Tiché miesto: Časť II

• Slovensko Tiché miesto 2 (viac)

Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca. Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali. Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili  komunikovať posunkovou rečou. Lenže ani to im nakoniec nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee (John Krasinski) a matka Evelyn (Emily Blunt) zostala sama s tromi deťmi (z ktorých jedno je nemluvňa) úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu sa začína dej druhej časti Tichého miesta. Abbottovci opúšťajú svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu, na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže. Počas svojho putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak (Cillian Murphy), ku ktorému sa pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia. (Cinemart SK)

Daumatin

Druhé vydanie v podstate pokračuje tam kde prvé skončilo. Iná zápletka, pár nových postáv a oveľa lepšia kamera na príšery a to je asi tak všetko čím nás tvorcovia dokázali obohatiť. Dá povedať, že je to veľmi podobné A Quiet Place. Žiadne experimentovanie ani kreativita, išlo sa na istotu a ak bude ďalšie pokračovanie, tak to už bude podľa mňa trápenie. Slabšie ako jednotka a to sa aj dalo čakať, pretože nemý svet už asi ani nemá čo ponúknuť. ()

Chekman

Tak bohužel, dvojka u mě nefunguje ještě víc než jednička. Těch logických lapsů je tam až příliš a i když řemeslně je to natočeno dobře, nedokázalo mě to vtáhnout natolik, abych vypnul mozek a film si užil. Podobně jsem se cítil včera při sledování Válka zítřka (2021) a je to škoda protože potenciál tam byl ()

lineker

O chlup, nebo přesné jednu hvězdu lepší než jednička. Zasloužila se o to lepší režie a silnější příběh. Zhruba v polovině se cesty hlavních postav rozejdou přičemž obě dvě linie v pohodě šlapou a obou se nebudete nudit. Mimozemské zrůdičky jsou super a nezbývá se těšit na další epický díl, kdy jim to nandáme za pomoci ultrazvuku. ()

kacenkin

Blbé jak bedna kitu, letí celým vesmírem v super moderních lodích a jsou slepí a blbí ???? proč ????? Kde je armáda, jdou tupě umlátit trubkou a nikdo nebojuje ??? Co to kuwa je... bože můj ani po druhé, potřetí … bože proč … něco tak nelogického… ()

McGuffin

Tiché místo: Část II, A Quiet Place Part II, mohli John Krasinski napsat, zahrát, produkovat a režírovat a publikum sledovat, pokud zná první část, poslepu. Postavy příběhu se absolutním tichem brání pozornosti žravých monster, která lze zastavit také tajemným zvukem a přesným výstřelem. Hlavní hrdinové, kteří tuto kombinaci použili zručně, druhou část přežili, publikum, přestože či protože ji zná, méně. A monstra, která nebyla v záběru, určitě. Pokračování příště? P.S. To je zpráva o zopakovaném příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

Majo.evans

V podstate zase rodinná blbosť ako jednotka a záver je sklamanie.Odkiaľ prišli,čo sú zač,kde sú tie armády?zase taký neporaziteľní niesu,keď sa boja vody.Letectvo.námorníctvo,tanky,drony sú kde?V pokračovaní to musia objasniť,lebo inak sú tieto diely fakt blbosť... ()

Wichan

Komorný začiatok bola najlepšia časť z celého filmu. Dobre natočený s perkfektnou atmosférou. Pravidlá sveta, kde musíte byť ticho, lebo Vás zabijú nejaké monštrá sa zanedbávali viac ako v jednotke a úprimne to trochu kazí dojem. Réžia veľmi tlačila na pílu, čo sa nejakého vypätia a akcie týka. Tieto scény sa tvárili, akokeby v rámci kinematografie prinášali niečo nové. Práca so zvukom je v Tichom mieste 2 geniálna ako v jedničke. Postavy sa chovali nelogicky, aby sa dej mohol ďalej vyvíjať. Scénaristi zabudli na nejaké veci, ktoré jednotku tlačili na post najlepšieho filmu roka, filmu chýba taká jeho ,,chytrosť", vďaka ktorej bola jednotka lepšia ako dvojka. John Krasinski mi nechýbal, prospela zmena, že ho nahradil Cillian Murphy. Zmena mi prospela, no Krasinski mi bol sympatickejší.  Myslím si, že Tiché miesto nemá potenciál k tomu, aby vznikla tretia časť tejto série, z ktorej sa však nikdy nestane žánrovka na štýl Votrelca. Komu sa však páčila jednotka, v dvojke mu nebude nič chýbať, a tak dávam 7,5/10. ()

panfilmu

Jednička, mi nevím proč přišla lepší, bylo to dobré, ale prostě recirkulace a ždímání to ho co fungovalo poprvé, ano fomozni scény plne napětí nechyběli, přesto, ale jakoby tomu už došel trošičku dech, jaká bude trojka.......to snad ví jen Krasinski. ()

BStone

Druhá část má většinu ingrediencí z jedničky, přesto jako celek na mne působí slabším dojmem. Dočkáme se pokračování příběhu, několika výborných sekvencí a také chvílí, které se nepříjemně táhnou. Po úspěchu jedničky bylo pokračování jasné, ale zůstalo tak nějak na půl cesty. 65% ()

Hansolo35

Je to bída. Podivně splácaná směs scén, postavy zas a opět jednají absolutně nelogicky. S hororem to nemá moc společného. Nebál jsem se ani chvilku. Bohužel ani v tomhle dílu jsme se nedočkali sežrání té nesympatické hlavní hrdinky. P. S. Společně jsme si při odjezdu s kina říkali, že nám to přišlo jako dílo Netflixu... nedotažený ve všech směrech. ()

om6pb

Ako pri jednotke žiadne omačky dookola jednoduchý dej s jednoduchou zapletkou postav už bolo viac ale samozrejme že trebalo čosi pridať aby to nebolo stale o tom istom... tešim sa na dalšie pokračovanie ()

VladoCZ

Dospelejsi, napinavejsi, ruznorodejsi. Pocitove hodnotim lepe nez jednicku a v tomto pripade se, kupodivu, vubec nebojim trojky, ke ktere jsou slusne otevrene dvere. ()

jetyl

No nevím teda.. mně to přišlo jako třetí epizoda druhé série nějakého netflixovského seriálu.. Asi je to mnou, ale nepochopil jsem záměr postav, včetně emzáků, jako o co všem vlastně jde.. Pro mně zklamání. ()

patho666

Oproti jednotke sa nič nezlepšilo ale ani nezhoršilo, čiže jedno zhliadnutie nikoho neurazí a dorastenci budú pravdepodobne nadšený. ()

pepazapo

Tiché místo Čast II navazuje presně tam kde skončil první díl opět zde kraluje Emily Blunt která hraje fantasticky a je úžasná a velice dobře jí sekunduje herecký chameleon Cillian Murphy  jeho postava mě zaujala a doufám že ho ještě někdy uvídíme jediné co mi vadilo že je přidalo o hodně víc dialogů než v prvním díle ale jinak je to dramatická podívaná od začátku od konce a já doufám že se v budoucnu dočkáme třetího dílu který by ideálně sérii uzavřel. ()

Třetí Tiché místo mění režiséra

Třetí Tiché místo mění režiséra

12.01.2022

Po komerčním úspěchu hororu Tiché místo z roku 2018, který s rozpočtem 17 milionů dolarů vydělal celosvětově 350 milionů, i jeho loňského pokračování, které stálo 60 milionů a utržilo i navzdory… (viac)

Z Black Widow je megahit

Z Black Widow je megahit

12.07.2021

Navzdory přetrvávajícím dopadům pandemie Covidu začínají kina pomalu ale jistě ožívat. Důkazů byste jen za poslední dva měsíce našli hned několik, ať už souboj legendárních monster Godzilla vs. Kong,… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (viac)