Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Mirinko171

Tento film patrí medzi absolútnu špičku v žánri akčného filmu. Perfektná akcia, super hlášky, mladý Bruce a super záporák Snape alias Alan Rickman, pri tomto filme sa rozhodne nebudete nudiť ! ()

zippo8

Smrtonostna pasca je nieco viac ako akcny film ma v sebe filmove caro :) Bruce Willis môzem povedat ze s tymto filmom sa preslavil ci uz vtedy alebo teraz sa ludia opytaju vydel si bruce willisa ? a ten co hral v smrtonostnej pasci ? tak o tom to je tento film patri medzi najlepsie akcne filmy s pomedzi vsetkych doterajsich filmou. ()

bergus

Ať žije Hans Gruber (Alan Rickman) jako šaramantní padouch. Tohle je prostě klasika. Bruce Willis vstoupil tímto filmem mezi elitu. Nutno vidět. John Mc Tierman umí točit. John McClane je jedna z nezapomenutelných postav tohoto žánru. Doporučuji i dvojku a zejména trojku. ()

anjac

Přestože všichni předem víme, jak to musí dopadnout (už kvůli herci v hlavní roli), film pobaví i největší zarputilce, zvláště ironickým hláškováním a monologem Johna McClanea. Navíc skvělé ztvárnění hlavního záporáka Alanem Rickmanem. Prostě super... ()

ReproBoy

Pravý akční film. Sympatický hrdina od krve, sršící vtipem s nemalou dávkou odvahy likviduje zloduchy. Ano, jak ohrané. Ale asi neznám lépe natočený film s akční tématikou. ()

BraveCrow

McTiernan si pre tento filmový kúsok vybral vtedy nie moc známeho herca Bruca Willisa. Práve tento film posunul Bruca tam kde je teraz - na špici akčných hrdinov. Po Predátorovi McTiernan skúsil film z trošku iného cesta. A vyplatilo sa. Scenárov o teroristoch, ktorí ovládnu budovu bolo neúrekom. Takže ak chcel McTiernan uspieť musel vytiahnuť tzv. eso z rukáva. To eso bol jednoznačne Bruce. Ako LA policajt John McClane sa z nenazdajky počas Vianoc ocitá vo výškovej budove Nakatomi Plaza plnej po zuby ozbrojených teroristov, ktorých vedie charizmatický Alan Rickman. Samozrejme to museli obohatiť tým, že medzi rukojemníkmi je jeho manželka Holly. Počas jej záchrany môžte vidieť množstvo súbojov, litre krvi a typické Brucove grimasy. Celé to podčiarkuje hudba ala 80 roky Michaela Kamena, kde prevažuje surový zvuk huslí. Tento kultový akčný thriller patrí medzi špičku, ktorý si zaslúži len 5 hviezdičiek. Yippee-ki-yay. ()

CrashHP

Fantastický akčný film so skvelým Bruceom Willisom. Teroristi počas Vianoc plus McClaneove hlášky, ktoré neskutočne dokážu pobaviť, to vôbec nebolo zlé a na 80. roky rozhodne ten najlepší akčný snímok. ()

johael

Mazec na první pohled. V devadesátém na letňáku jsem tento film vychutnal coby zážitek roku. Bomba. Akce, uvěřitelné, vtipné i napínavé. O pár let později, vinou mizerného neprofesionálního nadabování (v rozjuchaných prvních porevolučních letech kdekdo dělal kdeco), byl vrcholný dojem z tohoto díla poněkud pošramocen. Přesto pro ty úžasné a nezapomenutelné emoce z "prvního rande" tento film považuji za zásadní. ()

NickSloterSG

Kdo by neznal Johna McClaina. Není snad člověk na světě (samozřejmě mám namysli lidi co mají doma televizi :), který neviděl a hned si neoblíbil sérii Smrtonostných pastí s Brucem Willisem. Bruce Willis v hlavní roli prvního dílu úspěšné série Smrtonostných pastí. Bruce Willis jako tvrdý a neústupný new yorský policista se přijíždí za svou ženou do Los Angeles na oslavu do budovy Nakatomi, kterou však přepadne banda ozbrojených zlodějů s vynikajícím plánem jak se dostat k penězům. Když budovu uzavřou je John McClain jedinou šancí na záchranu rukojmí. Tento film nám nabízí spoustu nazpomenutelných scén a zážitků. Ten kdo neviděl, nezná filmový svět. ()

Slavusko

Maloktory film si zasluzi tolko hviezdiciek, no Bruce Willis alias John McClane v legendarnom filme urcite ano... Dovod? Tento film je normalne konkurencieschopny s mnohymi dnesnymi filmami a to chcem podotknut, ze bol natoceny pred 22 rokmi... John McTiernan dokazal uz vtedy to, co mnohi reziseri nedokazali do dnes : ) ()

jaja01k

Vysvalení frajeři, co úplně sami (protože všichni ostatní poldové i FBI jsou neschopní tupci) zmáknou celou tlupu teroristů a ještě u toho stíhají vtipkovat (v tomto případě se ve větrací šachtě i převléknout) a přesvědčit svou manželku, co je opustila, že ji milují a nejsou zase takoví nesnesitelní blbci, jak si myslela, ale to ani nemusejí, protože ona je přece nikdy nepřestala milovat... ti už dneska nefrčí, a to je škoda. Naštěstí John McClane je nesmrtelný a nikdy nezklame. Super napínavá akční klasika se super sexy akčním klasikem v hlavní roli. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)