Rok 1943. Mladí muži narukovali do války a bohatí podnikatelé náhle přišli o baseballové týmy, které používali k reklamě. Proto na sebe dlouho nenechala čekat myšlenka, že po dobu války mohou ženy nahradit muže. Pěkný nápad, leč poněkud hůře uskutečnitelný, jedná-li se o tak výlučně pánskou záležitost, jakou je baseball. Přesto se jednoho dne na malé farmě objeví hledač talentů a odvede s sebou dvě sestry - vdanou Dottii a jelimánka Kit. Dívky se připojí k ostatním a po tvrdém výcviku jsou skutečně utvořena čtyři baseballová dívčí družstva, která hrají svoji vlastní ligu. Z Dottie se stane prvotřídní chytačka a Kit má neustále problémy s tím, jak vystoupit ze stínu své starší sestry. Bývalý výborný hráč Jimmy Dugan, který se pro zranění musel vzdát kariéry a věnuje se především pití, je k mužstvu přidělen jako kouč, čímž je jeho ješitnost těžce zraněna. Dívky jsou odkázány samy na sebe a teprve po několika zápasech Dugan vystřízliví a zjistí, že jeho svěřenkyně přece jenom něco umějí. Válka zasahuje v podobě smutečních oznámení i do dívčí ligy. Jednoho dne však vše skončí a vojáci se vrátí, mezi nimi i Dottin manžel. Dottie okamžitě ligu opouští a chce se věnovat jen rodině. Přichází však utkání, při němž se má rozhodnout o bytí a nebytí dívčí ligy. Proti svému bývalému družstvu nastupuje Kit. K trenérovu překvapení se na místě chytače opět objevuje Dottie, aby podržela svůj tým... (oficiálny text distribútora)

Monco

Na konci filmu dost dojemný, věčnej opilec Tom Hanks, který kvůli roli dost přibral a krásná Madonna, která mi tu záhadně nevadila. Dobrej film na odpoledne ()

MikeKatz

Pamatuji si, že jsem tento film jako malý viděl na HBO. Tom Hanks je prostě chlápek na svém místě. Dlouho jsem ho hledal, protože jsem nevěděl název filmu a ani herce. Nakonec jsem ho objevil znovu a již ho více opět neztratím. ()

vixina

Oddýchla som si, Hanks v pre seba neobvyklej hereckej polohe stál za to, Madonna toľko neprekážala... Ale prosím! prečo sa celý tento opus, ktorý je viac o športe ako o príbehu trvá tak strašne dlho? Najhoršie je, že si film dáva načas, nemysliac na diváka... Nebyť Hanksa, tak Davisovej tvárička by to rozhodne neukočírovala sama. Nič nové, a len pre "gúd fíling" nemôžem dať 4*. ()

StarFsh

Občas sa tam objavilo nejaké to hollywoodske klišé, ale inak srdciarská záležitosť, v ktorej sa snažili uvoľneným spôsobom vzdať hold prvým hráčkam ženskej baseballovej ligy, čo sa im aj podarilo. ()

Marrakech86

to je snad první film, kde hraje Hanks trochu zapornejsi roli nebo se pletu? pak se z neho stal samozrejme dobrak, ale moc se mi zde libi, jak se Hanks teprve vytvari do dneniho spickoveho herce. Samotny film dobry, nezklamal. ()

Sejkorka

Až na posledních 20 minut velmi dobré, vzhledem k závěru dobré. Určitě zajímavé prostředí ženského baseballu, herečky však průměrné, včetně Geeny Davis či Madonny (který tedy v závěrečných titulcích zpívá docel pěknou písničku This Used To Be My Playground). Jak říkám, kdyby ten film skončil s koncem kariéry Dottie , popř. proletěl pár dalších sezón ženského profi baseballu, bylo by to mnohem lepší. Ty starý babky v síni slávy je prostě paskvil. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)