Andre Davis (Chadwick Boseman) prežil už detstve trpkú ranu, keď jeho otca, policajného dôstojníka, zastrelili v službe počas zásahu. Napriek tomu sa Andre vydá v jeho stopách a stane sa hrdým newyorským policajtom. Po tom, čo v dôsledku chybného kroku upadne do nemilosti nadriadených, prichádza príležitosť, aby si napravil povesť a dokázal svoje schopnosti. Pridelia mu prípad lúpeže, do ktorej boli zapletené drogy, počas prestrelky v reštaurácii na Mahattane prišlo o život osem policajtov. Andre a jeho tím majú vypátrať vrahov ôsmich policajtov. Reštaurácia slúžila ako skrýša pre drogy, a tak mu v pátraní pomáha policajtka z protidrogového oddelenia Frankie Burnsová (Sienna Millerová). Aby svoj plán uskutočnil, rozhodne sa prvýkrát v histórii úplne uzavrieť Manhattan - ostrov oddeliť od zvyšku mesta, presmerovať vlaky, kontrolovať vodné cesty a uzavrieť všetky mosty a tunely. Začína sa divoká honba za dvoma ozbrojenými a nebezpečnými vrahmi Rayom (Taylor Kitsch) a Michaelom (Stephan James) na úteku, ktorí sa musia za každú cenu dostať z uzavretého ostrova a uniknúť policajným kontrolám. Počas prenasledovania vrahov však Andre sleduje stopy vedúce priamo na policajné oddelenie a odhalí rozsiahle sprisahanie zločineckej skupiny skorumpovaných policajtov. Sám sa stane terčom útoku a musí odhaliť nepriateľov vo vlastných radoch. Kto stojí za lúpežou a masakrom policatov, a kto ho chce dostať, aby ho umlčal a svet sa nikdy nedozvedel pravdu? (TV JOJ)

NikiVai

Dobrá detektivka s neotřelou zápletkou. Uzavřít 21 mostů by v reálu musel být fakt super koordinovaný zásah, bylo by zajímavé se dozvědět, zda by se to policii povedlo v tak rekordním čase. Dobře se tu otevřela dvě celkem zásadní témata - poctivost policie a nízké platy složek záchranného systému. ()

Bragi66

V rámci žánru dobře odvedená práce. Dobrá atmosféra, docela dobří zlí, kterým se jejich plán postupně sype, hodní a zlí policajti, moc nepřehnanéné, ale malebné  přestřelky atomu podobně. Dalo by se policejním opatřením lecos hnidopichnout (třeba jak tu zlopaní sice spoutá, ale neprohledá, jestli nemá další zbraň), ale jinak vřele doporučuji. ()

Hixx

Kriminálka do pohody.  Wakanďan rieši zaujímavý prípad 2 banditov kôli ktorým sa ukáže korupcia v newyorskom policajnom zbore. ()

Grezocrusk

Film ktorý nikoho neurazí s dobrou hudbou v pozadí a nie tak strašne nezmyselnými bojovími scénami.Napatie si udržiavate od začiatku prepadu až k rozuzleniu.Koniec a celkový priebeh sa dal očakávať ale to nemeni nič natom že ako večerný film by som si ho znovu pozrel i napriek tomu že pribeh a celková pointa sa opakuje u x filmoch.Stopaž filmu sa mohla strihnuť o 20 minut ale neurazí ani 1:40 , trošku bolo sklamanie však že aj napriek tomu že cely film bol v podstate skoro o 4 ľudoch , tak postavy sa vôbec nevyvinuli ani trošku a keby nebolo začiatku tak nevieme o detektivovy vôbec nič.Celkovo by som to zhodnotil na 75%. ()

bedsore

Ani áčková produkce, ani dynamická režie nedokáže skrýt, že si scénarista ukousnul většího sousta než bylo zdrávo. Nijak zvlášť promyšlený, někdy přepálený se spoustou defektních detailů, které nedají spát alespoň trochu pozornému divákovi. ()

Zaks

Vcelku slušná akčná a výživná krimi s pár drobnými logickými nedostatkami, ale bez vážnejšieho dopadu na celkový pozitívny výsledok. ()

patient333

Wow príjemný prekvapenie. Čakal som akčnú strieľačku, kde sa zbraň neprebíja, klasický "ja som nevinný, policajti sú podplatení" námet, ale namiesto toho prišiel dospelý film. Takto sa prosím pekne, robia akčné filmy. Začína to zvoľna, postupne pridáva napätie a krásne tvaruje charaktery jednotlivých postáv. Zápletka dáva zmysel a akčné sekvencie, najmä prvotná streľba policajtov a potom útek pred detektívom sú lahôdka v choreografii. Parádne vystupňované dielo mi však pokazil málo svižný koniec. Záver pôsobí ako narýchlo uzavretie deja, nech je divák spokojný. Vedel by som si predstaviť troška morálneho dilema. Inak herecké duo Boseman + James bol výborný výber. ()

Rorschach_SK

"Verím Ti. - Prečo? - Lebo si jediný policajt, ktorý sa ma nesnaží najskôr zastreliť." Jedna zle načasovaná lúpež - množstvo mŕtvych policajtov - množstvo ich kolegov, ktorých svrbí prst na spúšti - jeden čierny ostrostrelec, ktorý sa to všetko snaží rozlúsknuť. Svieži snímok s výborným tempom. Na dlhé debaty nie je čas, noc je krátka a lovecká aréna na ktorú sa zmenil nočný Manhattan sa čoskoro prebudí k životu. A čím viac sa blíži východ Slnka, tým viac sa odkrýva špinavé pozadie spravodlivosti. ()

megacik

Dej bol vskutku napínavý, ja som sa celkom bavil, ako sa to hovorí... pri popkorne. Ani nechcem identifikovať, čo sa mi vlastne nepáčilo, pretože to boli len nejaké drobnosti. Každopádne, po dlhých mesiacoch konečne nejaký akčný film, pri ktorom som nemal zajačie úmysly, a nechytal ma spánok. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

Herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let

29.08.2020

Hvězda Black Panthera herec Chadwick Boseman zemřel ve věku 43 let. Talentovaný herec prohrál svůj čtyřletý boj s rakovinou tlustého střeva. Boseman hrál kromě krále ve filmech od Marvelu také ve… (viac)