Neil McCauley (Robert de Niro) sa živí ako profesionálny lupič. Jeho posledná akcia však nedopadla celkom podľa jeho predstáv, jeden z jeho bandy totiž postrieľal celú posádku prepadnutého obrneného vozu. Po ich stopách sa vydáva detektív Vincent Hanna (Al Pacino). Začína sa neľútostný súboj dvoch mužov, ktorí patria v tom, čo robia, k tým najlepším. Obaja tušia kroky toho druhého a obaja majú svoj plán ako toho druhého dostať... (RTVS)

Eclipsis___

Jedna hviezda dolu za stopáž... ono by to určite vošlo aj do 120 minút, pretože priznám sa, miestami som sa nudil. A to pri tak výborných výkonoch Al Pacina a De Nira zamrzí. Scény veľmi realistické, aj keď mi prišlo úsmevné, ako policajti povedali: pozor na civilistov, ale vystrieľali uprostred mesta 100 ton olova. Posledná scéna bola vynikajúcim vyvrcholením vynikajúceho filmu. ()

insky

Možno som ovplyvnený tým že havní predstavitelia sú moji obľúbení herci, ale tento akčný krimi "movie" je proste špica a jeden z TOP aké som videl. Perfektne zosynchronizovaný dej, zápletka, akcia a každý herec ktorý bol na pľaci, nevidno tam žiadny slabý úsek. Banky si môžu brať inšpiráciu...pre to, ako ochrániť ich peniaze :)) ()

Bof

Skutečná paráda. Jeden z nejlepších krimi filmů 90. let, ne-li vůbec nejlepší. Výkony Al Pacina a De Nira jsou dechberoucí, hlavně jejich dialog v restauraci tomuhle snímku nasadil korunku - čistá improvizace, ale dokonale přesvědčivá. K zamyšlení hodná fráze De Nira ,,dělám to, co umím - kradu", kterou se obhajuje, se mi také vryla do paměti. Prostě žádný tuctový scenář, výborná režie a excelentní herci dělají tento film velkofilmem. ()

w31rd0

Klasicka kriminalka s hereckou elitou, ve ktery je kazda postava typove naprosto perfektne obsazena, pocinaje unavenym Pacinovym detektivem pres De Nirova odhodlanyho lupice a Sizemorova "prihravace" az treba po Fichtnerova slizkyho bohace. Navic se specifickou Mannovou akci, coz je jenom tresnicka na dortu. Takovyhle obsazeni musi bejt sen kazdyho rezisera. Nezapomenutelna scena v kavarne! ()

kamilao

Neuvěřitelné herecké výkony obou protagonistů! Oba mí oblíbenci se sešli v naprosto unikátním snímku z 90. let. Sice je film docela dlouhý (170 minut), ale rozhodně nebyl nudný. Naopak! Ve filmu jsem po dlouhé době našla věrohodné akční scény a také se musím přiznat, že jsem z 90% držela palce zlu. Nemůžu hodnotit jinak, než ***** ()

fifotron

Film v ktorom som fandil kriminálnikom do poslednej chvíle, na čele s fantastickým, ohromujúcim Robertom De Nirom a s takisto skvelým Valom Kilmerom. Al Pacino zahral svoju rolu takisto bravúrne, ostatné postavy boli zasadené do rolí dokonale. Takže tieto slová chváli na adresu hercov vo filme, vedú k tomu, že celkovo filmu dávam plných päť hviezdičiek. A nech Vás neodradí ani tá dlhá stopáž, keďže mne film ušiel ako voda. ()

Lonelybiker

Skvělý film, který stojí za to vidět. Drama od začátku do konce, skvělé herecké výkony. Pohled do života špičkových policajtů a zlodějů té nejvyšší kategorie. Perfektní podívaná. ()

Terrific

Robert De Niro vs Al Pacino v luxusním podání od Michael Manna plus další parádní herci viz Kilmer, Voight..atd Parádní akce opravdu vymazlená,památná a sakra dlouhá přestřelka, skvělej příběh, úžasné chlapácké dialogy. Dech beroucí finále a i když byl Bobby na špatné straně zákona, tak sem mu musel fandit a držet palce. Tenhle film má prostě koule, všichni hlavní herci jedou na maximální úroveň, plus je tam i trocha romantiky. Kdykoliv mám chuť, tak si tenhle klenot pustím, pochopitelně v originálním znění... ()

radek.896

Prozatím jsem viděl jen první polovinu, ale ani na minutu jsem se nenudil... Jak De Niro tak i Al Pacino hráli bravůrně a tak výborné zvládnutý děj, akce, herecké obsazení... a režie dohromady, to se jen tak nevidí. ()

De_Marko

To najlepšie od Manna. Herecký koncert viacerých hercov, ale mňa si najviac získal De Niro, ktorému som fandil až do konca :( Samostatnú pochvalu si zaslúži Sizemore, ktorý predvádza po boku svojho idolu (De Niro) životný výkon. Dlhá stopáž mi absolútne neprekáža, nakoľko umožňuje lepšie vykreslenie charakterov. Proste dokonalý film. Ináč všimli ste si, že keď De Niro zastrelí na hotelovej izbe Vaingra, vystrelí dvakrát do hrude a jedenkrát do čela - rovnaký spôsom preferuje Cruise v Collateral :) ()

jayex

Výborný thriller, s výbornými herci. Al Pacino a Bobby DeNiro, každý na jiné straně a přesto k sobě mají tak blízko. I když má film skoro 3 hodiny, neskutečně udržuje napětí a míří tam, kam nechceme, aby to tak dopadlo... Lepší přepadení banky a dlouhé přestřelky s výbornou hudbou, jsem nikdy neviděl. Je to špička všech krimi filmů. Kromě hlavní dvojice stojí za zmínění i výborní Val Kilmer a Tom Sizemore. ()

Terax

Opravdu skvostná akční kriminálka. Hvězdné herecké obsazení A.Pacino, R.DeNiro, V.Kilmer, D.Trejo a další. Vynikající herecké výkony a vynikající akční přestřelky. Vůbec nevadí délka filmu, která trvá skoro tři hodiny, celou dobu je co sledovat. ()

Houston1

Pre mna je toto po Vykupeni z vaznice Shawshank a Forestovi Gumpovi dalsi Top.videl som nekonecnekrat a nedokazem sa ho prejest.ako Michael Mann povedal:de Niro a Pacino tu predviedli vykon na vrchole svojej kariery a ja s tym vrcholovate suhlasim.tento film pre mna predstavuje dokonalu dokonalost dialogov a slova "LEGENDA" 110%!!!!!!! ()

iassai

Srdcovka. 3 hodinový nášup kulervoucí akce a napětí s dokonalým hudebním podkreslením. Každý charakter tu dostane svůj prostor a lze zjistit podobnost některých z nich. Konec možná trochu zbrklý, ale mě to neva, je to celkově paráda. ()

Castik

Film, který mi učaroval. Je to souboj srdcí a duší dvou mužů. A dali do něj opravdu vše. Tenhle film má opravdu "koule". Al Pacino a Robert De Niro prostě umí hrát a ukázat co je v nich ... ()

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

Michael Mann plánuje remake korejského hitu

03.11.2023

Pro hollywoodské režisérské matadory evidentně není vysoký věk žádnou překážkou v další tvorbě filmových spektáklů. Své o tom ví osmdesátiletý Martin Scorsese (Zabijáci rozkvetlého měsíce, Casino),… (viac)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore