Posledný akčný hrdina

• Česko Poslední akční hrdina (viac)

Danny Madigan je chlapec posedlý filmem. Obzvláště akční kousky s jeho oblíbeným hrdinou Jackem Slaterem ho znovu a znovu přivádějí do čalouněných sedadel kina, zejícího jinak pustou prázdnotou. Místní promítač, Dannyho dobrý známý, daruje chlapci jednoho dne s potměšilým úsměvem na tváři kouzelnou vstupenku, která umožňuje pohyb mezi šedou realitou všedního dne a životem kypícím fikcí stříbrného plátna. Mladý filmový fanoušek ovšem netuší, jaký poklad má nedbale zastrčený v kapse. Ostatně dávno na lístek zapomněl, protože opět sedí v pohodlném křesle ztemnělého kina a vychutnává si své oblíbené akční scény. Právě v nejnapínavějším momentě začne kouzlo působit a chlapec se rázem ocitá ve filmu. Konkrétně na zadním sedadle uhánějícího kabrioletu. Přišel právě do nejlepšího - Jack Slater za volantem je pronásledován skupinou krvežíznivých padouchů. Kulky, granáty a kolem parkující vozy svižně poletují vzduchem, střelným prachem se nešetří... Proti tomu, co oba hrdiny čeká při souboji o kouzelnou vstupenku se Slaterovými nejzavilejšími nepřáteli, je ovšem krkolomná, životu nebezpečná honička ulicemi Los Angeles pouze skromnou, dalo by se říci komorní předehrou... (oficiálny text distribútora)

chrustie

Úplně nejhorší to není, několik úsměvných věcí, nic však co by bylo kulervoucí. Ty 2* si to ale zaslouží, ono nad tímhle dílkem se snad ani nějak zvlášť zapřemýšlet nedá. ()

ali-n

Nečakane mi bola ponúknutá veľká dávka kvalitných akčných scén, efektných záberov a dobrej zábavy. Arnold Budweiser sa tu odvoláva na vlastné aj cudzie filmy, nechýba malý výsmech z akčných filmov vo veľkom štýle (horiaci muž sa uhasí vo fontáne, cvičené psy, zapaľovanie cigary od dynamitu). Len tak si okolo vás prejde T2000 alebo smrť v podobe Ian McKellena. Naviac trocha kritiky dnešného sveta, v ktorom sa hocktorý filmový záporák musí počudovať nad jeho nevšímavosťou a krutosťou. A bohovsky nadupané rockmetalové fláky. MOJE NAJ - Švajcov drsný Hamlet by sa stal zrejme najhustejším béčkom všetkých čias :-))) ()

Stanmi

Zábavný mix akční komedie a fantasy pohádky s Arnoldem pod taktovkou režiséra Smrtonosné pasti, příběh o malém Dannym, který se díky kouzelné vstupence přenese do filmu asi nejvíc připomene Nekonečný příběh, ale tím veškerá podobnost končí a nastupuje místy přemrštěná, ale efektní akce říznutá několika více či méně povedenými vtípky, mezi ty povedené určitě patří např. cameo role Roberta Patricka a Sharon Stone, resp. jejich nejznámějších postav a o jednu z nejlepších scén se postaral i Sly, i když byl jenom na plakátě. První část filmu je určitě ta lepší, druhá část, kdy se Danny a Slater přenesou do skutečného světa už ztrácí na tempu, podepisuje se na tom i dvouhodinová stopáž, přesto se Arnoldovi podařilo zparodovat sám sebe a nečekal až to za něj udělá někdo jiný, pravděpodobně nejlepší Terminátorova komedie. ()

route60

Neprávem zatracovaný film který si děla srandu sám ze sebe a zároveň je poctou a parodii akčního žánru, Danny filmový šílenec vyfasuje zlatou vstupenku a má o zábavu postaráno, Schwarzeneggera v komediích nemusím ale tady je výborný a dělá si legraci sám ze sebe, třeba srážka aut v realitě "uf to byla rána", film je narván doslova koňskou dávkou nadsázky, John McTiernan a jeho Poslední akční hrdina byl ve své době nepochopen ale tenhle filmeček zraje jak víno. ()

Mikecat

Svieže okorenenie stupidných vianočných filmov posolstvom o rodine a laske, netradičnou cestou akcie, vttipu a lietajúcimi hrdinami. ()

wendus92

Moje srdcovka. Naprosto skvělý film, skvělý Arnold, skvělí všichni. Kam se hrabe Deadpool a jeho "bourání čtvrté zdi" - Arnold to už dělal skoro před 30 lety s mnohem větší dávkou šarmu a s nulovou dávkou trapnosti. ()

david.babick

nahláškovany jako prase (jen první dabing), narážky a parodie na hromadu filmů do té doby, námět boží ! :-) Arnold si parádně dělá srandu sám ze sebe..co chcete víc ? nechápu tak nízké hodnocení a zvedám hvězdu na plný počet..jeden z Arnoldův top filmů ()

beowulf

Nepravem opomijeny a zatracovany film, jehoz smula spocivala v prilis brzkem uvedeni po T2. Vtipny a zaroven smutny kousek, ktery si musite uzivat prave tak jako Danny Madigen, protoze prave pro kluky jako je Danny ho Arnold s Johnem natocili. ()

redalert21

Prvních 40 minut na 4, dalších 30 na 3, dalších 20 na 4, zbytek 2..takze :D ne jako parodie na sebe sama vyvedena v par momentech a hlaskach :D (Sylvester a pak Odkaz na Terminatora me dostaly) ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (viac)

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (viac)