Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

fisus

Nádherné,dojemné a neprávem opomíjené a trochu zapomenuté drama!De Niro mě touhle rolí hodně překvapil a Williams převedl,že není jen komik,ale skvěle zvládá i vážné role! ()

jandula00

Je to přesně ten typ filmů, které uvidíte jednou, budete nadšeni, budete okouzleni, bude vám ležet v hlavě a světe div se, bude v ní ležet stále a stále a najednou si uvědomíte, že to musíte vidět znovu a celý ten postup se bude opakovat. Robert de Niro na vrcholu sil naplno ukazuje svůj potenciál, jeho prvotřídní mimické schopnosti a vůbec jeho herecký talent. Robina Williamse musí mít rád každý, to ani jinak nejde a když jsou tito dva páni herci podpořeni skvělou, ale opravdu skvělou, zápletkou, výbornou hudbou a hloubkou příběhu, nemůže vzniknout nic, než geniální film. A to je přesně příklad Awakenings! ()

Dr.Manhattan

No, pravdupovediac ani neviem čo napísať, len som chcel zdieľať svoj úžas po zhliadnutí tohto filmu, ktorý ak niekoho nedojme, tak musí byt asociál ;) . Rober de Niro, ako je v každom komentáre popísane, úžasný. Po „prebudení“ ako zahral radosť zo života a jeho úsmev na tvári, keď sa všetci začali „prebúdzať“ a pozrel na neho dr. Sayer. No nemám slov. Zvyšok filmu ani nehovorím, naozaj silné. Robin Williams tiež. Neviem ako je to možné že som tento snímok tak dlho prehliadal. Ďakujem :))) ()

adriane9

"Ne oni nemyslí. - A víme to jistě? - Ano, protože druhá varianta není myslitelná.." Drama se vším všudy, bez zbytečně vložených romantických scén. Niro i Williams bez komentáře, všichni už to tu napsali, těch 121 minut s nima vám uběhne a já pak jen zírala do tmy, protože tenhle stav je pro mě hotovým peklem (myslet a nemoci utéct z hlavy, z místa i před světem). Jinak já osobně chci všechno vědět, takže jsem o skutečném neurologovi Oliveru Sacksovi přečetla co šlo a smekám před ním. Níc víc si jako obyčejná pracující duše říci nedovolím :) ()

tomo41

"The human spirit is more powerful than any drug - and that is what needs to be nourished: with work, play, friendship, family. These are the things that matter. This is what we'd forgotten - the simplest things" Veľmi jednoduchý a veľmi krásny film. Podporený absolútnym hereckým koncertom. Postava Dr. Sayera bola ako stvorená pre Robina Williamsa. Chýbala má však trochu väčšia gradácia v tých najsilnejších momentoch. ()

merigieren

Leonard je vlastně šťaslivec, za těch pár dnů získal víc přátel neř já za celý život :-) V příběhu se zabýá film přátelstvím, otázkou co s životem po 30 leté izolaci (věznice shadavshank a propuštěný knihovník) nebo uznání snahy a pomoc při skládání se na léky (Nash a scéna s pery). Na konec se mi líbila i záchrana doktora nemrtvým pacientem... ()

RedDuck

Emocionální zážitek podtrhuje výkon herců (obsazení méně známých herců a naprosto nečekané obsazení těch známějších). Snímek je působivý a nutí přemýšlet nejen o postavách ale i o vlastním životě, což je asi nejsilnější přednost filmu. ()

J. T. Kirk

Robin Williams už nám mnohokrát dokázal, že umí hrát a to hlavně v dramatech. Tento film není vyjímkou. Navíc Robert De Niro, který prostě neumí hrát špatně. Opravdu skvělý a dojemný příběh. Když se tohle všechno spojí dohromady, tak dostaneme mistrovské dílo jménem Čas probuzení, které určitě stojí za to vidět. ()

BOURQUE

Ja sa priznám. Plakal som! A nielen na konci filmu! Ako to už písali predo mnou: keď sa raz na tento film podívate, tak určite na to nezabudnete. Je to 100% pravda. Ja osobne ťažko dokážem popísať všetky tie emócie, ktoré sa vo mne vzbudili. Určite poďakujete pánu Bohu, že ste zdravý. Jednoducho „kvalitné“ zobrazenie ľudskej choroby, ktorá prakticky môže zasiahnuť každého. Niet podivu, že snímok Pennyho Marshalla je jej najlepšie hodnoteným z veľkej trojice (Big, Awakenings, A League of Their Own). Samozrejme je to všetko oveľa jednoduchšie, keď navyše máte tak skvelých hercov. De Niro a Robin Williams podávajú jednu zo svojich najlepších výkonov, keď nie najlepší. A k nim sa podáva ešte Julie Kavner. Gratulujem všetkým hercom, podali fakt skvelý výkon. Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

Joey(1)

Nesmírně silný snímek podpořený strhujícím výkonem De Nirovým... Jeden z mála snímků, který opravdu důvěrně ukazuje, že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůře. ()

Rockerman

Nádherně lidský film ! Robert de Niro zřejmě nikdy před tím ani potom nedostal příležitost se atkto prezentovat. Film je o doktorovi, který se nechce nečinně dívat na své bazduché a nehybné pacienty a chce jim pomoci. Téměř zázračně se mu to daří, ale není vše tak jednoduché. Někteří z těchto lidí byli mimo tento svět příliš dlouho a po znovunabytí vědomí si nejsou jisti, jestli získali novou šanci nebo něco ztratili. Film je velmi silný a emotivní, plný dojemných scén. Jiná volba než pětihvězdová není možná. ()

Wargoo

Krásny, dojemný film s opäť raz fantastickým De Nirom a vždy a všade sympatickým Williamsom. Awakenings je sám o sebe vynikajúci film, ale ja som si vychutnával najmä herectvo Williamsa, ktorý svojím sympatickým úsmevom a charismou zabral obrovský kus tohto filmu pre seba, a De Nira, ktorý je tak dobrý v každom filme, až mi je to trápne vždy spomenúť. Stretnutie Leonarda so svojou matkou po "prebudení" je jednou z najsilnejších scén za posledných pár rokov môjho sledovania filmov... Samotné posolstvo filmu je nadčasové, a bohužiaľ, veľmi pravdivé. Žijeme zo dňa na deň, a nie a nie sa prebudiť do sveta plných krás prírody, priateľov, rodiny, hlavne že sa ženieme, a sami vlastne ani nevieme kam... 5***** a 96,177%. SYMPAŤÁK FILMU: Robin Williams / Dr. Malcolm Sayer ()

Iwiiik

Hořkosladký snímek o vzplanutí jiskřičky naděje pro skupinku "katatoniků". Krom hezkého zpracování je film především bravurním "rainmanovským" koncertem Roberta De Nira i když můj oblíbený chlupáč Robin Williams předvedl taky velmi důstojný výkon. Rozhodně hezky strávené dvě hodiny. ()

helloween93

Geniální scénář a herecké výkony hlavních protagonistů, zejména De Nira dělají z Awakenings hodně silný snímek. Když se na to člověk podivá, váží si toho, že je normální zdravý jedinec. ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)