Elita

Španielsko, (2018–2023), 46 h 34 min (Minutáž: 40–61 min)

Miguel Bernardeau, Miguel Herrán, Danna Paola, María Pedraza, Itzan Escamilla, Mina El Hammani, Shani Atias, Irene Arcos, Ester Expósito, Ainhoa Santamaría (viac)

Tři studenti z chudých poměrů nastoupí ve Španělsku na exkluzivní soukromou školu a jejich střet s bohatšími vrstevníky skončí vraždou. (Netflix)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (48)

Ander (2020) (S03E05)

Rebeččin nápad s fosforem přinesl šokující satisfakci i rozpad mnou druhého nejpožadovanějšího vztahu. Už druhá švédská trojka v seriálu ovšem kazí celkový dojem. ()

Rebeca (2020) (S03E06)

Ony ty drogy do prostředí smetánky dle všeho skutečně patří, jejich nadmíra v celé Elitě mě už přestala bavit. A přitom Rebeku jinak naprosto žeru. ()

Nadia a Omar (2020) (S03E07)

Smutných a šokujících momentů rozhodně neubývá, neubráním se však dojmu, že je mnoho z nich už repetativních a v jisté obdobě jsme je už mohli vidět. ()

Polo (2020) (S03E08)

Jsem rád, že se celý díl nevěnoval jen oné osudné noci na maturitním večírku, ale že dokázal hlavně uzavřít mnoho dějových linek, u nichž vypadá, že už se na ně nebude navazovat. Což bych ovšem dost nerad, kdy by se 4. sezóna měla točit již jen kolem těch, co nesložili maturitu. ()

Nové pořádky (2021) (S04E01)

Dlouho očekávané pokračování začíná dost klasicky, akorát se nám tentokrát do hry zamíchávají opravdu otravné postavy, se kterými bude těžké jakkoli sympatizovat. Ústřední zápletka s další formou násilného vyřizování účtů poutá naštěstí dostatečnou pozornost. ()

Pět sekund (2021) (S04E02)

Z Elity se oficiálně stává propaganda homosexuality i dalších tabuizovaných trendů (zvracím z Mencíina podpaží), naštěstí ale všecko z tonutí v průměru vytahuje příchod nové postavy, která si se svou mocí dovolí asi skutečně cokoli. ()

Když lži tančí s pokušením (2021) (S04E03)

Jakmile dochází v Elitě k nějaké velké snobské události, je jasné, že o zábavu bude postaráno. Stejně chci ale co nejdřív vědět, kdo a proč stojí za ústředním útokem téhle série. ()

Já jsem... (2021) (S04E04)

Jsem opravdu zvědav, jestli během čtvrté sezóny dostanu ještě příležitost udělit plnou palbu. Kvůli nadměrné propagaci homosexuality, která zachází za snesitelné meze, k tomu ale nejspíš nedojde. ()

Znovuzačlenění (2021) (S04E05)

Většina postav, jak nových i starých, se začíná chovat opravdu stupidně a já jen čekám, kdy mi rupnou nervy a ani ty čtyřky už házet nebudu. Tvůrci nám prozatím stále dokazují, jak hrozně by nám měla chybět původní sestava Las Enscinas. ()

Miluju tě úplně špatně (2021) (S04E06)

Už se nám schyluje k rozuzlení hlavní linky, pro kterou já jsem k seriálu stále tak shovívavý a trochu se začínám bát, že už tuším, jak to celé skončí. Pokud tomu tak skutečně za dva díly bude, tak avizovaná 5. série bude teprve tím pravým utrpením. ()

Než odejdu (1. část) (2021) (S04E07)

Navzdory tomu, že nás čtvrtá série ochudila o značnou část původní party a dopravila formou nově příchozích jen samé otravné charaktery, dokázala aspoň z těch starých zbylých vyždímat lepší potenciál než v řadách předchozích. Nemluvím úplně o vztahu Samuela a Guzmána, který mi zase začal dost štvát, ale hlavně o Caye, která se konečně dočkala úctyhodné linky. ()

Než odejdu (2. část) (2021) (S04E08)

Zajisté je nová sezóna nejslabší v poměru s předchozí érou seriálu, u jejího konce ale vůbec nechápu takový propad v hodnocení, ústřední linka s klasickým "vyšetřováním" dopadla hustě. Jedinou nespokojenost můžu směřovat k tomu, že z úplně původních charakterů nám v 5. sérii zbydou už pouhé dva. Tak snad alespoň ti nově příchozí nebudou takovou přítěží jako ti letošní. ()

Zabil jsem ho (2022) (S05E01)

Kdysi seriál, co v mých očích předčil i samotnou La Casu de Papel na poli španělských výplodů Netflixu, už loni nepředvedl zrovna zdařilý restart a letos to vypadá, že už to nepůjde ani dokoukat. Zatím tomu ale ještě šanci dám. ()

Všechno se může (2022) (S05E02)

Tak jo. Tohle bude už fakt dno. Dialogy i vztahy zkonstruované fakt za pochodu a tenhle štítek tak onehdy suprovému seriálu vůbec nechci dávat. Ale nejde jinak. ()

Spoutej mě (2022) (S05E03)

Hejt předchozí epizody nebyl nijak přehnaný, naštěstí ale možná i velmi obávaná 5. řada vystrčí hlavu ze zadku a půjde dokoukat. Nové postavy vypadaly, že budou jen na pěst, teď mi přijde, že s dějem zahýbou dost zajímavě. ()

Tělo (2022) (S05E04)

Konečně se z trapné homoteen limonády dostáváme zase k tomu, co kdysi formovalo Elitu jako skvělý seriál. Špetka dramatu a pořádné prvky thrilleru. ()

Prosím, řekni pravdu (2022) (S05E05)

Díl s neuvěřitelně vysokým ratingem v rámci nejen letošní, ale i loňské sezóny žene děj dost kupředu, přijde mi ovšem, že se na poli osmi epizod rozjíždí až moc linek, které se budou narychlo snažit spojit do jednoho mišmaše a spousta z nich zase vyšumí do ztracena. ()

Moji lásku si nekoupíš (2022) (S05E06)

Nevím, co to je za výmysl tahat mezi smetánku náctiletých na sílu i fotra jednoho z nich a na základě toho vytvářet opravdu nechutnou homolinku. Absence pořádných thrillerových prvků už háže seriál zase do průměru, bohužel. ()

Toxické vztahy (2022) (S05E07)

Jsem rád, že alespoň u nějakých dílů nejsem jediný, kdo je schopný se držet při zemi, protože tak stupidní scénář bych nevymyslel ani já, jako absolutní scénáristický laik. Kdysi byla Elita elitou mezi netflixáckými seriály. Teď je řádným úkazem toho, jak se seriál může natahováním o další řady poddat totální sebedestrukci. ()

Tvůj a můj svět (2022) (S05E08)

Jsem enormně rád, že jsem mohl svým hodnocením ubrat tomuhle paskvilnímu kousku hned 3 procenta, protože tady je všecko špatně. Nechci z toho dělat sáhodlouhou litanii, která by ani nebavila nikoho číst a bez spoilerů se tu dá bavit velmi těžko, jen chci upozornit na to, že od tohoto finále se dá očekávat leccos, jen ne smysluplné zakončení jedné krkolomné řady ještě krkolomnějšího seriálu. Loni jsme se alespoň rozloučili s odchodvšími postavami. Tady se ti kokotští tvůrci ani netrápili dát kromě jedné z dívek přiblblé sbohem… ()