Bruce Willis ako legendárny policajt John McClane bez zbrane a topánok zachraňuje rukojemníkov lupičskej drámy, ktorú rozpútal zločinec Alan Rickman v losangeleskom mrakodrape, aby sa zmocnil cenných papierov v hodnote 640 miliónov dolárov. (TV JOJ)

Matros

Nesmrtelná klasika. Zrození Johna McClanea. Zrození a zánik Hanse Grubera. Jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Výborný vánoční film. ()

laepus

Jestli je tohle učebnice akčního filmu, tak pak už opravdu rozumím, proč jsem se tomuhle filmu vyhýbal tak dlouho, a rozumím, proč jsou akční filmy (celkově jako žánr) tak hloupé... ()

smetyl

Akčnák, jak vyšitej (aby ne, když v hlavní roli střílí Bruce Willis). Viděno cca před dvěma hodinami a už si ani nepamatuji záporákovo jméno. Můžu to svádět na krátkodobou paměť a nebo na mě film nezapůsobil tak, jak by měl. Jednoduše, už jsem v akčním žánru viděl něco víc než nekonečnou přestřelku v jednom věžáku. Nemůžu říct, že bych se nebavil celou dobu ale také nemohu říct, že jsme z toho byl nadšený. Většina hlášek se u mne minula účinkem, několik scén na mě zapůsobilo ale celkově to můžu zhodnotit jako prachobyčejný akční film, s kvalitními herci a průměrným scénářem. Kdo ví, asi nejsem na tenhle žánr ještě připravenej. John McClane je hovado a se zbraní v ruce mu to náramně ladí, zato já kdybych viděl tenhle film v televizi, tak přeladím na jiný kanál bez mrknutí oka. http://www.youtube.com/watch?v=gQHswacESUY ()

Renfield

Vánoční úprava komentáře, hold lepší film si na tyhle dny těžko představit. Také proto nezačnu jinak, něž vánočně, pěkně od zdobení, v tomto případě tou nejblonďatější ozdobou, se jménem Karl. John měl s jejím pověšením lehké potíže (výborná scéna), snad nemohl vybrat ideální místo? Možná. Nakonec ho ale našel a zavěsil parádně, tak aby se i odcházející účastnící večírku pokochali. Proto zbytečné druhé polofinále nepochopím a i když je pro mě Die Hard kult, plný zásobník ji prostě dát nemůžu. Bylo to snad kvůli Alovi? Aby tu také měl "svou chvilku"? Sakra, vždyť on jich tu má spousty, stačí veškeré jeho rozhovory s Johnem, nebo příjezd jako Stevie Wonder. Jo, hlášky jsou parádní, Willis jich má na svém kontě ještě více, než zabitých teroristů. Jeho už tak sympatická postava toho času amatérského fakíra Johna (další ze skvělých scén), je díky nim ještě zajímavější, nepřehnaná. Napětí a bolest s ním skutečně prožívám, obzvlášť právě ve skleněné scéně.... a na tom, kolikrát jsem to viděl, vůbec nezáleží. Navíc je tu ještě jeden velký klad s jedinečným, snadno zapamatovatelným přízvukem, Hans Gruber! V jeho roli je Alan Rickman famózní, takové "užití" hlavního záporáka, se vidí málokdy. Jeho scény jsou skutečně jeho, ty společné s Brucem Willisem potom ozdoba filmu. Reálnému pojetí hodně pomáhá i obsazení zbytku teroristické skupiny, typově přesné, navíc s němčinou, co víc si přát. A nelze zapomenout ani na vánoční (rolničkový) soundtrack Michaela Kamena, který rychle navodí tu pravou atmosféru. Tak šťastné a veselé! 85% ()

HonzaSim

Přijde mi, že jediné, co se tady podařilo, je řetězová reakce, kdy jeden řekl, že je to akční klasika a další ovce už se toho jenom chytly, aby šly s proudem. Vsadim se, že většina to hodnotí spíš z nostalgie. Kdyby to teď viděla poprvé, tak to bude zařazeno jinde. Když vidim, kolik to má procent, mám chuť napálit ještě nižší hodnocení. Tohle mezi 30 nejlepšími filmy? Tak to se musim zasmát. Dokoukáváno na třikrát a jen z povinnosti. K dalším dílům už mě nikdo nedonutí. Ztráta času. Vždyť je to místy tak hloupé, jak kdyby to bylo natočeno na začátku minulého století. Jedna hvězda za Willise, druhá za vánoční atmosféru. ()

Emo-haunter

Nejlepší vánoční pohádka pro celou rodinu :D Smrtonosnou past jsem viděl poprvé jako škvrně a nepamatoval jsem si z ní téměř nic. Teď jsem se rozhodl, že sjedu celou sérii s McClanem a první díl je zkrátka vzor akčních filmů. Skvělé napětí, akce, atmosféra a hlášky fungují dokonale! Respekt i skvělému Rickmanovi a spoustou narážek na chod policejních složek, FBI, médií i společnosti jako takové. Už teď se těším na další díly! 90% ()

Oralfabet

Kdyby se John McTiernan s každým svým filmem zlepšoval o tolik, o kolik se zlepšil mezi Nomády, Predátorem a Die Hard, musel by jeho čtvrtý film být tím nejlepším filmem všech dob. 10/10 ()

bobstock

Přesně jak z učebnice filmového umění akčních dramat..zajetá klišé, která nutně potřebujete k úspěchu na filmovém plátně. 90% ()

thunnus

Nadprůměrný akční příběh Rodericka Thorpa (asi to jméno píšu špatně) byl silně upraven Hollywoodem, nicméně i přes ztrátu "filozofické linie", změnu několika scén a charakterů-původně měl Willis zachraňovat dceru ne ženu a svá dvě vnoučata- a zásadní změnu závěru, se překvapivě vylíhnul velmi povedený akční snímek, který ještě o jednu úroveň vyzdvihuje Alan Rickman jako jeden z nejlepších filmových záporáků žánrem předem odsouzených k smrti. ()

masiko

Alan Rickman se svou první filmovou rolí u mě zapsal jako jeden z nejlepších záporáků. Jinak celkově skvělý start skvělé série. ()

klokyn

Skáčem, umelým samopalom strieľam všetko naokolo, podliezam pod stoličku, predstavujúc si, že je to ventilačná šachta. Toto pre mňa znamenal tento film v mojom detstve. Rovnako aj teraz ho považujem za najlepší akčný snímok, ktorý už nič neprekoná. ()

Ad4mson

"Kdo je v tom autě? Steve Wonder?" Biják mého dětství. Režisér McTiernan spolu s Brucem Willisem definovali akční žánr a stanovili tak určité normy, ze kterých pozdější snímky (Přepadení v Pacifiku aj.) jen překrásně opisovaly. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (viac)