Rok 1969. Dr. Malcolm Sayer skúma v newyorskej nemocnici skupinu pacientov, ktorí v dôsledku prekonanej encefalitídy boli po desiatky rokov v katastrofálnom stave. Zrealizované testy ho presvedčia, že títo pacienti žijú svojím vnútorným životom. Sayer získa povolenie riaditeľa nemocnice Kaufmana na experimentálnu liečbu drogou L-DOPA, ktorá úspešne pomohla ľuďom trpiacim Parkinsonovou chorobou. So súhlasom pacientovej matky vyskúša drogu na Leonardovi Loweovi a podarí sa mu u neho obnoviť schopnosť hovoriť a pohybovať sa. Všetci sa pacienti preberú k životu... (oficiálny text distribútora)

shereen

Velmi dobrý film, který stojí hlavně na hereckých výkonech dvou hlavních představitelů. Doporučuji obzvláště těm, kdo mají tendence si neustále na něco stěžovat. ()

bolf!k

K pěti hvězdám tomu prostě něco chybí, ale jinak nadstandard. De Niro nejdřív dobrý, dokázal ve mě vyvolat celou škálu emocí na ploše 10ti minut, ale postupem času začal podle mě moc přehrávat. Samozřejmě těžko říct, do jaké míry to vyžadovala role. Williams super, on se pro role dobráků narodil, takže to má o to lehčí. 80% ()

actor-SP

Sieť popredkávaná náramne zaujímavými ľudskými charaktermi, kt. stvárnili ešte lepší herci, čo viac si teda milovník takéhoto žánru môže priať? P. Marshall vie ako hrať divákovi na city, vie ako vytvárať silné a dojímavé scény a práve toto je cesta k tomu, ako natočiť tak výbornú drámu. ()

AxelWers

Veľmi dojímavý film a brilantné výkony Roberta De Nira a Robina Williamsa. Veľmi odporúčam si tento film pozrieť. A komu sa nepáči, aspoň uvidí Vin Diesela ešte ako neznámeho herca na začiatku kariéry. ()

Lucas87

Musím všem sdělit, že tento film si své hodnocení opravdu zaslouží, pro mě druhý nejoblíbenější film s R. Wiliamsem, také hereck výkony Roberta Denira jsou přesvědčující, musel strávit nějaký ten čas v těchto ústavech, aby se naplno vžil do situace těchto lidí. ()

Gixian

Děsnej doják... Není to sice typ filmu, kterej bych potřeboval vidět víc než jednou, rozhodně to ale byl zážitek kterej ve mě zanechá dost silnou vzpomínku. Takové melancholické zamyšlění nad pomíjivostí vší existence. ()

Joppo88

Silný príbeh na základe skutočnej udalosti, dokonale podtrhol R. De Niro, hádam v životnej forme. Lebo tak náročnú rolu zvládol bravúrne. Rovnako výborný bol aj Williams, ale De Niro žiaril v tomto filme najsilnejšie. Navyše oceňujem citlivé natočenie a vyhnutie sa extrémnej dávke sentimentu. ()

darkreider

Prvá hodina je dokonalá v toľkých smeroch. Mám rád oboch hercov a aj tu ukazujú, že si to zaslúžia. Plné hodnotenie nedávam, pretože odľahčenie v strednej časti, kedy sa dráma pretvorila na komédiu, mi dosť uvoľnilo emócie (a celkovo bolo asi až moc nadľahčené) a tak už som sa nechytil do deja tak ako práve zo začiatku. Film je to ale rozhodne výborný. ()

joker30

Tento film som videl prvy krat ako maly ked som este vobec neriesil nejake herecke vykony a podobne ale De Niro hral natolko uveritelne ze si pamatam pocity z toho filmu dodnes. Pre mna patri do top 5 najlepsich muzskych hereckych vykonov vobec, rozmyslam ze ci nie aj najlepsi. 94% ()

Pekisan

V poslednej dobe som mal stastie na dobre filmy. Ci uz islo o akcne bojovky, kriminalku alebo ako tento - priam rodinna drama. Borci namietaju, ze ide o dojak. A mozno ano a ja to milujem. Slza vypadla, nasledovanou dalsou. Znamena to len, ze ma film uplne pohltil a ze laska a cit este neumreli. Minimalne vo mne. Robert De Niro je trieda sama o sebe a spolu s vybornym rozumbrada Williamsom to bol skvely zazitok. S malou chvilkou ticha v miestnosti po skonceni. ()

greedo95

Úžasný film, na který se nepodíváte jen jednou. Skvělé herecké výkony, a hlavně ta hloubka. Po tom co jsem viděl tento film spoleečně ještě se skvělým filmem Dead Poet Society, tak se Robin Williams stal jedním z mých nejoblíbenějších herců. A myslim že nikdo by roli pacienta nezahrál líp než Robert De Niro! ()

Jakubik

Takové klasické drama, které má dostat z diváka veškeré emoce a tady se to opravdu daří skvěle. Skvělý začátek a konec ale prostřední část mi přišla taková náhlá. Jak jsem psal na začátku tak se jedná o klasické drama a další důležitou věcí u těchto filmů bývá obsazení a tady je opět výběr neselhal a je třeba pochválit oba hlavní představitele a především De Nira jehož výkon prakticky vygraduje až v samotném závěru… ()

albionlady

Život nie je fér. Neznášam, keď vidím trpieť nevinných ľudí. To je ten najbezmocnejší pocit na svete. Pri takýchto filmoch a takýchto situáciách vám ľudia povedia, že máte byť vďační za to, že ste zdraví, že môžete chodiť kam sa vám zachce a robiť čokoľvek, čo si zmyslíte, ale... ja sa za to strašne hanbím. Je mi hrozne ľúto, keď si predstavím, že na svete žijú ľudia, ktorí nič z toho nikdy nebudú mať, ktorí to nikdy nezažijú len kvôli nejakej idiotskej chorobe. Prečo...? ()

Biopler

Vo filme sa vyskytli zábery, pri ktorých De Niro pripomínal zjav Vladimíra Mečiara, tak vtipne ho učesali :) De Nirov prejav je hodne účinný na diváka ako kedysi Mečiarov. Potešil ma výkonom, opäť raz sa oprel do roly. Podobne Robin Williams, ktorého doktor bol verne zobrazený. Problém u mňa tkvie v tom, že je to opozeraná hollywoodská šablóna snímky a také vykresľovanie človečiny, ktoré ma proste nedostáva, ničím neoslovuje, neinšpiruje. ()

Strmda

Velice dobře zahrané, napsané a zrežírované, ale stejně mě více zaujal dokumentární obsah tohodle filmu. Nemoc která je tu představena a lidé, kteří s ní musí "žít", ve mě vyvolávají otázky a emoce, které ani pořádně nedokáži popsat slovy... ()

Torgal

Nech mi nikto nehovorí, že takto sa to v roku 1969 naozaj udialo. Aj keby to bola pravda, tak už len za výber takejto neuveriteľnej slzopudnej témy nedokážem ísť s hodnotením vyššie, lebo z toho čuchám kalkul vybrúsený pre členov akadémie udeľujúcich Oskary. Tentokrát toho bolo už asi príliš a potvrdili sa slová z Tropic Thunder - "Never go full retard." Takže áno, je to hrejivý príbeh, dobre natočený, nepochybne výborne zahraný, ale už za hranicou toho, čo som ochotný akceptovať. 7-/10 ()

horovska

Očekávala jsem dobrý film, dostala jsem film americký. Film pro jednoduchého diváka, který ke spokojenosti potřebuje přesně namíchaný přeslazený koktejl: trochu laskavého úsměvu, hodně slz štěstí a morální ponaučení. Neřeší vůbec, jak se mohlo stát, že lidé třicet let ztuhlí a nepohybliví dokážou najednou tančit či hrát na klavír, že zaměstnanci do jídelny běžně nosí vyplněné šeky atd atd.... Snaživé herecké výkony to bohužel nemohou zachránit.... ()

Razzor_82

"Ti lidé jsou uvnitř živý." Pacienti s poruchou vědomí opravdu vnímají a žijí vnitřním životem. V tomhle snímku se podařilo na chvíli je opravdu probudit k životu. Úžasné herecké obsazení v silně poutavém příběhu, který mě pohltil. Dojemné finále bez šťastného konce.  9/10 ()

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

Režisérka filmu Velký Penny Marshall zemřela

19.12.2018

Penny Marshall, režisérka filmů Velký, Čas probuzení nebo třeba Velké vítězství, zemřela ve věku 75 let. Americká producentka a režisérka byla sestrou rovněž zesnulého Garryho Marshalla (Pretty Woman… (viac)