Annabelle 3: Návrat

• Česko Annabelle 3 (viac)

Príbeh o zlovestnej bábike zo sveta filmov V zajatí démonov prichádza vo svojom treťom pokračovaní. Tentokrát sú démonológovia Ed a Lorraine Warrenovci pevne odhodlaní zabrániť ďalšiemu nešťastiu a zlom posadnutú bábiku si prinášajú do svojho domu. V uzamknutej izbe, plnej artefaktov, ju s požehnaním kňaza bezpečne uložia za posvätené sklo vitríny. Čaká ich však nekonečná noc hrôzy, lebo Annabelle prebudí zákerných duchov v miestnosti, ktorí si vyhliadli novú obeť – desaťročnú Judy, dcéru Warrenovcov, a jej kamarátky. (Continental film)

AgnesDee odpad!

Od tohoto "skvostu" jsem nic moc nečekala. Věděla jsem, že to bude špatný, a měla jsem pravdu. Co mě ale překvapilo, jak MOC špatný tohle je. Ale začnu pozitivy - strašidelné scény fungují dobře. A... to je vše. Film spíše působí jako slepenina strašidelných skečů, které na sebe ani nenavazují. Dokonce ani nemají nic společného s Annabelle. Ta je tam jen proto, aby navázala na Conjuring sérii, protože jinak by film mohl fungovat i samostatně jako příběh o bandě holek, co se dostanou do strašidelnýho baráku a probudí tam zlo. V tomhle případě by to fungovalo. Ale povězte mi, v jakým vesmíru by ten démon manipulující panenkou byl tak mocný, že by dokázal oživit všechny ostatní démony a duchy spojené s dalšími předměty, a poražení Annabelle porazí i ty ostatní? Proč se tenhle snímek jmenuje Annabelle comes home, když o Annabelle vlastně vůbec není? Jak má démonem posednutá panenka pomoct vyvolat ducha mrtvého otce? Proč si Danielle myslela, že jí pomůže vyvolat ducha místnost plná zla? Tenhle film je tak špatný, že se stydím za to, že jsem se při něm bála (i když strašidelné scény byly vážně dobře natočené). ()

hrumsrt

Miluji Conjurings, takže jsme ochoten tomuhle filmu hodně odpustit. Z jedné strany určitě nejhorší díl série, protože přes teenagery se to táhnout takhle nedá, navíc to nepřichází s ničím novým a je to pořád dokola. Ale zase tak poctivě to stojí na sérii s manželi Warrenovými, a to tak že mě to bavilo. Odklon od linky v Annabelle a jasná ždímačka V zajetí démonů, ale já se nezlobím... Kdyby to nebylo tak moc teen, tak bych byl ještě nadšenější. 60% ()

koty2201

Čakal by som, že keď sa príbeh týka manželov Warrenových, tak že to bude jeden z tých lepších kúskov v Conjuring sérii a ono prdlajs. Už niekoľkýkrát sa mi potvrdzuje, že pokiaľ za filmom nestojí samotný James Wan, tak to nikdy nebude tak dobré, ako keď sa na režisérsku stoličku posadí niekto iný. Bohužiaľ. A aj atmosféra je hneď menej creepy a nepríjemná. Na to, že je to horor, tak sa dokopy nič neobyčajne vypäté nestane a netŕpol som, že kedy sa čo pokazí. Nehovoriac o tom neprirodzene rýchlom konci, kde si so zlom hravo poradili dve teenegerky a jedno dieťa. Aj napriek tomu, že boli v značnom oslabení oproti všetkým tým temným silám. A nie len to; niektorí enemáci boli až príliš pritiahnutí za vlasy, kde som mal trochu pocit, že už film trochu skĺzava do fantasy žánru. Ale nelogickostí tu je určite viac, kedy mi bolo skôr až trochu do smiechu. Z ústredného tria som poznal len jednu herečku, ktorá niekde už hrala, len netuším, čo to bolo. Ale aj keď je herecké obsadenie prevažne neznáme, tak hlavné hrdinky to herectvo majú bohužiaľ stále v plienkach a nikto nepredvádza nejaké extra kvalitné výkony. S výnimkou Very Farmigy a Patricka Wilsona, ale tí sú v tomto dieli naozaj len na skok na začiatku a na konci. Charaktery hlavných postáv sú aj na štandardy tejto série dosť slabé, čiže práca s postavami tu nie je takmer žiadna. Nijak to nevyniká z priemeru. Hudobne to nie je zlé a rovnako aj práca s kamerou je našťastie na úrovni a tú musím pochváliť. Čiže aspoň v niečom ostáva kvalita zachovaná. Keby som to mal zhrnúť, tak fanúšikom série samozrejme odporúčam aj túto tretiu Annabelle. Fanúšikom hororu už tak veľmi nie. Snáď si zážitok vynahradím tretím Conjuringom. ()

J.Mayen

Nerozumim tomu, pokud se nekdo rozhodne natocit horor nebo jeho pokracovani, proc do takoveho filmu musi za kazdou cenu cpat humor, navic teda dost trapny a ubohy. Ten blbecek s tou kytarou byla ve filmu naprosto zbytecna postava, da se rict, ze me sral od zacatku do konce. Poslednich dojemnych 20 minut si mohli tvurci take odpustit, kdo je v hororu na takovy rozuzleni zvedavej. No kazdopadne sceny a dej v panoptiku duchu mel raz a atmosferu, za to si film opravdu 3 hvezdy jinak zaslouzi, za blbecka s kytarou a zbytecnych 20 minut ke konci minus 2 hvezdy. ()

Tomate

Ako vážne ? Ultimátna týmovka na štýl Avegers a oni toto ? Viacej postáv umrelo aj v Spider-Manovi. Aká je cena za totálny fuckup a vypustenie Pandorinej skrinky démonov ? Správne, žiadna. Na konci z toho máme ešte peknú príhodu na ktorej sa zasmejeme. Prišlo mi to skôr ako promo na nové postavy v univerze. Keď už konečne niečo z tej tmy vyliezlo zrazu bol koniec. Snáď sa dočkám filmu o samurajovi alebo psíkovi a bude to mať gule ako Bob. R.I.P. Lorraine Warren teraz môže strašiť tvorcov. ()

Veto_01

Trochu mi to připomínalo Chatu v horách až na to, že v Annabelle 3 vypustí všechno. Těšil jsem se na zástup nejrůznějších duchů a démonů, kteří rozporcují alespoň pár lidí a dostal jsem téměř dětský horror bez kapky krve a s mizernými nápady. ()

AndrewNewman

Warneri už po tých rokoch čo pracujú na hororovej tématiky manželov Warrenovcov, vedia ako ukočírovať desivý, no pre širokú cieľovku lákavy film, kde všetky tri hrdinky prežijú a v konečnom dôsledku sa vlastne nič zlé nestane, no aj tak sa pri sledovaní filmu bojíte. To je skrátka odkaz Jamesa Wana, ktorý nepotrebuje vraždiť takmer nikoho a jeho horory sú aj tak klenoty žánru. Niekomu to možno vadí, pretože vraždy sú vždy klasickým prvkom hororu. Ja si to nemyslim. Horory sledujem kvôli atmosfére, napätiu z neznámeho a temného. Nie kvôli tomu, aby som sledoval Annabelle ako vydrancuje polovicu obyvateľstva, na ktorých mi aj tak nezaleží. Takže pre mňa spokojnosť. Horor mal naozaj grády aj pár úsmevných momentov a už teším na trojku Conjuring. ()

ZHODNOTITEL

Tohle je film, který jsem od námětu Annabelle očekával. Škoda, že to přišlo až s třetím dílem. Prvních 15 minut geniálních s Verou Farmigou a Patrickem Wilsonem. Dál to potom začíná být poměrně hloupější a hloupější. Především počínání hlavních hrdinek. Několikrát se během filmu totiž nabízí otázka: "Proč to dělá?" Dívka zavřená v duchařské místnosti se zde několikrát vyděsí k smrti a v následující scéně je vždy už opět vyklidněná a přepravená zešílet znovu. Do toho kolem domu pobíhá vlkodlak a lamač dívčích srdcí se s kytarou schovává v kurníku se slepicemi. Tyhle nesmysly nabourávala jinak dobře stavěnou hororovou atmosféru a film panenky Annabelle. Chvílemi se nabízela otázka, jestli tak nejde zároveň i o třetí pokračování Husí kůže s Jackem Blackem. Dokonce i některé momenty s panenkou byly v některých situacích spíš komické, skoro parodující. Tak či onak, bylo třetí pokračování příjemným překvapením. ()

PamelaJJK

To měl být vtip? Ani jako horror pro malé děti by se to nedalo brát. Začátek s Verou Farmiga a Patrickem Wilsonem diváka navnadí, ale sešup do stoky je příliš rychlý. Kromě M. Iseman a zmíněné dvojice je obsazení tragické a velice nesympatické. Dějová linka není až tak špatná, ale určitě by musela být o několik levelů lépe zpracovaná. Lekačky? Možná jedna. Hudba? Nekorespondující a směšná. Triky a vizualita? V podstatě nic. Bohužel. Závěr je, i na Ameriku, příliš patetický a dojemný. Zhruba od půlky filmu jsem sledoval čas a těšil se na vysvobozující titulky. Vím, že jsem mohl stisknout stopku, ale pořád jsem doufal a čekal a... A nic. Jedna hvězda je za Veru s Patrickem, půl hvězdy za Madison a když to zaokrouhlím, tak jsem na nadhodnocených 2 hvězdách. Škoda. ()

natalie15

Čo skutočne nedokážem pochopiť je hlúposť hlavnej hrdinky, ktorá napriek tomu, že je tam jasne napísané NIČ NECHYTAŤ a pri Anabelle URČITE NEOTVÁRAŤ, vojde do miestnosti s prekliatymi predmetmi a všetko pochytá a Anabelle otvorí. Osobne by som tieto príkazy brala celkom jasne na vedomie a nčoho sa nedotýkala. Ale to by potom nemohol byť tento horor. Škoda, že tam nie je viac o Warrenovcoch, pretože práve oni dodávali istú civilnosť a drive vo filmoch Conjuring. V tomto filme to chýba. Za mňa 60%. ()

ScarFace_V8

Prolog - do úvodu nejděsivější panenky všech dob. Act I.. – Nic moc se neděje, blbka šmejdí, objevuje, všechno ohmatá a přivolá na sebe pohromu. Act II. – rozuzlení. A epilog – všechno dobré. Takhle by se dal film rozdělit. Konečně nějaké využití Warrenů jinak než jako supr vymítače… i když tam 80% filmu vůbec nebyli. Jak píšu výš – v první části se moc neděje a slouží pro budování základu pro postavy. A pak to přijde! Hodně temná hodinka s poměrně cool momenty s docela dobře vybudovaným napětím a jumpscary, které si dávaly docela na čas se také daly skousnout. Jen mimointeriérová vyumělkovaná mlha působila docela trapně. Vlkodlak mě příliš nezaujal jakoby tam ani nepatřil. Nevěstu a převozníka bych ale docela rád viděl i solo. SPOILERS: Na to že ve filmu umře jen jedna slepička, vše drželo celkem v napětí. V epilogu však všichni úplně v pohodě – „Ale tak vůbec nevadí Danielko, že jsi na nás vypustila pohromu v podobě démona, který před dvaceti lety brutálně rozhadroval bandu sirotků s jejich pečovateli na jednom statku“. Bohužel výše zmínění démoni, kterých Annabelle využívala tam byly jenom aby někdo dělal bubu, ale jinak jsou úplně neschopné a nepoužitelné děsivé elementy. Když už mají přesílenou náladu a ve spárech svojí oběť... proč to prostě neskončí? DJ Valak v Nun taky udělal blitzkrieg a nikdo si ničeho ani nevšiml když posedl Maurice. ()

blazma

Bez dvojice Vera Farmiga a Patrick Wilson to prostě nemá tu sílu, jasně ve dvojce nebyli vůbec, ale aspoň tam byli zajímavější postavy. Tady děvčata jsou nevýrazná, romance se sousedem je zbytečná, ale asi je to trend mí nějakou romanci ve filmu. Nejvíc ten finální zážitek pokazil Vlkodlak nakonci, to už bylo moc. ()

blondboss

Očakával som ďalší klenot do Conjuring univerza, nakoľko ja som presvedčený o tom, že horory z tohto univerza sú o triedu lepšie ako tie ostatné rýchlo kvasené. Tretie pokračovanie Anabelle aj so starými známymi Warrenovcami nám nadväzuje v podstate na prvú Anabelle a taktiež prinesie aj celkom mrazivú atmosféru. Každopádne ale v rámci tohto univerza sa jedná azda o najslabší film a v zásade tento snímok nepriniesol žiadny výrazný moment, ktorý by strhol diváka tak, že si ho zapamätá viac ako priemerné hororové snímky, ktoré sa teraz točia. Takže za mňa určite sklamanie a verím, že si Conjuring zachová svoju kvalitu do budúcnosti. 55 % ()

Spider-Man letí k miliardě

Spider-Man letí k miliardě

01.07.2019

Spider-Man: Daleko od domova má sice v Americe a ve zbytku světa premiéru až tento týden, stihl si však odbýt start v Číně, Hongkongu a Japonsku, který ho za první víkend vystřelil ke 111 milionům… (viac)

Pokračování Annabelle má název

Pokračování Annabelle má název

18.03.2019

Třetí díl hororového spin-offu k sérii V zajetí démonů o panence Annabelle má již oficiální název. Film vstoupí do kin pod titulem Annabelle Comes Home. Název pak odkazuje na fakt, že se třetí díl… (viac)