Oceány 3D: Naše modrá planeta

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Oceans: Our Blue Planet (viac)
Veľká Británia, 2018, 40 min

Oceány 3D: Naše modrá planeta je vzdělávací hit z dílny BBC, který vznikl na základě přelomového seriálu Modrá Planeta II. Projekt, který v roce 2001 inicioval David Attenborough a jehož obě série se staly nejsledovanějším televizním dokumentem v dějinách. Zažijte úžasné podmořské dobrodružství s našimi příbuznými savci i bytostmi, které obývají zemi desítky milionů let v hlubinách oceánů a pro něž jsou lidé vetřelci. Rodinné dobrodružství poznávání neznámého skrze nikdy předtím nenatočené záběry a silné poselství o kráse a křehkosti našich oceánů. (Academia Film Olomouc)

Zagros

Oceány 3D jsem viděl na velkém plátně v rámci festivalu AFO a pro podobný druh snímku je velké plátno s 3D technologií zásadní. Na něm totiž vyniknou všechny úžasné záběry jednotlivých krás oceánu. Dokument láká spíše na svůj vizuál a obsahově moc bohatý není. To ale kupodivu nevadí, většinu času jsem se stejně kochal nádhernými záběry a občas jsem se dozvěděl něco zajímavého a překvapivého. Oceány 3D jsem viděl s dabingem, který se povedl a jak tak pročítám ostatní komentáře, je možná lepší než originál. K dobru lze připočíst i to, že spolehlivě zaujme i nejmenší děti, k čemuž dopomáhá i poměrně krátká délka čtyřiceti minut. ()

Sidonka

Velice rozkošný dokument o oceánských zvířatech. Působivé, na dobrou náladu, pastva pro oči. Plus několik zajímavostí k tomu. Pro menší i dospělé diváky, kteří si chtějí udělat radost. P.S. Pomalejší, možná trochu zjihlé vypravěčské tempo mi rozhodně nevadilo a mnohým dětem film díky tomu ještě více zpřístupní. ()

vydumnica

Nádhera!!! Plný počet nedávam len kvôli relatívne krátkej stopáži. Vizuálne paráda a komentár Kate Winslet tu nemá chyby, ona hrá aj pri čítaní :-). ()

Axident

40 minutový dokument, který tlačí možná až přehnaně emotivním hlasem komentáře Kate Winslet. Obsahuje pár zajímavých záběrů, ale překvapivě celkově je spíš nudnější, což kontrastuje právě s Winsletiným procítěným apelem. Ovšem rybka, co používá 'nástroj' na rozlousknutí škeble, to je něco! ()