Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

Sonnik

There is no such thing as a simple miracle. Galapředstavení dvou pánů herců. Asociální Wiliamsův doktor, který nalezne po žížalách nový smysl života, i De Nirův probuzený spáč jsou neuvěřitelně ztvárněné postavy. Jejich vzájemný vztah je hlavním hnacím motorem celého filmu a skvěle doplňován ostatními pacienty a personálem. Po celou dobu se filmem táhne takový vypočítavý klišovitý závan ale ten k tomu asi i patří a nijak prožitek nezkazí. Plný počet jako vyšitý. "I have to take your blood presure - I´ve been siting for 25 years. Yo´ve missed your chance." ()

Mrkvič

Kouzelný. Deprimující, ale přesto kouzelný a místy tak hřejivě zábavný. Herecky je to možná trochu nadsazené (takový John Heard ústřední dvojici bez problémů stačí), ale je radost vidět dva takové herce v jejich nejlepších letech. ()

st.verka

Velmi, velmi laskavý film i o tom, že zázraky se bohužel nedějí a snaha a dobrá vůle často nestačí. A také o tom, že i přesto, že je zataženo, někdo může být doma. Úžasný herecký koncert Roberta De Niro a krásná laskavá tvář Robina Williamse. ()

SG_ever

Další z pěkné řádky nesmrtelných snímků o síle lidského ducha a lidskosti jako takové. Existenční film, který i přes své očekávané rozuzlení dokáže vytvořit pozitivní směs pocitů. (90%) ()

Karush

Nie je to o žiadnom veľkom zázraku, je to jeden fantastický príbeh, ktorý vytvoril sám život- o túžbach, o skutočných osobnostiach a o malilinkých zázrakoch, ktoré si nikto nevšíma v tomto unáhlenom svete. Podobne ako aj Leonardove meno vyryté na lavičku, ktorú aj keď premaľujeme, nikdy nevymizne úplne, takisto je to aj s Leonardovým životom resp. s Leonardom. Podobné filmy: Prelet nad kukučím hniezdom, Liek pre Lorenza. ()

Sfinkter

Prvotřídní film ve všech ohledech, srovnání s kukaččím hnízdem je opravdu na místě a v mnoha směrech je mi Čas probuzení bližší. Mezi tisíci natočenými snímky se občas vyskytne i nadfilm - a toto je ten případ. ()

Blacks

Skvělý, pozitivní a trochu smutný film. Robert De Niro podává opravdu neuvěřitelný výkon - to se nedá popsat, to se prostě musí vidět. Jinak Robin Williams mu zdatně sekunduje. Jedná se o 99 film z TOP 100 na CSFD, který jsem po dlouhém přehlížení shlédnul ...a teď mohu jen litovat, že jsem to neudělal již dávno. ()

Lachtaan

Místy velmi silné drama z prostředí těch, kteří potřebují tu největší pomoc a jakmile ji dostanou, rozhodně stále není vyhráno. Robin Williams ve světle své asi nejprocítěnější role a Robert de Niro v poloze, kdy opět dokazuje, že kouzlo filmových devadesátek padalo z velké části na jeho bedra. Emoční dopad nikoli stoprocentní, ale rozhodně jeden z top filmů, co momentálně najdete na červené streamovací službě. [viděno na Netflixu 25.11.2022] ()

lennyd

Dr. Sayer (Robin Williams) čerstvě nastoupivší do nemocnice, dostane na starost několik nereagujících pacientů, takřka bez duše. Několika jednoduchými testy zjišťuje, že pacienti reagují na hudbu, oslovení a jiné podněty. Napadá jej, že nehybnost pacientů nemusí být až tak úplná, ale že tito pacienti mohou mít Parkinsonovu chorobu v nejvyšším stadiu. Začnou tedy na těchto pacientech testovat nový lék, L-DOPA. A začnou se dít zázraky. První se probírá Leonard Lowe (Robert De Niro).. Skvělý příběh (dle skutečné události), perfektní herecké výkony (De Niro, Williams a vlastně i všichni ostatní pacienti), nádherný film. Doporučuji všem, kteří rádí u filmů přemýšlejí.. ()

danoo

S tými brilantnými hereckými výkonmi môžem len súhlasiť, s čím však zásadne nesúhlasím je zaradenie tohto filmu v prvej dvestovke. Na mňa tam bolo až príliš veľa klišé a zbytočného sentimentalizovania. ()

LadyDevil

Tady opět nastává situace, kdy ani moc nevím, co napsat (jako třeba u Zelené míle, Forresta Gumpa), jelikož a protože by se mockrát opakovalo slovíčko dokonalost v různým sklońovanání, a častý opakování stejných slov nepůsobí moc dobře a češtináři mě za to xkrát kárali:-D Když už jsem se do toho ale pustila, tak nejdřív velká poklona hereckému výkonu Roberta De Nira - obzvlášť v druhé polovině filmu je až neuvěřitelné, jak DOKONALE (pozor, už to začíná) se mu podařilo zahrát motorické problémy, tiky...další poklona rozhodně patří i Robinu Williamsovi, který zahrál trošku podivínského doktůrka s velkým zápalem do svojí práce, avšak s krásným lidským přístupem. Celý děj filmu je prostě úžasný - od prvotního šoku pana doktora při nástupu do nemocnice, nadšení, že může něco změnit, až po zásadní přelom a euforii, kterou způsobilo probuzení po dlouhých letech. Další fází je samozřejmě zklamání, že změna není natrvalo, ale stále zůstává dojem, že je lepší něco než nic...Je moc pěkná i proměna přístupu ostatních kolegů k Dr. Soyerovi a jeho postupné opadávání opatrnosti a uzavřenosti. Zkrátka tohle je DOKONALOST, stálice v nejoblíbenějších filmech:-) ()

Javad

Keď je dojímavý príbeh natočený krásne, citlivo a hrajú v ňom herci tak úžasne ako v tomto, dovolím si povedať, majstrovskom diele tak sú ďalšie písmená zbytočné... ()

tomxxx

Jeden z mnoha filmů, který ukázal, jaký je De Niro pan herec. Jeho výkon se ani nedá slovy popsat. Osobně by mě zajímalo, do jaké míry je příběh podle skutečnosti. ()

venison

"Čas probuzení" je o psychiatrovi Robinu Williamsovi, který může žít plnohodnotný život, ale jeho sucharská povahu mu to nedovoluje a na druhé straně protiváha postiženého pacienta Roberta De Nira, který strašně rád žil naplno, ale jeho nemoc mu to nedovolí.. Trošku mi příběhově připomněl film "Růže pro Algernon".. Perfektní herecké výkon, obzvlášť De Nira.. ()

rockwoman

"Řekla jste mu že jsem laskavý muž. Je to laskavé dát někomu život a hned ho zase vzít? Život je darován a zase odebrán každému z nás. Proč mě to neutěšuje? Protože je to váš přítel." .....Kdo tady koho vlastně probudil zpět do života?Doktor svého pacienta nebo pacient svého doktora? Myslím že to bylo vzájemné. Protože mě svým herectvím dokážeš rozesmát, zamyslet se a občas i rozbrečet tak pro tohle všechno tě zbožňuju Bobe! ()

elanius

(94/2014) / Očakávania boli veliké, bohužial nenaplnené. Typická Williamsovka, jemu tieto postavy priblblých géniov pasujú, občas ale chýba moment hereckého prekvapenia. Strašne ubíja tá priamočiarosť príbehu, bez nápadu, bez výraznejších dramatických momentov sa film končí. Nenaplnený filmový potenciál. Počas filmu som si čítal o skutočných Awakenings (Oliver Sacks) asi ma to aj bavilo viac ako samotný film, čo asi neni v poriadku. (6/10) ()

Pavlínka9

Skvělý De Niro a Williams a téma, kterého bychom se asi nikdonechtěl v životě účastnit...Bylo to až děsivé, ale je fajn, že o tom někdo natočí film...Přišlo mi to chvilkama utažené za vlasy, ale co - je to film :D ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)