Nezapomenutelný Glenn Miller a jeho kapela znovu rozeznívají své nástroje v této nádherné hudební biografii. Vynikající James Stewart a June Allyson hrají hlavní role ve vzrušujícím příběhu legendárního amerického kapelníka. Provází nás životem Glenna Millera od jeho začátků neznámého a chudého hudebníka k bohatství a slávě na počátku čtyřicátých let minulého století. Ve filmu zazní původní Millerova hudba v podání Glenn Miller Orchestra a takových hudebních velikánů jako Louis Armstrong, Gene Krupa, Frances Langford a The Modernaires! Vynikající herecké obsazení doplňují takové populární tváře jako Harry Morgan (M*A*S*H), Charles Drake a George Tobias. Díky elegantní režii Anthonyho Manna znovu ožívá dynamický swing legendárního Glenna Millera! (oficiálny text distribútora)

Rozjimatel

Ťahá to skvelá Millerova hudba, film ako taký ale nie je veľmi dobrý, pôsobí často až príliš naivne. V každom prípade som sa rád dozvedel niečo o Millerovom živote. ()

Mikino00

Tak pozitivní film ztělesňující do puntíku americký sen se jen tak nevidí, z toho ten optimismu doslova září, jako září Stewart v hlavní roli. Příjemná podívaná, ale pro mě, kterému tahle hudba nic neříká, nic více. ()

arcticsky

Vcelku je to takový rychlý let životním příběhem proslaveného kapelníka (vynikající Stewart!). Hlavně v závěru přijde to, na co jsem nejvíce čekal - nejznámější pecky orchestru ve vynikajícím podání... ()

Ozzy2

Jsem rád, že sem chodí tolik odborníků na kinematografii. Miluji ty chvilky, kdy si ráno uvařím dobrou kávu (nemusí být brazilská) a dám se do čtení příspěvků na film, který jsem den předtím shlédl.Tak třeba jsem se dozvěděl, že James Stewart neuměl hrát, Glenn Miller byl horší než Armstrong (srovnávat černošský jazz s taneční hudbou ze 40. let je velice odvážné, či spíše dementní), že June Allyson byla nudná!!!! a nebo že jsme se nic nedozvěděli.:))Pak otevřu Eurofotbal a tam se zase slušně pobavím nad možná stenými stupidy, jak tam mění celé týmy, vedení klubů a všechno vědí nejlíp.Lidi, proberte se, pusťte si nejdřív tohle a pak třeba jedno z posledních veleděl Úhoři mají nablito a nemůžete dát tomuto skvostu méně jak pět hvězd ()

Joski

Klasická hollywoodska limonáda. Jazz to trošku zachránil. James Stewart mi ako osobnosť Glenna Millera veľmi nesedel. Hudba jednoznačne prevláda nad filmom! 70% ()

Rimland

Mannovo vyznání lásky Millerově hudbě a éře, kterou symbolizovala. Atmosferické, úžasně staromilské, půvabně naivní (lépe řečeno optimisticky pojaté) a místy rozkošně vtipné. K tomu samozřejmě výborní herci a hlavně famózní hudební doprovod ve stylu "The Best of Glenn Miller" (narážečky na jednotlivé skladby v první polovině jsem si vyloženě užíval - až je škoda, že to následně sklouzlo k takové doslovnosti). První polovina kolem "hledání toho správného zvuku" se mi sice líbila podstatně víc (třeba scéna kdy si Miller a spol. během svatební noci jen tak spontánně zahrají s Armstrongem je přímo balada) než ta druhá o jeho období na vrcholu a službě v armádě, kdy je to vlastně "jen o tom přehrát všechny hity" (nicméně způsoby zakomponování String of Pearls, In the Mood, American Patrol a v neposlední řadě Little Brown Jug jsou jednoduše úžasné) a už tak chabý "příběh" mizí úplně, ale i tak jsem si ten film neskutečným způsobem užil. Dokonce ještě víc, než jsem čekal. Jednak proto, že mám rád Millera a swing obecně, a hlavně proto, že ten film je zkrátka čirá esence pohody. Nehraje vám na city (s výjimkou toho pocitu nostalgie), nepotřebuje ždímat herce pro kdovíjak emotivní scény o tom "jak to měl těžké pro to a ono" ve snaze urvat půl tuctu zlatých plešounů. Prostě vás chce na ty necelé dvě hodiny dostat "in the mood" - a jde mu to setsakramentsky dobře. Naposledy jsem měl podobný pocit u High Society. Takovéhle filmy se snad dělaly jen v 50. letech... (Pozn. - snad jediné, co bych filmu vytknul, je absence časových údajů - kolikrát jsem měl problém vytušit, co je zrovna za rok a kolik času uběhlo) ()

Duke90

Velice poutavý příběh legendárního muzikanta v podání excelentního Jamese Stewarta. Nijak složitý děj ani převeliké drama bych ve filmu nehledal, ale stačí jen to vyprávění - jak se z obyčejného chlapíka stal naprostý hudební génius, který bohužel nedobrovolně skonal, když to zrovna nejméně čekal. Každý kdo zná aspoň skladbu "In The Mood" si zde zajisté přijde na své. ()

PlysovyMacko

Glenn Miller zacina ako potulny muzikant, ktory ma svoj nastroj vacsinou v zalozni. Ma fixnu ideu zlozit originalnu hudbu, nove aranzma, najst novy zvuk. Ked dostane prilezitost zlozit vlastnu kapelu, zacne sa mu darit, preda vela nahravok a preslavi sa. Dokonca aj ked je povolany do armady, aj tam presadi svoj styl hudby. Cely cas ho podporuje manzelka. Je to obstojny zivotopisny film, az tak ma to nechytilo, o skutocnom Glennovi som nikdy nepocula. James Stewart je uzasny ako vzdy. A hudba sa mi celkom pacila. ()

George.Camel

Filmu vévodí zejména nakažlivá hudba Glenna Millera. Takový orchestr je radost poslouchat a je štěstí, že i u nás máme takový orchestr a to Melody Makers Ondřeje Havelky. ()

Tunheber

Glenn Miller je takový můj idol a jsem vděčný za to, že mi Hollywoodští producenti dovolili zhlédnout jeho příběh díky tomuto překrásnému filmu o jeho skromném životě. ()

kotrlak

Uhlazenej ucesanej filmecek stejne jako komercni swing, kterej G.M. svetu predstavil. J.S. mi k ty roli tak uplne nesedi, ale je to prijemna oddechovka. Louis Armstrong a Gene Krupa jsou svou fyzickou pritomnosti ve filmu prijemnym prekvapenim. ()

Dave700

Sladký příběh se skvělou hudbou a téměř dokonalým Jamesem Stewartem. Henry Mancini tentokrát po hudební stránce asi neměl mnoho práce ;-) ()