Volanie divočiny rozpráva príbeh Bucka, psa hýčkaného svojim pánom i jeho rodinou. Jeho život sa však celkom zmení vo chvíli, keď je zo svojho domova v Kalifornii unesený obchodníkmi so psami, ktorí ho predajú do mrazivej divočiny kanadského Yukonu počas vrcholiacej zlatej horúčky na Klondiku. Tu je svojimi novými pánmi nútený v psom záprahu ťahať hlbokým snehom ťažké sane. Vďaka svojej nezlomnej vôli dokáže Buck v týchto drsných podmienkach prežiť. Našťastie sa mu nakoniec podarí ujsť a nájsť nového priateľa, samotárskeho dobrodruha Johna Thorntona (Harrison Ford). Po jeho boku zistí, že vďaka svojim prirodzeným inštinktom dokáže v nehostinnej divočine nielen prežiť, ale dokonca v tomto novom a slobodnom živote nachádza aj potešenie. (Cinemart SK)

zdenzo

PŘEKVAPIVĚ POCTIVÉ 3* Ač vinou špatných digitálních efektů, které v době "hraného" lvího krále nebo pár let staré Knihy džunglí neobstojí, chcete po první třetině filmu opustit kino, protože na naivní Hallmark produkci fakt nemáte nervy, náhle přichází zvrat a příběh Vás začne vztahovat. Postupem času infantilní CGI triky nevnímáte díky humoru i panu Fordovi. Takže 3,5*. Btw kam se poděla stará dobrá škola vycvičení živých zvířat pro film? ()

senecek

Trošku je s podivem,že v 60,70,80 a 90-tých letech se točily super filmy z přírody v reálu a s živými zvířaty,ale i tohle ,,počítačovo-animované" dílo docela bavilo👌. Film viděn při nedělním krásném odpoledni s vnukem a i za něj dávám pět hvězdiček ( a za mě ještě i za H. Forda,i když ,,Indy" už z něj dávno není ...) 👍. ()

WeeLass

Bylo to nádherné, film jsem celý obrečel, ale nemůžu se nezmínit o tom, jak falešně ten pes občas působil. Různé ty CGI grimasy a pohledy mě vytrhly z té fantazie a myšlenkami jsem zabloudil někam do bláznivých komedií, což určitě nebyl účel. Konec byl hořkosladký, Buck našel sice domov, ale bylo mi ho stejně trochu líto. Neskutečně emotivní film. ()

Daniel2003

Až překvapivě dobré. Na CGI Bucka jsem si zvykl velice rychle a jeho pohyby jsou udělány velice pečlivě, i když na Disneyho poslední výtvory (zvířata z Knihy džunglí nebo Lvího krále) nedosahuje ani omylem. Vizuál je celkově ohromná kupa CGI, ale tak strašně hezky udělaná, že mi to vůbec nevadilo, spíš naopak. Příběh Bucka je sama o sobě hezky napsaná záležitost a ještě lépe zpracovaná. Jeho ohromným boosterem je však Harrison Ford, který mě neskutečně překvapil. Vážně! To, že Ford ani neumí hrát špatně, víme všichni, a že každou roli vysekne naprosto s přehledem, taky. Ale takovýhle výkon na tak malém prostoru...smekám. Konec je pak správně srdcervoucí, ale ne nuceněn naopak velice jemně. Ve finále mě tedy Volání divočiny vůbec nezklamalo a jsem rád, že i předčilo má očekávání. 80% ()

maniacxl

Já chápu,že asi bylo potřeba psí hrdiny zdigitalizovat,protože z živých psů by tohle nikdy nedostali.Ale mně to strašně vadilo.Chtěl jsem se podívat na dobrodružný drsný příběh o zlatokopech a psích smečkách,a dostal jsem pohádku.Ford už taky bohužel ztrácí dech.Plusů zde bylo málo na to abych hodnocení vytáhl alespoň na průměr.Myslím si,že tohle zpracování je zcela zbytečný,a škoda peněz do toho vložených.40%. ()

natalanka

Jedním slovem? Kouzelné a dokonalé. Nádherný příběh o psí duši, životě a naději. Původně jsem se ani nechtěla koukat. Se znám. A knihu jsem četla a bulela jsem u ní. Ale jsem ráda, že znovu oprášili Londona. Animace je perfektní a příběh psa Bucka Vás ihned vtáhne do děje. Líbila se mi věta Harrisona Forda, když rozházel zlato zpět do vody... stačí mi jen tohle... nikdo nepotřebuje víc........:-) Já doporučuji těm, kteří mají ještě kus dětské duše a umějí na svět koukat i těma dětskýma očima :-) ()

BlondJames

Když jsem zjistila, že pejsci budou udělaní CGI animací, myslela jsem, že to bude vypadat nepřirozeně, že mě to bude iritovat a nebude tím pádem bavit, ale opak je pravdou.Bavila jsem se příjemně a animace vypadala absolutně dokonale, takže jsem si to užila plnými doušky.Brečela jsem dojetím, smála se- jak malý dítě- psím kouskům, a nevidím důvod, jakožto milovník psů, abych tohle podhodnotila. ()

blondboss

Musím skonštatovať, že tento snímok je krásnym príkladom dnešnej doby, ktorú žijeme a ktorú do značnej doby ovplyvňuje digitalizácia. Prepáčte, ale natočiť rýdzu dobrodružnú klasiku na ťažko digitálnom pozadí, to je už trochu moc. V tomto filme doslova absentuje človečina, realita a zmysel pre akúkoľvek čistú emóciu. To naozaj tvorcovia nedokázali vytrénovať jedného psa, aby dokázal plnohodnotne uhrať Bucka? Namiesto toho sa tu premáva plejáda digitálnych psov, ktorí nemôžu nahradiť reálne chovanie psa a do tejto dobrodružnej atmosféry sa to jednoducho nehodilo. Nemyslím si, že Jack London by bol z tejto verzie nadšený. Ja osobne som určite nebol, aspoň že Omar Sy a Harisson Ford potešili. 60 % ()

jungewolf

Velice dobrý dobrodružný film : 4 * a 70 % . Vůbec nevadilo, že všichni psi+vlci byli vytvoření počítačově. Čtvrtá * je za nádhernou severoamerickou přírodu v kanadských provinciích Yukon a Britská Kolumbie . ()

Perunwit

Hezký příběh dle románu Jacka Londona. Film nabízí krásnou přírodu, efektní jízdy musherů a další krok směrem k nahrazování reálných aktérů animacemi. Chvílemi Buck působil naprosto přirozeně, jindy ovšem bylo jasně patrné, že není výtvorem přírody, ale grafiků. Holky si na konci poplakaly a všichni byli spokojeni. ()

imaginer21

Teda zpracovat tuhle náročnou klasiku do mládeži přístupné Disneyovské verze, to chtělo kapku fantazie a zručnosti. Digitální polidštění psisek i jiné zvěřiny (hlavního hrdiny především) beru jako záměr tohoto účelu. Ostatně humorné scény a i naprostá srozumitelnost každého psího gesta ve víru událostí v tom světě lidském (ať už ve scénách davových nebo těch citlivých mezi čtyřma očima) je jasně určena dětskému publiku, násilí vesměs bez krve taktéž. Střídmá stopáž i dostatečné využití jednotlivých charakterů v ní a především nádherná výprava v kombinaci s podmanivou, ne-li dechberoucí Kaminského kamerou jsou zase plusem pro dospělé. Fordovi bych uvěřil i rozklepaný malíček - minimalistické hraní s maximálním účinkem a (v originále) citlivým doprovodným vypravěčským hlasem dávají téhle pohádkové verzi Londonovy klasiky krásný rozměr. Nutnost vidět na velkém plátně, kdekoliv jinde film vyzní laciněji. Cara Gee je jednoznačně nový objev pro role správňáckých klaďasek. ()

KolarikKing

Tak tohle se povedlo. Podle traileru jsem se bál, že to kvůli digitálnímu psovi nedopadne dobře, ale nakonec jsem byl dost spokojený. Zasmál jsem se, pobrečel si a z té přírody jsem byl také uchvácený. I když digi, tak byl Buck v pohodě. Omar Sy s Harrisonem Fordem mi také udělali radost. Krásný rodinný snímek. ()

rigby

Příběh Jacka Londona z kruté Aljašky mám rád už od dětství, a tak jsem si nemohl nechat ujít ani nejnovější zpracování. Bohužel jsem si předem nepřečetl, že se jedná o komediální zábavu pro děti s roztomilým digitálním pejskem. Nejedná se o vyložený průšvih, diváci budou určitě spokojení. Ale všechno je až moc sluníčkové a načinčané, po původní drsné atmosféře ani památka. Příště se poohlédnu raději po starším ztvárnění. ()

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu