, ale přesto dávám 5*. ()

wohna

Vynikající film. Zasloužený oscar. Hudba mě totálně vtahovala do děje. Sam Mendes to má prostě v ruce. Jeho režijní kvality jsou na nejvyšší úrovni. Kevin Spacey? Netřeba zminovat že je to pan HEREC! ()

Kity162

"Má práce v zásadě spočíva v maskování mého opovržení vůči hlupákům ve vedení a v tom, že se alespoň jednou denně schovám na záchod, abych si ho mohl vyhonit, zatím, co si představuju život, který by se tak silně nepodobal peklu." ()

JohnRambo

Nádhera. Nepustí vás a nepustí. A hlavne Kevin Spacey vás nenechá odtrhnúť oči od obrazovky. Trvalo 11 rokov od vzniku tohto šperku kým sa dostal pred môj zrak a som rád že to netrvalo dlhšie. Bola by predsa veľká škoda aby som ešte dlhšie prichádzal o takýto film. ()

tomtomtoma

Velmi půvabně natočený film s patřičným nadhledem a ironií. O vzpouře Lestera Burnhama (skvělý Kevin Spacey), který je nespokojen se svým životem, protože odbočil na kolej všednosti a rutiny, bez patřičné radosti z prostého života a jeho sladkých krás. Obyčejná rodina lepší střední třídy pod drobnohledem, kde se zdánlivá spokojenost drolí v prosté přežívání v rolích, do kterých se dostali vlivem společnosti a obyčejnosti. A tak začíná jeho tažení za prostý život s radostnou krásou. Jeho žena Carolyn (dobrá Annette Bening) chce mít úspěšnou kariéru a vzornou rodinu. Jediné co jí dokáže vzrušit je úspěch a tak navazuje poměr s králem realitek Buddy Kanem (Peter Gallagher). Jeho dcera Jane (Thora Birch) je typický puberťák, který nemá rád své rodiče a dává to najevo a snad proto se seznamuje s tajemným dealerem marihuany Ricky Fittsem (Wes Bentley), který už měl dost zralý pohled na život. Nesmí se zapomenout na Rickyho podivínské rodiče plukovníka Franka (Chris Cooper) a jeho už trochu zmatenou ženu Barbaru (Allison Janney). A Janenu spolužačku Angelu Hayes (Mena Suvari, po které tak slintal Lester a jí to dělalo velmi dobře. A tak se rozvíjí velmi příjemná zábava i s potřebným zamyšlením o životě. ()

Kwaichi

Skvelý herecký výkon od Kevina Spaceyho, no ani výkony ostatných hercov nezaostávali. Pohľad na svet okolo nás a životný štýl, ktorý nám autori chceli ukázať ma veľmi oslovil. Kedysi som aj ja mal na svet podobný pohľad ako hlavný hrdina tesne pred jeho koncom, avšak tie časy sú už dávno preč. Neviem, čo ma viedlo na cestu späť medzi ostatných normálnych ľudí, asi obmedzenia z každej strany a nedostatok času na roztiahnutie krídel. Škoda, že nemôžeme všetci byť taký šťastný ako hlavný hrdina v závere filmu, no potom by sa vytratilo aj jeho čaro a šťastie by sa stalo zas len bežným pocitom. ()

vykur!

Beauty is in the strangest places. A piece of garbage floating in the wind and that beauty exists in America. It exists everywhere. You have to develop an eye for it and be able to see it. ()

dubinak

Tak tento film mě opravdu rozbrečel. Nejdřív si myslíte, že to bude komedie a to s opravdu dobrými hláškami, ale pak děj obrátí směr a začne se dost dramatizovat. Skvělé herecké výkony filmu nechybí a obdivuhodný Kevin Spacey mi na jeho roli opravdu seděl a ten jeho kukuč jsem si hned zamilovala. Naopak u Meny Suvari, která měla roli opravdu sebevědomé Angely, se mi svírali pěsti skoro celý film. Závěr byl dost smutný, ale opravdu doporučuji ho zhlédnout. ()

annihilation

Otec na první pohled normální rodiny si prochází celkem zajímavou krizí středního věku a rozhodne se radikálně změnit svůj život a jít si za svými sny. Jeho manželka z něj propadá hysterii, jeho dcera ho nenávidí. Dokáže se vzbouřit zaběhlému životu, ve kterém je nespokojen a splnit si svá nejtajnější přání? Jeden z nejúžasnějších filmů, co jsem kdy zhlédla, vážně. Dramatický, poetický, ironický a nepředvídatelný. Jestli máte zvrhlý smysl pro humor jako já, asi se u něj i zasmějete. No představte si, že by váš otec najednou začal z ničeho nic posilovat, kouřil trávu a odešel z úřednické práce, aby mohl pracovat v rychlém občerstvení. :D Každopádně ho doporučuji, donutí vám se opravdu zamyslet. ()

C0r0ner

Člověk si celou připadá jakoby tam byl a žil v domě třeba o ulici dál a všechny ty sousedy důvěrně znal. Až tak sugestivně dokázal Sam Mendes Americkou krásu natočit. Vlastně se tam pořádně nic nestane, ale stejně na to budete hypnoticky koukat od začátku do konce a přesvědčovat se, že to je vlastně jenom film. 100% ()

Amroth666

Jakto že jsem na takovou pecku narazil až dneska?! Neskutečnej hereckej výkon Spaceyho, satira jako z učebnice. Tohle je přesně film o amerických snech a realitě. Thomas Newman doplňuje o klavírek, takže máte pocit, že umíráte s Lesterem. Ok, dávám 5 hvězd. ()

Cheeter

Pokud člověk neprožívá nejlepší období života není nad to pustit si film o krizi středního věku. Může být hůř. Pokud se toho člověk teda dožije. Celkově dobře zmáknuto. Místy jsem viděl podobnost s The Professor, ale základní problém je jiný. Jinak zajímavý příběh, po dlouhé době mi přišel nějaký film aspoň trochu originální. Ono to tak bývá, když člověk přejde k jemu míň známým hercům a tvůrcům. ()

carly

ak je toto úžasný ilm, tak si ďalšie úžasné filmy neprosím. herecké výkony skvelé, aj koniec bol celkom neočakávaný, ale celkový dojem z filmu - aj vidieť ho len raz bolo o jeden krát viac ako by bolo nutné ()

iommi

Dúfam, že raz aj pre mňa príde čas kedy si budem môcť povedať: I'm just an ordinary guy who has nothing left to lose. To by bola kráááááááása (hoci nie americká). ()

asinus

Sam Mendes a tisíckrát jen a jen on. Potom ještě, uznávám, Kevin Spacey a Wes Bentley, ale bez nich? Nevím, možná to jen není pro mě. Námět, který neměl šanci mě oslovit a neřekl mi nic nového. Ještě jednou Mendes, však to také potvrdil v dalších filmech!!! ()

Pajky3

Tohle je přesne jeden z filmů, na který prostě nestačí jedno shlédnutí. Já osobně jsem si ho musel pustit už několikrát. a stejně na jednu věc nepřijdu. KONEC - sakra já už slyšel tolik variant ()

lakikaki

Americká krása je po každej stránke bezchybným filmom, ktorý by sa však možno dal natočiť trochu inak, pričom by jeho kvalita zostala zachovaná. Záver snímku by ale nijako lepšie natočiť nešlo, ten je totiž stelesnením dokonalosti. ()

danecek24

57. Zlatý Glóbus za rok 1999 - cena (3) - *Nejlepší film (drama), *Nejlepší režie - Sam Mendes, *Nejlepší scénář - Alan Ball + nominace (3) - Nejlepší herečka (drama) - Annette Bening, Nejlepší herec (drama) - Kevin Spacey, Nejlepší hudba - Thomas Newman ()

Sam Mendes jde do války

Sam Mendes jde do války

20.06.2018

Oscarový režisér Americké krásy a dvou posledních bondovských filmů Sam Mendes si vybral svůj další projekt. Napíše a natočí válečné drama 1917, na kterém se bude produkčně podílet i Steven Spielberg… (viac)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (viac)

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

Krvavý maratón <I>True Blood</I> v kině zdarma!

09.11.2009

Filmový kanál HBO Vás srdečně zve na krvavý maratón do Bia Oko v Praze. V sobotu 14. listopadu od 18. hodin se na seriálové fanoušky chystá maratonová projekce seriálu True Blood - Pravá krev.… (viac)