Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Muf911

Asi to tenkrát byla bomba, ale když film hodnotím z dnešního pohledu, tak je to za tři hvězdy. Přeci jen Je to jen obyčejná akčňárna podle šablony s předvídatelným dějem a spoustou amerických klišé. Svoje kvality to samozřejmě má, nicméně jsou i lepší a méně stárnoucí thrillery. ()

sinclair84

No Seagal jich zvládne za film cca. 25. Willis tady sejme sotva 10. Taky je to jenom vobyčejnej polda z NewYorku co se bojí lítat. A možná právě to se mi líbí. Seagal má většinou jenom škrábnutí nebo nic, ale McClane je doslova a dopísmene na konci zmrzačenej. Suprová je scéna "střílej do skla". Willis vytvořil zcela nový typ akčního hrdiny, kterej dostane taky občas na budku a kterej je mnohem víc lidskej. Je to prostě hláškovací machr."Slibuju, že už nikdy nepolezu na tak vysokej barák". "Když můžeš někoho zabít, tak neváhej." ... "Dík za dobrou radu." "Kdo řídí ten vůz? Stevie Wonder?" Zlaté časy kdy byly akční filmy akční a ne ajťácký blbosti typu Smrtonosná past 4. ()

Braga

John McClane je nesmrtelný. Nevěříte? Pak doporučuji právě tento film, kde hlavní hrdina vykazuje větší trvanlivost než terminátor nebo robocop. V tomto filmu máte skvělou příležitost užít si úchvatné akční scény, celkem zajímavou zápletku a především humor. Má to ovšem jednu podmínku, nesmíte u scén přemýšlet nad tím, jestli je tohle ve skutečnosti reálné. Většinou není, ale o to tady přece nejde. ()

vlastimil.ferko

Prvotřídní ukázka toho, jak úplně "obyčejný" fízl dokáže být neobyčejným. Kouří, nadává a vůbec je tak nějak podobniznou každého obyčejného chlapa. S odstupem času musím říct, že takhle mají vypadat akční řežby. Klasika, které i s větší prohřežky odpustíme. ()

laurence

John Rambo vládne lesu, John McClane zase betonu. A když už na něho vyskočí německý zombie, zachrání ho chrabrý americký šerif. ()

Rogue7

A zase to zítra v tý bedně zapnu a zase se budu chytat za chodidla až je bude mít John pořezaný do krve a zase mu budu fandit až pošle Grubera z okna :)...klasika akčních filmů ()

Aidina

"Na světě je moře teroristů, ale já zabiju hajzla, co má nohu menší než moje ségra..." Tedy to, co dokáže newyorský policista John McClane v mrakodrapu Nakatomi, je adrenalin se vším všudy:-)), třeba ta parádní honička ve výtahové šachtě. A on to prostě nevzdává, bosý, oblečen v nátělníku, celý od krve a rve se jako lev. Jednička z této serie poskytla mimořádnou hereckou příležitost pro Bruce Willise, on ji beze zbytku využil a udělal z ní kultovní záležitost. Nedovedu si v této roli představit nikoho jiného. ()

ariari

keď som si to spätne po rokoch pozrela, vidím jasne, že je to takmer dokonalé, ale hudba tam príliš preráža , M.Kamen vedel , ale zvukár to príliš domixoval a osobné rozkreslenie príbehu Johna pokulhávalo, so stopami riadnej naivity ohľadom výpadkov v scenári.... teroristi ani zločinci ani v tých časoch neboli sprostí a padoušsky naivní a nerobili zbytočne okázalé gestá . ALe geniálne si všetci našlápli k II. a III, ktoré už sú na 100% kvalitné a vytvárajú silný pamäťový . zážitok . ()

martin5504

Tak tomuto sa hovorí ten pravý akčný film! V podaní Bruceho Willisa sa kvalita filmu zvyšuje o milión percent. Nenapadá ma viac slov, ale napadajú ma iba dve slová a to je výborný film. ()

Spoiler

Výborný Bruce Willis ve výborném akčním filmu. Podle tohoto filmu by se mohly učit ostatní akční filmy. Nesmím zapomenout ani na Alana Rickman, který hrál (jako vždy) výborně. ()

k.Missa

Bruce Willis hláškující, střílící a účty si vyrovnávající s německými teroristy. Tento „Vánočně laděný“ film je vhodný pro všechny, kdo už mají plné zuby Vánočních pohádek a tradičních Vánočních filmů a radši se podívají na skvělou akční podívanou s Brucem. A abych nezapomněla Alan Rickmen je opravdu prvotřídní padouch. ()

LeePriest

Klasika, která musela při prvním shlédnutí zaujmout kromě zarytých odpůrců akčních filmů snad každého. Ani chvíli jsem se nenudil. I když Bruce Willis stojí proti přesile, vše je ztvárněno dokonale realisticky a povedeně, rozhodně to není ten typ akčního filmu, ve kterém na hlavního hrdinu běží tupě desítky nepřátel, ale on je nějakým zázrakem všechny bez problému zlikviduje. Vynikající padouch Alan Rickman také rozhodně zaslouží pochvalu. Yippee ki yay, šmejde :-) ()

PeteBuck

Banda týpkov, ktorí sa tvária ako teroristi, pripraví fantastickú lúpež o hromadu prachov. Lenže náhodou sa im pri pokuse o lúpež postaví do cesty policajt, ktorý ich ako nejaký partizán pomaly po jednom likviduje. Akčný film, ktorý je uveriteľnejší než nejaké to Commano, kde Arnieho nejde trafiť ani z 2 metrov. Bruce tu naopak dostane po papuli dosť často, je zároveň šialenejší než Max, niekedy vychcanejší než McGyver a má železné nervy. Jazda sa môže začať. Výborný film, ktorý odštartoval ťažký kult a Bruca hodil zasa o niečo vyššie v jeho kariére. Je to kvalitný film, ktorý šlape aj po štvrťstoročí. ()

kacer4

Asi hodinu som čakal na niečo, čo ma vlastne zaujme. A bol to taký malý záujem, že už ani neviem, čo to bolo. Celé to bolo pre mňa priemerné až podpriemerné. Samozrejme Bruce bol výborný, na toho sa nehnevám, Alan tiež v pohode, Paul bol sympaťák, ale mimo nich to bolo strašné. Hlavne predrogovaný Elis, pri ktorom netuším, akú úlohu vlastne hral. Ale napriek tomuto všetkému som bol ochotný dať tri hviezdičky s prihliadnutím na to že je to klasika. Ale keď nakoniec vyskočil obesený blondiak, tak mi len padla hlava do dlaní. Nechcem povedať, že to boli zbytočne stratené dve hodiny zo života, ale mohol som ich inak využiť. ()

hn253

Takhle má podle mě vypadat akční film. Výborná zápletka, hrdina i zloduch naprosto skvělí. Všechno je přesné, strhující, ani na chvíli si nevydechnete. Podruhé jsem si ho užila dokonce ještě víc než poprvé. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)