Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

Hruzi

Místy nudné pasáže se střídají s velice silnými okamžiky (Pro mě nejsilnější - What is that? - It's Rock'n'roll). Podařené výkony Robina Williamse a hlavně Roberta De Nira. Bojím se, že bez nich by bylo zbytečné tento film vůbec natáčet, proto "jen" 4* ()

voleman

Velmi dobrý film z prostředí nemocnice, kde se sešli dva moji oblíbení herci De Niro a Williams a oba předvedli jeden z vrcholných výkonů jejich kariéry. De Niro zde byl ale přeci jen o něco lepší. Spolu s výtečným scénářem a režií je radost tenhle film sledovat a vědomí, že je to podle skutečnosti výsledný dojem ještě o trochu pozvedá. 85% ()

Almásy

film z kategórie poctivý hollywoodsky tearjerker, z čias kedy sa dbalo na materiál a výborných hercov. veľmi silná záležitosť. ()

sedm.1

Napíšu to narovinu.Čas probuzení je pro mě vůbec ten největší "doják",co jsem kdy viděl.Od první minuty se mi zaleskli oči a po půl hodince jsem už bulel jak blázen,a konec už sleduju s promáchaným kapesníkem a zarudlými oči.Uff,a je to venku :).Jedná se pro mě opravdu o emociální bombu,kterou po každém shlédnutí pěkně rozdejchávám.Celý film se nese v takovém pomalém,nostalgickém tempu,kdy sice Penny Marshall chvílemi tlačí na city neuvěřitlnou silou,ovšem díky GENIÁLNÍMU hereckému koncertu Roberta de Nira to ani trochu nevadí,jelikož ten snad tou nemocí musel i trpět,tomu se nedá ani věřit,jak věrně se své role zhostil.Bravo!!!Film navíc donutí se člověka zamyslet nad jeho životem,jeho postojem k němu i názory.DOPORUČUJI!!! ()

BMAJTZ

Ustredni dvojici Robert De Niro a Robin Williams mam rad. No abych nekecal Robina Williamse mam rad o dost min ale to je v pdstate jedno. Tenhle film proste vypravi oosudech lidi trpici encefalitidou a o jejich zazracnem probuzeni k zivotu. Co o tom rici ono to je opravdu dobre a to docela hodne ale na opravdu vyjmecne to nema. Namet je sice originalni tedy svym zpusobem (zminme napriklad Prelet nad kukaccsim hnizdem nebo Princezna a bojovnik se kterymi toho ma neci malo spolecneho) ale proste nedosahuje kvalit takovych aby me proste uzemnil k zidli a uz nepustil. Jde o jednoduche vypraveni o kterem tak clovek vicemene ocekaval uz ze samotneho popisu o co asi tak pude. Opravdu mi to neda maximum dati nemohu. ()

bloodvomit

Perfkentí snímek, takový mam přesně rád. Ne jen že je to inspirovaný skutečností ale je to super natočený a dva páni herci z toho dělaj klenot, super! ()

Maynard.

Podobně strhující herecké výkony už jsem hezkou řádu let neviděl. Docela mě mrzí, že jsem se k filmu dostal až teď, ale musím teda říci, že jsem doslova ohromen. Po delší době jsem opět uronil slzičku. A to nejvíc u "probuzení" Leonarda a jeho "prvního" setkání s matkou. Robert de Niro dokázal, že je jedním z největších hereckých velikánů, především v druhé půlce filmu předvádí až mrazivě přesvědčivý výkon. Pro mě zatím jeho nejlepší výkon! Williams ho skvěle doplňuje a i on zde potvrzuje svoje vysoké kvality. Po skončení jsem byl chvíli úplně mimo, protože si tak člověk uvědomí, že chodit do práce a vstávat v 6h je dětská rýma, oproti tomu co v životě prožívají "uvěznění hrdinové" tohoto skvostu. Hudba je úžasnou pastvou pro uši. A závěrem shrnutí : Velice smutné, ale dokonalé! ()

slovan1

Pěkný příběh, navíc podle skutečné udalosti. Ze začátku se mi i hodně líbila příjemná hudba provazející tento příběh. Oba dva hlavní protagoniste špičkově zvládli své role... Film obsahující poselství a v některých případech zobrazuje "skbrlíctví", díky němuž tehdy mohlo být vše jinak. Stojí za vidění. ()

mohamedsfinger

Film těžící z dobrého scénáře, skvělých herců (hlavně ten De Niro) a taky z toho, že hraje na city velmi přirozenou cestou a nesnáží se diváka vydírat. Hned v několika okamžicích filmu se mi v mysli vybavil RainMan, který mi přišel o maličko lepší a asi i přirozenější. ()

ranp

Rozhodně 1 z nejlepších "De Nirovek." Excelentně zahrané, milé a drsné zároveň. Občas i dojemné. Mám pocit, že De Niro hraje v hodně filmech, které jsou známější než tenhle, ale tohle je 1 z nejlepších, určitě v jeho top 5. ()

Devilian

Krásný film u kterého jsem měla pocit, že se rozbrečím (což se mi běžně opravdu nestává). Je to film plný lidskosti, porozumění a radosti ze života. A když k tomu jako bonus přičtete opravdu DOKONALÉHO R. DeNira a R. WIlliamse... ()

Sdoom

Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami. Není toho moc, co tomuto filmu vytknout, snad jen pár přehnaně dojemných momentů jako když se například všichni pacienti najednou začali probouzet. Bohužel pro mě se mi příliš nelíbil dabing, zejména De Nira. Jinak ale ve mně film zanechal velmi silný dojem a asi se v nejbližší době dám radši přeočkovat proti encefalitidě... ()

gutshoter

Můj oblíbený Robin Williams předvedl svůj standard. Jen důkaz, že dokáže zahrát uplně cokoliv. Kdo mě nejvíce oslovil je ale samozřejmě Robert De Niro - famózní výkon. Film se super myšlenkou. Možná časem, jak je mým obvyklým zvykem, hvězdu přídám po dalším zkouknutí. ()

OughJay

V první řadě je zde téměř neuvěřitelný námět. Lidé, kteří uvnitř žijí, ale navenek působí jak kryplové a retardi. Na povrch tu vyplouvá do očí bijící nemohoucnost s tímto stavem už několik desítek let něco udělat a tedy i skutečnost, že je před lidstvem ještě obrovská vývojová štreka. Ve druhé řadě jsou zde výborní De Niro s Williamsem, na což si sice člověk po několika filmech zejména prvního jmenovaného rychle zvykne, ale nikdy by to neměl brát jako samozřejmost, nýbrž si uvědomit, jaké herce má před očima. V řadě třetí film disponuje opravdu skvostnou prací s kamerou a je velice umě zrežírován, čímž se mu bryskně daří zakrývat absenci emočního dopadu. Po skončení jsem sice zůstal sedět s otevřenou pusou, ale do těch postav jsem se vžít nedokázal. Ať už to bylo jejich indispozicemi, nebo něčím jiným, na plný počet bodů u mě Awakenings nedosáhlo. Leonard Lowe: "Hello. My name is Leonard Lowe. It has been explained to me that I've been away for quite some time. I'm back." ()

JADIM

Táto zdravotnícka dráma má pár milých momentov, hlbokých zamyslení a charizmatického bradatého Robina, avšak od určitého momentu (ktorý prišiel až prekvapivo skoro) sa to javí ako prázdny film, ktorý už nemá čo povedať a pokračuje dosť pokojne, nedramaticky, s minimom toho zaujímavého a až do konca je to v podstate o tom istom. 5/10 ()

Kanibal

DeNiro a Williams září - DeNiro se po 30 letech vymaní ze spavé nemoci a poznává úplně jiný svět... ale nic není tak jednoduché, jak se zdá - on i další pacienti mají problémy s adaptací, léky jsou drahé, Robin Williams jako lékař ztrácí šanci vrátit nemocné mezi normální lidi. Byly slzy....... ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)