BROKEN_

Damon Lindelof... co víc si můžu přát. Toho chlapa žeru a jeho předchozí seriály Lost a Leftovers mě dokázaly okouzlit takovým stylem, že to nedokáže jen tak někdo. Jeho styl se přiznám miluju a Watchmeni mají úžasný náběh, který bude zajímavější a zajímavější... o tom nemám sebemenší pochyb. Už teď z toho nemůžu spustit oči. HBO zase dokazuje svoji velkou kvalitu, jakou mají, co se týče produkce. Strašně dobře se na seriál kouká. No a ten skvěle podmanivý soundtrack nemá chybu. Extrémně se těším na zbytek a nemůžu se dočkat, co dalšího předvede Lindelof. P.S. Ačkoliv jsem jako fanoušek Zacka Snydera stále neviděl jeho filmovou verzi, tak i tak jsem si zde všiml odkazu na jeho film a zajímalo by mě, jestli se jedná o pokračování jeho filmu. :-) BTW komiks Alana Moora je mistrovské dílo. ()

geklon

Pár věcí mi tam dost nesedí, jako ten amaterskej útok na ranč. No, ale nechme na hlavě, vždyť se jedná teprva o pilot a možná se nám to ještě všechno osvětlí. Vizuál je parádní, postav zatím taky dost, Don Johnson byl jako oběť jasnej už od první půlky. Reznor s Rossem to vyšponovali na čtvrtou hvězdu. Ale od teď už budu jen přísnej. ()

micle21

Rozhodně bych krátil, přišlo mi to nafouknuté a nechal bych jen hlavní děj (začátek, míchání vajec, večer - pak mi její význam došel).. a teda rozhodně mě nepotěšilo, co se stalo s postavou mého oblíbence Dona Johnsona..ale jinak jsem se dobře bavil a uvidím jak dál.. ()

kenkaku

OK... film znám, komiks ne. Takže úvod do “nového světa” mi přišel celkem odfláknutý. Proč prší kreveto-medůzy? Jako ono jsou dva tábory? Proč je tam Adrian Veidt? Proč vypadá policejní vznášedlo jako vznášedlo Nite Owla? Nebo vysvětlit co je “redfordovné”. Ani prd. To mi vadí. Vyvažuje to hromada známých tváří (až mě to prekvapilo) a odpovídajíci PG zařazení. ()

Klajnik

Watchmeni měli drive a každá postava měla hloubku. Zdejší skvadra nudných postav (negryně v čele je vyloženě nesympatická) se postarala, aby mě nezajímalo vůbec nic z toho, co se tam dělo. Debil Lindelof by neměl být k látce Moora vůbec připuštěn, když jeho literární um nedostahuje Mooreovým kvalitám ani po paty. Chápu, že se dnes řeší rasismus a Watchmeni jsou alternativní realitou současného světa, ale stejně nebylo odůvodněno proč KKK pod maskou Rorschacha vede rasovou válku. Dal bych tomu 1/5 díky scéně s dobytkem a jisté estetice, která však nemůže té Snyderově vycucat ani prst u nohy. ()

malenfant odpad!

Jsem bílý a stydím se za to. (hodnoceno po 12 minutách, jestli ještě seberu odvahu, podívám se dál a dojde ke twistu ve kterém bude vše naopak, komentář změním) ()

Dimo

Vůbec tomu nerozumím (doufám, že jen prozatím), ale vůbec mně to neva, páč se na první díl koukalo tuze dobře a poslouchalo se také. Potěší pomrknutí na knižní i filmové rodiče. ()

aR3Zz

První díl byl pro mne obrovské zklamání. Dostatečně mě nezaujal, nevtáhl do děje, neupoutal mou pozornost. Upřímně, kdybych neměl informace od přátel, že to bude lepší, dál bych se na seriál nedíval. 3 hvězdičky jsou v tomto případě velmi milosrdné. ()

zapalik

Atmosféra, příběh, herci, všechno absolutní luxus. Jelikož nemám miniaturní přirození ani jiný mindrák, že bych musel jako mentálně zaostalý člověk negativně vnímat příběh spojený s rasismem, tak, jako někteří ohroženě cítící se edinci v diskusi (alternativní historie bílému heterosexuálovi nemůže ničím ublížit, vy tupounci), tak musím dát téměř plný počet bodů. Vše fantazie, dlouho mě nic tak moc neoslnilo, nebudu se moci dočkat dalšího dílu. Hvězda dolů za naprosto tragickou kvalitu obrazu s artefakty. Směšný datový tok, ostudné video na úrovni devadesátek nebo kinoripu. A ten zvuk, škoda mluvit. Tohle kazí veškerou produkci na HBO. Ale jinak naprostá paráda. ()

Ondrejoslav.

Nedávám jednu hvězdu za to, že jsem ukřivděnej rasista, jako většina lidí co to tu komentuje, dávám ji z důvodu, že jsem nemohl dokoukat ani první epizodu. CGI je hrozný, hudba je příšerná, kamera a režie naprosto plochá, příběh je... eh? Bohužel Watchmeni nejsou nijak odlišní od levných superhero seriálů. Doufal jsem, že se budou chtít vyrovnat Umbrella Academy, ale spíš bojujou v blátě s Flashem a podobnýma. ()

The.Splash

Lindelof po Ztracených znovu ukazuje, že umí tvořit správně tematickou atmosféru. Hned v prvním díle je tolik linek, které otevírají dvířka možným politickým a sociálním otázkám stejně jak to dělal pan Moore ve svém komiksu. Atmosféru tu má na jedničku. Jediné, co mě trošku štve je akce, která se bojí nám ukázat co se vlastně děje. Spousta akčních scén je nasnímána a sestřihána tak, že vlastně nic nevidíme. Často se hlavní akce odehrává mimo záběr. V tomhle ohledu bych si přál aby se seriál více inspiroval Snyderovou filmovou adaptací. ()

JohnnyD.

Zatím teda slabota...Postavy nesympatické, děj nudný, akční scény stupidní. S komiksovou předlohou to nemá prakticky nic společného. Místo snahy o originální a zábavný produkt, jsme zatím dostali jen rádobyinteligentní, ultrakorektní slátaninu...Ani se nedivím, že s touhle rasovou politickou agitací autor předlohy nechtěl mít nic společného... ()

AnthropOcean

Neviem pre koho je tento serial urceny, ale ako fanusik grafickej novely Watchmen sa necitim, ze spadam do spravnej kategorie. V podstate problem je uz v samotnom serialovom prevedeni, Alan Moore sa distancuje od akehokolvek rozsirovania/pretvarania univerza, ktore vytvoril, ci uz to bolo komiksovou formou Before Watchmen alebo dokonca Snyderovym filmom z roku 2009. Mam prenho pochopenie ako pre autora tychto postav a pribehu, rovnako ho ani nenajdete v zaverecnych titulkach prvej epizody serialu. Snyder na druhu stranu povazoval graficku predlohu za posvatnu a vytvoril takmer dokonalu filmovu kopiu s vynimkou niektorych detailov a finale, ale stale velmi podarena homaz grafickej novele. Lindelof sa samozrejme rozhodol ist svojou vlastnou "originalnou" cestou, avsak jedine momenty, kedy cititie akekolvek zadostucinenie su bud odkazy na film, alebo samozrejme na graficku novelu, vsetko nove sa javi ako neuzitocna vata. A dalsi zasadny problem je, ze i ked zijeme v dobe "quality TV", peniaze do serialu podla komiksovej predlohy si moze dovolit naliat iba male percento televizii a ani tie nedisponuju potrebnymi ciastkami a potom sa pozerame na CGI stado krav, ktore vyzera ako z druhotriedneho beckoveho filmu a zial tyka sa to viacerych CGI efektov v prvej epizode. Havna postava je velmi nesympaticka, celkova politicka a socialna agenda serialu prilis kratkozraka a nenapadita, v skutocnosti uz teraz nemam dovod pokracovat, ale chcem dat serialu sancu, pripadne sa pozriet co urobili s dr. Manhattanom. ()