Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Dont

Přes některé nesmysly ve scénáři se musí nechat, že na poli akčních filmů se Smrtonosná past neztratí a hlášky Johna McClanea jsou skutečně parádní. V roli hlavního záporáka zase exceluje Alan Rickman. Jejich setkání tváří v tvář bylo jednou z nejlepších scének filmu. Tempo je po celou stopáž neúnavné. Najdou se však i nezřídka přehlížená negativa. Všichni ostatní gauneři působí, jako by měli záporné IQ, jestli to bylo naschvál, tak ok, ale proč takoví zoufalci? Policajti jsou všichni naprostí idioti kromě jednoho pochůzkáře. Čím větší šarže, tím větší blbeček. Také je škoda, že si tvůrci v 80. letech více nepohlídali detaily, Bruce Willis plýtvá náboje často nazdařbůh kamsi do země nebo do vzduchu a moc málo mění zásobníky samopalu. ()

kapsomut

Bruce Willis jako John McClane ve filmu, který na 100% patří k nejlepším akčním filmečkům co kdy byli natočené. Asi bych si nafackoval sám před zrdcadlem kdybych tomu dal "jen" 4* .. bezvadní ()

Sheldra

Střílení, hláškování, vyčkávání a zase střílení. Že vyhraje dobro a všichni padouši budou po zásluze potrestáni, je jasné už od úvodních titulků, ale čert to vem. Kupodivu to není tak stupidní, jak jsem čekala, a ještě víc kupodivu jsem se u toho docela pobavila, i když jsem v průběhu sledování stihla vyluštit nějakou tu křížovku. Jednou za čas prostě není špatný se podívat na to, jak Hollywood neúprosně boří zákony fyziky a zdravého rozumu, obzvlášť když je u toho sympaťák Bruce Willis a skvostný Alan Rickman... ()

Fanucci

Super mix akce a humoru. Hláškující Willis, velmi dobrý příběh, vynikající tempo a akční scény a parádní záporák Rickman. Nemám co vytknout. Přelomový akční film a po právu legenda svého zánru. ()

Chrysopras

Samozřejmě už to dneska působí trošku zastarale, ale kvality se tomu upřít nedají. Navíc téma terorismu od tý doby nabralo na intenzitě. Etalon žánru s takovými atributy jako skvělý hlavní hrdina, protřelý padouch, přihlouplá policie, efekty nebo hláškování. Osvěžující vidět Rickmana jinak než jako Snapa. ()

Vessper

Troufám si říci, že Bruce Willis je zde ve své nejlepší roli. Přesto na mě film působí rozporuplně. Akce je skvělá, vtipné hlášky také, ale na druhou stranu je to moc americké, hlavně na konec. A totálně tupé policisty a agenty FBI jsem vážně nemohl rozdýchat. 4* s odřenýma ušima. ()

fmash

Před čtvrtstoletím jsem z toho byl na větvi a někdy před deseti lety jsem na to nejspíš koukal vožralej, zatímco teď, nechutně střízliv, mám z té legendy málem osypky. Asi to k tomu patří, ta přetékající ošatka nechutných klišé, ale nějak jsem tu osmdesátkovou akci tentokrát nedal. 3½ (sníženo z pěti). ()

lioncel

svou hvězdnou kariéru zde odstartovala další legendární filmová postava – policista John McClane .. a začala jedna z nejvydařenějších filmových sérií .. tady mě vždy a spolehlivě pokládá Bruce Willis nekompromisně na lopatky .. mistrovský kousek tohoto žánru, kterému čas vůbec nic neubírá na kvalitě ... ()

mikinhoo

Úžasná podívaná, řekl bych jeden z nejlepší akčních filmů vůbec, příběh to sice skoro nemá, ale Willis se tu ukázal v nezapomenutelné roli v nezapomenutelném filmu. ()

honajz2

To je velmi dobrý film. EDIT: Po druhém zhlédnutí bohužel musím hvězdičku ubrat, tak nadšený jako tehdy jsem z toho nebyl a chvílemi se mi to zdálo utahané. I tak je to ale dost dobrý akčňák se skvělým Brucem Willisem. Má sice nějaké nelogičnosti, ale tomuhle filmu je rád odpustím, přece jenom v tomhle žánru se na to až tak nehledí. Líbily se mi hlavně všechny ty akční scény, to, jak celý film byl vedený a taky přidaný humor, který sem skvěle pasoval a oživil to. Funguje to přesně tak jak má, akorát chvílemi se to prostě táhlo, nemůžu si pomoct. 4* ()

Katarine

Ano, konečně jsem viděla Die Hard. Ale že mi to teda trvalo. A on to má být akční thriller, jo? Tse, ty hlášky naprosto přebily i ty nejlepší komedie, co jsem kdy viděla. Ten film je prostě boží. A Bruce je taky boží. „Agent Johnson... Tohle je zvláštní agent Johnson... Nejsme příbuzní." „Myslíš, že jsem debil?" „A nejsi?" Mimochodem, Alan je taky boží. A pal to čert, dám nakonec plné hodnocení (po pěkně dlouhé době). ()

Joe321

Tohle je asi s Lethal Weapon nejlepší akční série. Tady zrovna smrtonostný název českých distributorů nebyl zas tak na škodu. Ačkoliv mám trošku radši právě Gipsona a Glovera díky jejich chemii, v úvahu se musí brát, že Willis žádnou s nikým nepotřebuje. Jeho hlášky jsou ultimátní a roznášej záporáky na hadry. Rickman je taky povedenej mazák. Jednička je má nejoblíbenější ze série, následovaná trojkou a nově čtyřkou, poslední bohužel dvojka. Každopádně Die Hard zkouknu kdykoliv rád znova a znova. -"Attention, whoever you are. This channel is reserved for emergency calls only..." -"No fucking shit, lady. Do I sound like I'm ordering a pizza?" nebo "Bzzzt. Sorry Hans, wrong guess. Would you like to go for Double Jeopardy where the scores can really change?" a -"You motherfucker, I'm gonna kill you! I'm gonna fuckin' cook you, and I'm gonna fucking eat you!" ()

Maddlis

Mno jo, a je to tady, nesmrtelný a nezničitelný Bruce Willis prostě přežije všechno, zabije všechny zlouny a nakonec jeho manželka napálí pěstí reportérovi.Hlášky během filmu se dají počítat na desítky a mě to prostě bavilo. ()

lekr

Geniální film!! Bezpochyby jeden z nejlepších akčních filmů všech dob!! Smrtonosná past nepostrádá vůbec, ale vůbec nic z toho, co má správný akční film obsahovat!! Geniální hlášky, kupa skvělě promakané a dechberoucí akce a nezbytný černý humor. Dvouhodinová smršť, která mě nedovolila ani na minutu vydechnout a držela mě přibitého v křesle až do poslední minuty. Bruce Willis je zkrátka borec a John McTiernan skvělý režisér!! Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl!! ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)