Bolesť a sláva

• Česko Bolest a sláva (viac)

Salvator Mallo je slávny filmový režisér. Počas svojej kariéry zažil mnoho úspechov. Teraz sa však jeho svet rúca. Salvator cíti len prázdnotu a nie je schopný ďalej tvoriť. Ak chce pokračovať, musí nájsť motív pre novú tvorbu, musí odhaliť príčinu svojho vyhorenia. V spomienkach sa vracia do detstva do 60. rokov, kedy s rodičmi emigroval do Valencie. Snaží sa rozpomenúť na spaľujúcu túžbu po svojej prvej láske, ktorú stretol v v Madride a na bolesť, ktorú mu priniesol rozchod. Vtedy cítil opojenie životom. Písanie sa mu stalo únikom, ale aj vyslobodením. Kúzlo filmu mu prinieslo slávu, ale aj vykúpenie z neúspechov jeho života. Bolesť a sláva rozpráva o zložitosti oddeliť proces tvorby od vlastného života a od vášní, ktoré žitiu dávajú zmysel a nádej. (Magic Box)

Jereme

Herecky i vizuálně velmi dobré komorní drama. Hudba je také velice povedená. Je to takový ten film co na nej musíte mít tu správnou náladu a pak je to velmi příjemný divácký zážitek. ()

geo311

Do filmu se vcítí především stárnoucí homosexuální režiséři s podlomeným zdravím a drogovou minulostí (např. Almodóvar). Mě tam chyběl hlavně silný příběh. Nebýt hvězdného obsazení, byl by to propadák. ()

ostravak30

Krom Juliety jsem od Pedra Almodóvara mnoho filmů neviděl. Ale mám rád filmy o životě. Hodně mi tento film připomínal Temné vzpomínky s Danielem Craigem. Je to o jisté nostalgii, vzpomínání, vyrovnání se s minulostí. Antonio Banderas opět skvělý. Film je barevný, snaží o intimní vyprávění. Pro mě je to složité nějak se více rozepsat, neboť režiséra a jeho filmy moc neznám, takže nemůžu srovnávat. ()

yntelygent

Pedro si tu znovu pozval svoj herecky ansabel tj.Tonika a Penelopu,ale je to take nemastne neslane,medzi jednou a dvomi hviezdami.Pozeram na to uz druhy raz a nic.Asi nemam spravnu naladu na takyto film.Pripada mi to , ako keby som to uz niekde videl...asi nejake podprahove vnimanie,alebo som len otraveny...nic moc. ()

PlysovyMacko

Depresívny hlavný hrdina je tak citlivo napísaný, že divák s ním musí súcitiť. Film ako celok je melancholický a zadumaný, ale nudí, lebo veľa sa v ňom neudeje. ()

susanella

Nový Almodóvar…čekáte drama, máte kapesník připravený v tašce. Poloprázdné kino na předpremiéře, pět Španělek řadu před vámi. Najednou anatomie, nákresy páteře, wtf ..?! Zívnutí, aha, něco jako terapie, ale jak film pokračuje, přistihnete se, že napovídáte hercům, co by asi tak mohlo být dál…slzy tečou proudem, kapesník v nedohlednu, najednou…cože ? Vypravěč každý coulem. A ty slzy ? to bude asi tím dnešním úplňkem… ()

solisoli

Malátny cholerický príbeh o chronicky cholerickom, potom už aj heroínovom režisérovi. Asi tak sa niesol celý dej s kvalitným hereckým obsadením, ktorí sa pretrhať a veľa zo svojho umenia ukázať nemuseli. Mĺkvy priebeh toho veľa neponúka, dej sa toči, ako v mise horúca kaša, ktorá nakoniec ani nevychladne v nečakanom, ale i tak nič výnimočnom závere. ()

blondboss

Ťažká nuda. Vzhľadom na to, koľko to má ocenení a minimálne aj nominácií, tak som čakal, že Almodovár ponúkne výživnejší snímok, ktorý nejakým spôsobom svojimi emóciami priková diváka do stoličky. Žiaľ, toho som sa nedočkal, aj keď sa Banderas a Penelope všemožne snažili. Toto je presne ten typ snímku, u ktorého sa premrhá potenciál jeho formou. 45 % ()

BarVo

Nezvyklý minimalizmus u Almodóvara, len občasné vizuálne premostenia a oku lahodiace scenérie pripomenú jeho typický rukopis. Rafinovane popretkávané záblesky minulosti krásne do seba a do deja zapadajú, tŕpnete kam to vlastne smeruje, ale umelcov testament sa našťastie nekoná. Banderas vo svojej životnej úlohe /aspoň pre mňa/. Dokonalé, dojemné, veľmi osobné a úprimné. Zase ma ten Pedro dostal. ()

cinemafil

Ani slavný Almodovar nezvládl úskalí autorského filmu. Udržet tempo scénáře celých 100 min. to už potřebuje mistra. Film se mu rozpadá, chvílemi nudí. Flash backy jsou chaotické - zažil jsem ho v lepší formě. Snad příště. Nebo si mám myslet, že je za zenitem ?! 3* za jméno ()

Gregor_Samsa

Měl jsem z toho trochu strach, přeci jenom Almodóvar, těžko říct, s čím přijde a co se mu zrovna rozleží v té jeho umělecko-fantaskní hlavě. Na druhou stranu, poslední dobou je takový přístupnější, milejší, lidštější; skoro by jeden až troufale řekl, že točí filmy pro diváky a ne pro sebe. Ale ne, zaplašme tuhle myšlenku. Penelopka je fajn jako vždy, ale je to „interesantně zestárlý“, jak se říká, Desperado Banderasovic, který stealuje the show a díky němuž se to dá (zvládnout). Při francouzáku jsem se ošíval a nebyl jsem sám, no nic naplat, každej to máme nějak a hlavní hrdina to měl namíchané dosti složitě, ale nakonec to – zdá se – začínal znovu zvládat. Těžko říct, do jaké míry je film autobiografie – částečně určitě ano, mi přijde… [60%; 2019-07-06 Kino Aero] ()

rigby

Příjemný a sympatický film, stejně jako jeho hlavní hrdina. Nejsem režisérův fanoušek, tak mě film asi nezaujal tak, jak by měl. Ale líbil se mi. ()

Perunwit

Jsem režisérem zcela neosloven, takže je mi ukradený, jaké to mělo tempo. Kolik tam bylo drog a buzíků. Co můžu konstatovat je, že to bylo dle mě hodně osobní 1)Banderas je v nejlepší formě co ho pamatuju 2)Cucání fousatejch chlapů mi přijde proti přírodě, vizuálně je to odporný 3)mám chuť se znova pustit do španělštiny... Líbily se mi pasáže s hrdinovou matkou, celé to působilo opravdu procítěně. Ta jedna hvězda dolů, je za chybějící moment překvapení. Hezkej film. ()

ariari

panebože to bola nudááá. takmer nepoznáte almodóvara..nebyť príjemného prestrihu Na penelope zaspím ako moje 2 mačky :-) ()

34. Premios Goya – výsledky

34. Premios Goya – výsledky

26.01.2020

Výroční španělské filmové ceny Goya byly předány v sobotu 25. ledna 2020. Slavnostní ceremoniál, jenž se konal v jihošpanělské Malaze, uváděli stejně jako loni komik a moderátor Andreu Buenafuente a… (viac)

Nabarvené ptáče v boji o Oscara?

Nabarvené ptáče v boji o Oscara?

17.12.2019

Přestože konečné nominace na Oscara ještě známy nejsou, vydala Americká filmová akademie prozatím alespoň krátké seznamy užších kandidátů pro jednotlivé kategorie, a český film může začít předběžně… (viac)

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

72. Cannes Film Festival a jeho vítězové

25.05.2019

Letošní ročník filmového festivalu v Cannes je oficiálně u konce a tak je na čase podívat se nejen na jeho vítěze, ale i poražené a vůbec všechny důležité snímky, které se festivalu zúčastnily.… (viac)