Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

psycholog

Bruce Willis a Alan Rickman, nebo snad John McClane a Hans Gruber? Akční smršť byla parádní. Hans byl asi lepší, ale Bruce zahrál opravdu přesvědčivě a upřímně tohle ho vyzdvihlo vzhůru. Je to klasika, kterou si hodněkrát a rád zopakuju. PS: Johne byl si kropič číslo 1. ()

Novik

Hláškující Willis, skvělý záporák (scéna kdy před McClanem hraje že není teroristou mě dostala), skvělé akční scény a to vše se odehrává v jednom velké budově. Co víc si přát. :) ()

Jerome89

Kdysi dávno ještě v dobách základní školy se mě někdo zeptal kolikrát jsem viděl tento skvost. Odpověděl jsem že 10x. Jenom, zněla reakce okolí. Tak jsem dodal, že sice 10x, ale v jeden den :) Po skončení jsem přetočil pásek VHS opět na začátek a jelo se znova. A já se nemohl nabažit skvéleho Alana Rickmana, Bruce WIllise v životní roli, skvělé režie a neutuchající nonstop akce. Pokud bych měl v životě vidět už jen jeden film byl by to právě tento. ()

Vindemiatrix

"Fuckin´ California!" Vymazlené charaktery prakticky všech postav (s duem McClane - Gruber v čele), úderné hlášky, skvěle gradující děj s několika dobře načasovanýma explozema... Můj nejoblíbenější vánoční film. ()

sarah_w.

Všetci priaznivci tohto filmu ma zrejme teraz ukameňujú, napriek tomu mi však nedá nepovedať, že celkom dobre nerozumiem tomu, ako sa tento film dokázal dostať s kvalitou tak vysoko. Uznávam, že čo sa týka akcie, bola nefalšovaná, drsná a neustála. Práve za to dostala odo mňa Smrtonosná pasca jednu hviezdičku, druhú dostal za účinkovanie skvostného Alana Rickmana, na ktorého mám už roky slabosť. Z môjho pohľadu ženskej, ktorá sa rada pozrie aj na pekných chlapov aj na rýchle strieľačky bol film priehľadný, dej divný, postavy idealizované a hlavný hrdina príliš nesmrteľný na môj vkus. Neustále neviem pochopiť, ako niekto s takými hlbokými reznými ranami na chodidlách mohol prežiť bez toho, žeby umrel na vykrvácanie. A to je iba jedna zo zhruba dvadsiatich scén, pri ktorých som neveriacky krútila hlavou, či do rozpočtu filmu nezaradili aj plateného fyzika, ktorý by dej uviedol do trochu reálnejších kontúr. Ospravedlňujem sa každému, koho som mohla mojím komentárom uraziť. Smrtonosnej pasci nechcem v žiadnom prípade brať jej kultovosť, hoci som ju, priznávam, tento rok videla historicky prvý raz celú. Možnože je to celé iba o tom, že príliš pitvám reálnosť takýchto krvákov, každopádne, subjektívne som si vyjadrila svoj názor možno raz niekto so mnou bude súhlasiť. ()

Rommeo

Již klasický film, který viděl snad každý. Ovšem asi nikdo neví o jeho převratnosti. Smrtonosná past se stala tak dokonalým snímkem díky svému zpracování. Najednou se na filmovém plátně objeví řadový policista, který má celkem špatný život a ještě spadne do průseru s teroristy. Ovšem John McLanne je odlišný hrdina od do té doby ztvárněných hrdinů. Nemá žádné speciální dovednosti a při řešení problému postupuje logicky a dost dostává na frak (nepostřílí 10 zabijáků dvěma náboji a jedním nožem) a tak se stává reálnějším než jakýkoli jiný hrdina. Navíc Bruce Willis je dokonalou volbou a nedokážu si představit jiného herce. Režisér dokáže každou sekundu filmu napnout do velikosti vlasce a divák se baví po celou dobu filmu. ,,Jupijajej ty šmejde“ ()

Mzetko

Tohle je pravá mecca akčních filmů. S divákem si zahrává po celou dobu a udržuje jej v konstantním napětí. Má dobrou myšlenku, navozuje dramatickou atmosféru a vše do sebe perfektně zapadá jako čerstvě vylisované kostičky Lega. Jako třešnička na dortu je to místy komické podbarvení vánoční muzikou, což s filmu dělá takřka podívanou pro celou rodinu (ironicky myšleno, samozřejmě ;-) ). ()

OralBB

Pro mě je Bruce idolem a hlavně kvůli této filmové sérii, kdy hláškuje na všechny strany a s cigaretou v puse drtí záporáky průměrnou rychlostí 10 za půl minuty. Pro mě špička ve svém oboru! ()

billcarson

Zrození legendy akčního filmu, John McClane, běhá po mrakodrapu polonahý, neobutý jak chytrá Horákyně a kosí nepřátele takovým způsobem, že i smrtka může jenom tiše závidět. Now i have a machine gun, HO HO HO.. Alana Rickmana jsem nepovažoval za bůhvijak skvělého záporáka, ale po zhlédnutí Die Hard v originále musím změnit názor a smeknout. Kdyby měl na sobě uniformu SS a zvedal pravičku na pozdrav, byl by to nejlepší záporák všech dob. Prostě dokonalá klasika. A když si mám o Vánocích vybrat nějakou tu klasiku abych navodil tu pravou atmosféru, vždycky sáhnu po Johnovi. ()

pekkanik

Pôvodne som dal 4 *. Vadili mi niektoré naozaj nereálne veci SPOILER (presnosť zásahu mŕtvolou z 20. poschodia na predné sklo auta, zmŕtvychvstanie ochotne obeseného teroristu atď.) KONIEC SPOILERU. Ale je to FILM, nie skutočnosť. Keď som si to pozrel naposledy, pristúpil som na logiku vystavania príbehu a riešenia situácií a zrazu som sa kráľovsky bavil, film má spád, Willis a Rickman sú neodolatelní a že film už má 23 rokov od premiéry na ňom nie je vôbec vidieť. Takže 5*. ()

martan1

"Who's driving this car, Stevie Wonder? nejlepší hláška z filmu, který je pro mě v podstatě definicí toho, jak má akční film vypadat ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)