Posledný akčný hrdina

• Česko Poslední akční hrdina (viac)

Danny Madigan je chlapec posedlý filmem. Obzvláště akční kousky s jeho oblíbeným hrdinou Jackem Slaterem ho znovu a znovu přivádějí do čalouněných sedadel kina, zejícího jinak pustou prázdnotou. Místní promítač, Dannyho dobrý známý, daruje chlapci jednoho dne s potměšilým úsměvem na tváři kouzelnou vstupenku, která umožňuje pohyb mezi šedou realitou všedního dne a životem kypícím fikcí stříbrného plátna. Mladý filmový fanoušek ovšem netuší, jaký poklad má nedbale zastrčený v kapse. Ostatně dávno na lístek zapomněl, protože opět sedí v pohodlném křesle ztemnělého kina a vychutnává si své oblíbené akční scény. Právě v nejnapínavějším momentě začne kouzlo působit a chlapec se rázem ocitá ve filmu. Konkrétně na zadním sedadle uhánějícího kabrioletu. Přišel právě do nejlepšího - Jack Slater za volantem je pronásledován skupinou krvežíznivých padouchů. Kulky, granáty a kolem parkující vozy svižně poletují vzduchem, střelným prachem se nešetří... Proti tomu, co oba hrdiny čeká při souboji o kouzelnou vstupenku se Slaterovými nejzavilejšími nepřáteli, je ovšem krkolomná, životu nebezpečná honička ulicemi Los Angeles pouze skromnou, dalo by se říci komorní předehrou... (oficiálny text distribútora)

Cejny

Arnie si zahrál akčňáka z filmu a to bylo divné. Záčatek byl celkem normální a vypadalo to, že se na to bude dát dívat, ale pa se to nějak zadrhlo a celý film se strašně vlekl a propadal se čím dál víc do trapnosti. ()

Arkanoid

Aj keď to má nezaujímavé postavy a x-krát omletý dej, oplatí sa pozrieť si to kvôli Arnoldovi, hláškam a nápadu preniesť sa z reálneho do filmového sveta, kde nič nie je nemožné (okrem diváka to spravia aj postavy) a tak spraviť všetky nelogickosti a náhody omnoho zábavnejšie. ()

Firebug

Asi to bude neskutečná ptákovina, ALE jako malý capart jsem to měl na VHSce a sjížděl jsem to tak často, že se to neomylně otisklo do mého seznamu nejoblíbenějších "Guilty pleasures", na které nedám dopustit. ()

herr_carter

Už jako mrňouskovi mi tento snímek přišel dosti ujetý a i tehdy jsem si říkal, že tohle snad může vzniknout jedině v Americe. Na druhou stranu hraje tam Arnold a už tento fakt stačí na to, aby se z hyperkrávoviny stala průměrná výplachová oddychovka, dneska už bych se na to asi už jen tak nepodíval...........moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Frankie

Ironický Arnold s velkým nadhledem tančí na hloupostech hollywoodských klišé a je příjemným zjjištěním, že si terč vlastně pověsil na svoji hruď. Vedle povedené satiry se zároveň může Poslední akční hrdina vnímat i jako pocta holywoodskému akčnímu žánru jako takovému, s jeho neohroženými hrdiny, mrskými padouchy a impozantně fungující fyzikou. Právě pro tuto až dojemně stvořenou iluzi fungujícího filmového světa mám Posledního hrdinu tak rád. Dává možnost ocitnout se na pár okamžiků v nedosažitelném světě ikon akčního filmu, kterým se tak často a rád nechávám na stříbrném plátně unášet:) ()

MARTIN*I

Konečně tenhle film!!! Dlouho sem ho hledal a nevěděl jak se menuje :-)) Viděl jsem ho, když sem byl malej a docela se mi líbil... Takový zajímavý příběh... S postupem času "žádnej zázrak", ale ten začátek je dobrej!! Druhou půlku filmu radši moc nehodnotim... To by tři hvězdy asi nedostalo :-) ()

Testament

Mnohými nepochopený film, mnohými pochopený a (právem??) odsuzovaný. Každopádně, skvělá akční komedie, alespoň v mých očích/uších, se skvělou hamletovskou vložkou a řadou narážek. Nedám na tento film dopustit a hudební složka v podání Megadeth, AC/DC, atd. je odzbrojující. Arnold Rules ()

Han22

Tenhle film mám rád. Sice ho všichni kritizují, ale kontrast filmového světa se skutečným je skvělý (policajti, kteří nemají absolutně zájem nic řešit, vrah, který někoho zabije a křičí "Právě jsem někoho zabil" a odpověď je jen "Drž hubu"), klučina je celkem v pohodě a i když se jedná o komedie, jsou tu skvělé akční scény a dva ukázkoví padouši. ()

Loki_Six

Danny Madigan: I thought I was going to die. Jack Slater: Well I'm sorry to disappoint you but you're gonna live to enjoy all the glorious fruits life has got to offer - acne, shaving, premature ejaculation... and your first divorce. ()

wosho

Problémem tohodle propadáku je jeho nevyváženost. Po divákovi chce aby část filmu nebral vážně (a to opravdu nelze ji nebrat) a druhou část zas přímo smrtelně (a to po té první je opravdu nemožné). Filmu chybí dramaturg jak sůl. Ale ta parodická část, odehrávající se ve filmu je skvělá. Shane Black napsal pěknou řádku kvalitní žánrových pecek a vyzná se v pravidlech a klišé jak málokdo. Proto ten filmový svět obohatil o spoustu vtipných nápadů a narážek a parodií. Bohužel totálně to podělal umýstněním děje do skutečného světa-ikdyž i tady je pár dobrých nápadů, film to zabíjí. A pak ani Arnold, ano McTiernan to nemůžou zachránit. Škoda, protože PAH měl velkou šanci být skvělou akční parodií v hlavní roli jejich ikonou. Bohužel je jen průměrnýnm příkladem velkých ambicií a málo soudnosti. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner

24.05.2023

Přichází smutné zprávy pro svět filmu a zejména hudby. Ve středu 24. května ve svém domě ve švýcarském Kusnachtu zemřela ve věku třiaosmdesáti let legendární americká zpěvačka a příležitostná herečka… (viac)

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (viac)