Tri sekundy na prežitie

• Česko Tři vteřiny (viac)

Pete Koslow (Joel Kinnaman) je bývalý vojak špeciálnych jednotiek a veterán z Iraku a Afganistanu. Po odpykaní si trestu za zabitie muža počas bitky v bare, zatiaľ čo sa snažil ochrániť svoju manželku Sofiu (Ana de Armas), teraz Pete pracuje ako drogový kuriér pre poľskú mafiu v New Yorku, kartel riadený neľútostným Generálom (Eugene Lipinski). Pete je však aj informátorom FBI, ktorý agentke Erice Wilcoxovej (Rosamund Pike) poskytuje informácie o Generálovi pre neoficiálnu operáciu, ktorej cieľom je jeho zatknutie. Keď sa však operácia FBI nepodarí, čo má za následok smrť tajného policajta, detektív Edward Grens (Common) začne vyšetrovať vraždu, pričom sa mylne domnieva, že je za ňu zodpovedný Pete. Pete je donútený FBI, aby sa vrátil do väzenia v ktorom sedel aj predtým, aby zlikvidoval kartel zvnútra. Keď už sa však nemôže spoľahnúť ani pomoc FBI, jediný spôsob, ako môže zachrániť seba a svoju rodinu, je útek z väzenia... (TV Markíza)

alldo.raine

Film který rozhodně neurazí. Jako nenechal bych se zmást synopsí. Vězení tam opravdu moc není. Spíš lasickej survival práskačský film. Obsazení skvělé, pro fandy JK skoro nutnost. Tohoto herce bych si přál vídat častěji. Film uběhne i přes slušnou stopáž jak nic a byť nepřináší nic nového, své tempo má a nudit se nebudete. ()

Alojs

Skvělé herecké obsazení, zajímavé postavy, ale na všechno tak málo času... První půlka (mimo vězení) mnohem lepší, poctivější a atmosféričtější, v druhé části už jen takový scénáristický tobogán k cíli. ()

papadoce

Veľmi aleže veľmi slušne až kulantne natočená krimi drama/thriller s Joelom Kinnamanom v hlavnej úlohe. Mne bolo jeho postavy ľúto asi od prvej minúty po poslednú, ale rola mu sadla dokonale a hral jak pán, to teda. Zato ženské osadenstvo, a hovorím teraz o postavách nie o hereckých výkonoch, ma sralo, že by som ich preplieskal všetky. Moja Rosamunda zahrala federálnu slizkú špinu opäť raz vierohodne a Anička bola na preplesk a následné zjedenie. Najviac oceňujem, že ústrednou témou bola Poľská mafia, a keďže to bolo natočené kurva dobre, tak to dodalo filmu nádych inakosti oproti žánrovým kolegom. Malo to parádny dramatický nádych, hltal som každú minútu a skoro nikdy sa nestalo to čo som predpokladal. Záver bol parádnou čerešničkou na chrumkavej torte. A krátke poučenie na záver? Tak cholernie głupie, nie ufaj FBI, nie ufaj polskiej mafii i znajdź odpowiedni klub rekreacyjny w więzieniu, żeby się chronić. ()

ANTYCHRYST

Zajímavě propletenej příběh..kde je vidět..že to lze i bez velkolepejch akčních scén..škoda že pasáž z vězení nebyla delší..dobré herecké obsazení a napětí až do konce. 75% docela rád bych viděl pokračování:) mohl by se mstit atd.. ()

horor2

Příjemné překvapení. Joel Kinnaman zahrál hodně solidně. Ana de Armas je krásnou oddanou ženuškou, Rosamund Pike předvádí skoro to co vždy, Common taktéž dobrý a Clive Owen hraje na minimum place, ale je nepříjemným dílcem. Andrea Di Stefano má u mě zatím povedenou seznamku :-) ()

Mamlas odpad!

Nezáživný film, děj vás vůbec nevtáhne, pomalé, zdlouhavé, nuda jak prase, zbytečné blbé dialogy, samí hnusní ksichti, žena pipina, příběh 0. Utrpení. Nedívatelné, nedodíváno. (0%) ()

Hemlock

Opravdu precizně natočená žánrovka, ve které navíc exceluje Joel Kinnaman - tady se rozhodně nudit nebudete, 75% a doporučuji. ()

Pete

Nečekal jsem nic od tohohle oldshool béčka, které nemá ani nějak příliš vysoké ambice, a byl jsem velmi příjemně překvapen, jak mě to bavilo. Napětí se daří držet déle než tři sekundy, skoro od začátku do konce, scénář je sice složený ze stokrát viděných klišé, ale není úplně předvídatelný ani debilní, jen mě až trochu štvalo, jak je hlavní postava neustále v hajzlu, jelikož jdou všichni proti němu. Výhrou je obsazení, zejména pak titulní práskač Kinnaman. Jedná se o nadprůměrný žánrový kousek, jen škoda, že je zrežírovaný tak rutinně a nenápaditě. ()

helrohir

Veľmi nenápadný filmík, ale o to viac ma prekvapilo, s akou precíznosťou je nakrútený, s akým kumštom obsadený a s akou profesionalitou zahraný. Nechýba napätie, autenticita či dusivá atmosféra organizovaného zločinu. Záver je tiež vygradovaný ako sa patrí, čiže pre mňa nečakané, ale o to príjemnejšie filmové sústo. 75%. ()

Mykhaluu

Nemám rád filmy o zločincích. Tenhle týpek v tom byl v podstatě nevinně, když se to vysvětlilo. Tedy byl skoro ten hodný. Film napínavý strašným způsobem. Jedinými kaňkami bylo neposlechnutí ženy s odjezdem v jednu a závěrečná "filmová" odchodová scéna. ()

a0001

Film ktorý síce neponúka originálny príbeh, no finálna zápletka je už iný level. Plynulý priebeh, skvelé obsadenie, výborný výkon hlavnej postavy Joel Kinnamana. 70% ()

solisoli

Akčná naivná dramatická báchorka s priehľadným dejom. Všetci sa tam prezentovali a prejavovali, ako také múmie. Úžasný moment, keď zabijak čaká s namierenou zbraňou na vyvaleného policajta na zemi, kedy ho niekto odstrelí, aby to zapadlo do nasmerovaného, naivného a primitívne scenára. Paradoxne, keď si už réžia nevedela poradiť reálnou scénou, jednoducho to strihli, úplne niekam inam a bolo vybavené. O prepichnutej hlave dozorcu, ktorý sa na povel prebral a nabral nevídanú silu, naplnilo celú tú blbosť, ktorej tam bolo v plnej hojnosti až do úplného záveru. ()

Mikecat

TAkto si predstavujem výborný film, zápletka, zauzlenie, akcia, napätie, pomaly 2 hodiny ste prisatý na obrazovku,žiadne blbé kecy, ktoré naťahujú stopáž, všetko ide pekne v tempe, zrozumiteľné na čele s poľským informátorom pre FBI a dílerom drog J.Kinnaman a roztomilou AnDeArmas. Ako väčšinou pri prezradení akcie sa musí prebiť na vlastnú päsť v pozadí s C.Owenom a R.Pike. Nízkorozpočtová, zato nabitá akcia, kde sa nenudíte od začiatku do konca. pecka ako mal všetko premyslené. ws ()

srolyma

Obrázky z poklidného života polské menšiny v New Yorku. Každý dělá, co umí nejlépe, takže někdo si otevře sklep s potravinami, někdo zase dealuje drogy. A jak je u nás Slovanů zvykem, tak se vždycky najde někdo, kdo udává a donáší. Stejně tak i tady jeden Pšonek začne spolupracovat s FBI proti svým drogovým kolegům. Blbý ale je, že FBI moc nespolupracuje s ním, takže je zaděláno na slušný průšvih. ()

DonBraso

Kdyby posledních 15 minut zůstalo ve střižně, budu skákat radostí.Naprosto přeslazenej konec a hlavně komplet nedořešnej ve mně ještě bodá dýku do zad.Přitom to začíná jako správná thrillerová vložka,že tady se pojede pěkně od podlahy.Joel Kinnaman je prostě dobrý herec a zde to opět prodává jako bývalý trestanec.Zápletka jede a nastane boj nejen s časem,ale i životem.Jak se hlavní hrdina Pete Koslow dostává do křážku polské mafie a FBI,tak je na rozcestí.Zemřel policajt a nějak se to musí vyčistit,ale vše padne právě na Koslowa,který byl informátor a nastrčaný právě k polské mafii za pašování drogový látky.Největší akční část jestli se to dá povědět se odehraje ve vězení,která je vlastně tím nejlepším.Jen možná škoda,že se tam člověk nedostane hned z kraje filmu.Film klasického schématu a střihu,který mně osobně sednul,jen říkám škoda toho děsnýho konce.85% ()