Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

Hemlock

Nízkorozpočtový film, který se prakticky stále odehrává v jednom bytě musel být natočený za několik dní a i přes to v sobě obsahoval vše, co by podobné psychologické drama mělo obsahovat. Excelentní herecký výkon Bohdalky (a to ji moc nemusím) a ještě o level lepší výkon Hádka, kterému jsem sežral opravdu všechno, mě ohromil a díky tomu jsem se vůbec nenudil. Na plný počet tomu scházelo jen více toho strachu. ()

Pitryx

Škoda přeskakujícího děje. Troch mne to mátlo. Ale jinak naprosto skvělí herci a slušně podaný příběh. Závěr překvapil. ()

tavvva

Český film něco takového potřeboval už dlouho. Je to velmi dobře zahrané. Bohdalová mi začala před lety místy dost vadit, ale musím uznat, že se jí tu podařilo zahrát věrně strach a rozčarování. Hádek mě taky překvapil tím, jak umí zahrát psychouše. ()

Boulderman

Nevím proč, ale paní Bohdalová mi v mnoha rolích příliš nesedla. Sice bych našel pár výjimek, kde bych chybu hledal těžko, v každém případě jsem už nečekal, že mě dokáže něčím příjemným překvapit. O to více jsem se zatajeným dechem hleděl na herecký koncert jí a kolegy Hádka, který předvedli v tomto mrazivém dramatu. Klaustrofobní atmosféra umocněná bezmocí staré paní a morálním selháním rozmazleného fracka. Na české poměry fantastické dílo, které mohlo obstát i v kinech. ()

ostravak30

Tak přeci jen umíme natočit kvalitní thriller v českých podmínkách. Navíc s výbornými herci. Jiří Strach je prostě výborný režisér a Marek Epstein je nadprůměrný scénárista. A to spojení dohromady, společně s výbornými herci, nemohlo špatně dopadnout. Je to téma mladíka z rozvrácené rodiny, který má sen stát se velkým hercem. Takových snů má dnes hodně mladých lidí a podporují to v nich hlavně televizní producenti pomocí různých soutěží převážně talentových. A když se mu to nedaří, musí se zařídit jinak. Sehnat peníze ale není snadné. Dalším z témat je snadné ošálení seniorů, kteří jsou osamocení. Tohle může být příběh mnoha z nich. Klec stojí na Jiřině Bohdalové - tradičně výborné a Kryštofu Hádkovi. Film je plný napětí a divák nemá do konce jistotu, jak to celé skončí. A přiznám se, že mě konec překvapil. ()

Dejff_2004

(Ne)překvapivě skvělý počin Jiřího Stracha! Kleci by kino slušelo. Geniální výkon Jiřiny Bohdalové, která podle mého svým výrazem (a netradiční komorní projev) zastínila i výkon dobrého Kryštofa Hádka. Napětí až do konce. Doporučuji! 85 % ()

laardlad

Jeden z nejlepších českých filmů posledních pár let. Psychologické filmy jsou náročné na zpracování. Rozhodně palec nahoru pro ČT a tvůrce za skvěle odvedenou práci! ()

PamelaJJK

Nemám, co bych vytkl. Naprosto famózní TV film, kterému by slušela delší stopáž a velké plátno kina. Sice komorní drama, ale přitom s pohlcující atmosférou a skvělým obsazením. Paní Bohdalová a pan Kryštof Hádek byli naprosto uvěřitelní a dokonalí. Pan Hádek tyhle parchanty umí hrát skvěle. I v ostatních minirolích bylo obsazení super. Vše bylo takové skutečné a civilní a i přes jistou "průhlednost" dějové linky pěkně vygradované. Pan Strach prostě umí, o tom žádná. Bez sebemenšího uzardění plný počet (protože i ten je v podstatě málo). ()

ZHODNOTITEL

Musím říct, že jsem si během sledování týrané Jiřiny Bohdalové několikrát řekl, "co jí to děláš, parchante!" :D V takové situaci jsem ji snad v českém filmu ještě neviděl a o to to bylo celé šílenější. ()

sharka.68

Ta jedna hvězda , co tam není, je za tu Bohdalovou...copak není jiná herečka??? (Vančurová,Maciuchová..) Hádek naprosto úžasnej, ti "hajzlové" mu prostě jdou....A JS je prostě JS.... ()

jfaba

Vesměs souhlasím s komentáři. Dobří herci, dobré téma a tak nějak podobně. Problém mám ale s ČT!!! Milá ČT už mi sereš! Nejlepší je dva týdny před uvedením ukázat, jak bude inscenace probíhat, a jak dopadne... Opravdu jsem se měl na co těšit, a vůbec jsem nebyl překvapen vývojem tohoto dílka. DĚKUJEME! BĚŽTE DO PRDELE! Omlouvám se Vám všem, že to tady ventiluji. Jen jsem se divil, že to tu nikdo nevzpomenul. ()

natalanka

Můj Bože tak to bylo. To tedy bylo něco. Jiřinka a Kryštof to utáhli tak bravůrně.... scénář byl neskutečně nadupaný a bez tichých míst.... no doporučuji všem....všem, kteří rádi ty třešně na dortu......:-) ()

Daniel2003

Tady to tentokrát fakt nevyšlo a chyba je hlavně na straně scénáře Marka Epsteina. Dialogy jsou sice zajímavé a někdy i hluboké, systematicky je to ale strašně špatně poskládané a citelně chybí výraznější motivace. Herecky je ale Klec perfektní. Bohdalka je stoprocentí a Hádek kupodivu taky, a to i s někdy fakt špatnými větami, které musí říct. Celkově ale fakt zklamání, protože ta násilná linka byla vyloženě špatně udělaná . Ono to násilí tam čekáš a smysl dává, jenže ne s těmito motivacemi. ()

MT_Y

Jestli mě na tomhle snímků něco zklamalo byl to závěr filmu (zabití Jiřiny B.) a ten klíč zlomený, absolutně člověk si pak řekne že na to skoro hodinu a půl koukal vlastně zbytečně. Většinu filmu hodnotím kladné, protože bylo to zajímavý, pěkný a vše fungovalo jak mělo... Ale ten konec ten mě fakt naštval, kdyby on se aspoň dostal z bytu, nebo kdyby ona ho dostala tak by to byl dokonalí film, ale tohle? Zbytečnost.... 3 hvězdy (dvě sbírám za ten závěr) a 51% ()

Natalia_Budz

Vůči filmům z domovské tvorby mám vždy strašné předsudky (české filmy za posledních třeba 20 let) . Před snímkem Jiřího Stracha musím ale složit pomyslný virtuální klobouk. Co se týče obsazení tak to byla balada. Jiřina je prostě naše Jiřina, o tom není sporu. Co se ovšem týče Kryštofa Hádka, tak to je prostě herec a ne béčkovej, taky tvárnej - nedělá mu problém zahrát různé typy lidí. Ten nám ještě ukáže, pokud nespadne do druhořadých filmů.  Pocity z filmu: Zvláštní a rozhodně ne příjemný pocit. Jiří Strach měl v rukách ožehavé, nikoliv nepravděpodobné téma z obyčejného života. Kryštof i Jiřina postavám vdechli život. Právě díky tomu si myslím, že se na to znova dlouho nepodívám .. ten pocit je prostě špatný. :D ()

tsatsiki

Jiřinka jako vždycky výborná, ale Kryštof Hádek překvapil, jak svou psycho roli výborně zahrál a konec byl nejlepší, scénář měl Marek Epstein propracovaný a Jirka Strach to dobře natočil. Na české poměry výborný thriller.Za mě 70%. ()