Pani Květa Galová je staršia dáma, ktorá kedysi bola manželkou významného muža, žila v krásnom dome na Hradčanoch a priatelila sa so známymi ľuďmi. Dnes je však osamelá vdova, ktorá žije v pivničnom byte kdesi na periférii Prahy. Jediní ľudia, s ktorými sa stretáva, sú poštárka, ktorá jej nosí dôchodok a obľúbené časopisy a kňaz otec Jan, ktorému ochotne pečie i perie a žehlí. Keď otca Jana preložia do iného mesta a na jeho miesta vstupuje mladý kňaz, ktorý nemá o jej pomoc záujem, časť jej sveta sa zrúti. A práve vtedy do neho vstupuje usmievavý mladík, ktorý tvrdí, že je jej príbuzný. Až keď ho paní Galová pozve k sebe domov, zistí, že s novonájdeným príbuzným niečo nie je v poriadku. Vtedy je však už neskoro... (RTVS)

podoustev

Sakra, ten Strach nějak přitvrzuje... poslední Labyrint byl taky dost psycho. Doufám že u tohohle nechce zůstat nafurt? Každopádně Hádek tady ze sebe asi vymáčknul maximum, scénář mu naordinoval snad všechny herecký polohy co si lze představit. Bohdalka naopak v úloze nezvykle úsporný, hodně mlčící, ale obličejem maximálně prožívající. Tleskám i Epsteinovi za scénář. ()

Martynes

Two people show (slovo "man" by bylo v tomto případě genderově nekorektní) Bohdalové a Hádka zručně a komorně zrežírované Strachem. Ten sice má občas problémy s používáním hudby ve scénách - v napjatých situacích by ji nemusel používat vůbec -, ale Epsteinův scénář, i přes pár logických klopýtnutí, vše drží pohromadě. 7/10 ()

Ironhead

Když zaženete ubožáka do kouta s tím, že přeci poznáte že není vrah, tak neděláte dobře... Na tuzemskou TV tvorbu skvělé, výborní herci a především až mrazivý výkon Kryštofa Hádka *palec nahoru* ()

Grázl83

Neskutečný herečky výkon Hádka, Bohdalka předvádí standard, což je k jejímu věku chválihodné. Za slabší začátek ubírám jednu hvězdu, nicméně za závěr chválím. ()

Franki69

Strachova opravdu hodně povedená jednohubka o šmejdech, důvěřivých důchodcích a s rozplácnutím hmyzu nakonec. Mirce Spáčilové se to líbilo z 65%, to jí dám víc. Za toho hajzlíka, co Kryštof Hádek předvedl, za perfektní Vilmu Cibulkovou a hlavně za Bohdalovou, která ukázala, že je fakt machr. Všechny ty emoce a strachy opravdu staré penzistky, bojující s mladým a zoufale odhodlaným lupičem, s nímž je zamčená ve vlastním bytě uhrála, včetně vzdoru a psychologické převahy, opravdu hlavně výrazem ve tváři a v očích. Ojedinělý a velmi strhující výkon. Příběh netrpí logickými děrami, oba aktéři ho bez problémů dovedou až k závěrečným titulkům. Nebyl by to Jiří Strach, abychom se nedočkali tu a tam podsunutého křesťanského věroučení, ale dá se to přežít. Bez problémů doporučím, za vidění to rozhodně stojí. Pěkných 80%. ()

rigby

Průměrný televizní film. Chvílemi jsem nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Má to velmi pomalý rozjezd, ale záhy se projeví herecké kvality Kryštofa Hádka, který opět září. Zajímavé komorní drama. Bohužel kdybych si nepřečetl obsah, tak neznám postavu hlavní hrdinky, o ní tam toho mnoho řečeno není. ()

Vosje

Hvězdy dávám pouze za herecké výkony. Od určitého okamžiku (nechci spoilovat, modří vědí, který okamžik mám na mysli) jsem se nemohla zbavit pocitu, že je tu vykrádáno jiné psychologické drama, s daleko uvěřitelnějším koncem i dějem. V Kleci se mi zajídalo, že se hlavní hrdina, zejména na konci, chová nelogicky a jako naprostý debil. Ale, jak říkám, herecky tomu není co vytknout a to nejenom u hlavní dvojice. ()

hony23

Povedené psychologické drama o zadluženém mladíkovi, který se rozhodl pumpnout Bohdalku o úspory z kredence. Jenomže Bohdalka dá průchod svému skrblictví a postaví se mu na odpor a tak začíná hra na city, výhrůžky i násilí a vše nakonec dospěje uspokojivému závěru. ()

KukulienkaHO

Sviňa dopadla, ako si zaslúžila. Klec vyniká skvelými hereckými výkonmi Jiřiny Bohdalovej a Kryštofa Hádeka. Hudba dotvára skvelú atmosféru. A divák nikdy netuší, čo sa vlastne udeje. ()

Kozlowski8

Veliká pochvala Jiřímu Strachovi. Natočit příběh se dvěma herci, odehrávající se v jednom malém bytě a řešící vlastně celou dobu jedinou zápletku - který udrží téměř devadesát minut diváka v napětí a nesklouzne do stereotypu - klobouk dolů. Vyprávění navíc není prvoplánovitě emočně vyhrocené - naopak je velice realistické, uvěřitelné, skutečné a představuje situaci takovou, jaká se bohužel ve skutečnosti často děje. K tomu ještě ta zajímavá nadstavba "klece", kterou se stává byt paní Galové. Jiřina Bohdalová i Kryštof Hádek dostávají mimořádný prostor pro vyjádření svých postav. Rozpoložení obou se v průběhu často mění - od zlostného, vzteklého, po skoro až přátelské, od beznaděje a bezradnosti po světlejší momenty. Oba herci jsou výteční. V dnešní době aktuální a velice závažné téma, které se může reálně dotknout rodičů, babiček a dědečků většiny z diváků a je třeba si je připomínat i tímto způsobem, který je možná i účinnějším ponaučením, než články v novinách. 80%. ()

anti.rybka

Běžte víc k oknu, je tam lepší signál... Jirka Strach nám opět naservíroval skvělý snímek, kterému nic nechybí. Za mě opravdu jedinečný zážitek, který drží moji naději v český film. ()

Tomas_PO

Absolútna pecka. Dráma od začiatku až do samotného konca, skvelá idea "kleci", vynikajúce herecké výkony, postavené v podstate na dialógoch 2 postáv - Bohdalke a Hádekovi. Nájdu sa tu takmer všetky sociálne témy, od problémového dospievania, cez krízu stredného veku až po osamelú starobu, spracované veľmi citlivo, umne...a dojemne. ()

Emperor1

Skvělé herecké výkony Hádka a Bohdalové (ta je pro tyhle role stvořená), škoda ne úplně využitého potenciálu, dalo se z toho vytřískat trochu víc, hlavně s Hádkovou rolí se dalo detailněji pracovat, psychopati mu jdou dobře ... ()